O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

První den MMČR: Kristína Ludíková je ze hry!

První den Mezinárodního mistrovství České republiky přinesl smutek českým singlistům: soutěž opustila dokonce i Kristína Ludíková. Stále však můžeme doufat v úspěch v párových disciplínách: v soutěži jsou debloví mistři ČR Jakub Bitman s Pavlem Drančákem.

Dvouhry: maximem bylo druhé kolo

Naši zástupci ve dvouhrách dokázali v nejlepším případě proniknout do druhého kola. Mezi muži se to podařilo Pavlu Floriánovi, který ve třech setech porazil Davida Obernosterera z Rakouska. Ve druhém kole ho čekal další hráč, který se takříkajíc v posledních týdnech „potkal s formou“ - a Finovi Eetu Heinovi naopak v rozhodující sadě podlehl. Finský soupeř se stal osudným i pro Jana Vondru – po odhlášení Petra Koukala největší českou naději v soutěži. Janovi se podařilo získat druhý set, koncovky těch lichých, prvního a třetího, mu ale zdaleka tak nevyšly a dál tak prošel Kasper Lehikoinen. Zápasy se soupeři zvučných jmen důstojně, ale neúspěšně odehráli Jakub Bitman (podlehl polskému veteránovi a nasazené jedničce turnaje Przemyslawu Wachovi) a Tomáš Kopřiva (nestačil na juniorského mistra světa Viktora Axelsena z Dánska).

Ve dvouhře žen se z kvalifikace do hlavní soutěže dokázaly probít Dominika Koukalová a Kateřina Tomalová. Pro obě byla ale první větev pavouku maximem – Koukalová podlehla chorvatské soupeřce Andree Zvorcové a Tomalová nestačila na Sarah Walkerovou z Anglie. Kristína Ludíková mohla při odhlášení Judith Meulendijksové myslet snad až na finále, ale zatímco první díl „ukrajinského dvojboje“ proti Natalyi Voytsekhové zvládla, na Maryi Diptanovou ve druhém kole už byla krátká. Cesta české jedničky tak končí smutně, už ve druhém kole dvouhry žen.

Párové disciplíny: mistři ČR mohou myslet i na titul mezinárodní

Naši reprezentanti obsadili hojně i párové disciplíny. Ve čtyřhře mužů jsme měli ve hře dva smíšené páry: René Neděla s rakouským spoluhráčem Romanem Zirnwaldem vypadl v prvním kole, Petr Jelínek měl parťáka indonéského – a spolu s Viki Indrou Okvanou se dostali do kola druhého. Jen čistě český pár, mistři republiky Jakub Bitman s Pavlem Drančákem, se dokázal prokousat až do čtvrtfinále: naši měli v prvním kole volný los, pak porazili běloruskou dvojici Alexej Konakh – Yauheni Yakauchuk.

V mixu mohla v dobrý výsledek doufat Kristína Ludíková s dánským partnerem Mathiasem Kristiansenem – po prvním volném kole je ale zastavili Indonésané, kteří hájí barvy extraligových Benátek: Viki Indra Okvana a Gustiani Sari Megawati. Ani další reprezentanti nezářili: Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou podlehli dánské dvojici Rasmussen – Skelbaeková, Pavel Drančák s Lucií Havlovou po volném kole nestačili na Matse Bue a Saru Thygesenovou (také Dánsko). Stanislav Kohoutek a Zuzana Pavelková dánské soupeře neměli – a snad i proto se mohou radovat z postupu do čtvrtfinále po výhrách nad páry z Ukrajiny a Maďarska.

Nejvíce českých párů se prodralo do hlavní soutěže ve čtyřhře žen. A nevedly si špatně. Do druhého kola přes mezinárodní dvojici Martina Fartágová – Ennia Biedermannová (Švýcarsko) se prodraly Monika Erbenová s Martinou Vackovou, a pak svedly hezkou bitvu s nasazenými jedničkami, dvojicí Choinetová – Rasidiová z Francie. Kateřina Krejčová a Lucie Pilařová vzaly ruským favoritkám 19 a 15 bodů, dvojice z pražské Astry Eliška Maixnerová – Tereza Lajdová podlehly ukrajinskému páru, krátce nato ale image české reprezentace vylepšily Zuzana Pavelková s Miroslavou Vaškovou, když porazily francouzský pár Matiasová – Manouryová. V čistě českém osmifinále se pak střetly s Alžbětou Bášovou a Šárkou Křížkovou, úspěšnější byly favoritky: Alžběta a Šárka budou naše barvy hájit i ve víkendovém programu.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS