O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Olympijské hry: favorité dvouhry "ukázali svaly"

Osmifinálové a čtvrtfinálové zápasy olympijského turnaje zastihly v dobré formě favority. S přehledem postoupili do dalších bojů Peter Gade, Lee Chong Wei, Wang Xin či v souboji legend Lin Dan.

Středeční program otevřela čínská favoritka Li Xuerui hodně vydřenou výhrou nad Tai Tzu Ying. Mezi osm nejlepších postoupil také Kashyap Parupalli, který ve třech setech vyřadil jedno z překvapení turnaje, srílanského badmintonistu Niluku Karunaratneho. Francouzské naděje shořely spolu s třísetovou prohrou Pi Hongyan, jež nestačila na Yip Pui Yin.

Nejočekávanější zápas dne, duel dvou posledních olympijských vítězů Lin Dana a Taufika Hidayata, neměl dlouhého trvání. Lin Dan si počínal zcela suverénně a po setech 21:9 a 21:12 zlepšil v poklidu svou zápasovou bilanci s Taufikem na 12:3 – přitom Lin Dan vyhrál všech posledních 11 vzájemných duelů...

Ve čtvrtfinále smíšené čtyřhry šlo vždy o souboj evropského páru proti asijskému. Postup mezi čtyři nejlepší si však vybojovala jen jedna dvojice ze starého kontinentu: Joachim Fischer a Christinna Pedersenová si poradili s thajskými soupeři Sudketem Prapakamolem a Saralee Thoungthongkamovou 21:15 a 21:15. Naopak Michael Fuchs a Birgit Michelsová nenavázali na dobré výsledky ze skupiny a podlehli Tontowi Ahmadovi a Liliyaně Natsirové 15:21 a 9:21. Se soutěží a zároveň s kariérou se rozloučil dán Thomas Laybourn – někdejší mistr světa v mixu se svou partnerkou Kamillou Rytterovou Juhlovou podlehl nasazeným jedničkám Zhang Nan-Zhao Yunlei 13:21 a 17:21. Hrdinnou bitvu s další čínskou dvojicí Xu Chen-Ma Jin svedli Robert Mateusiak a Nadiezda Ziebová. V koncovce třetího setu měli dokonce na nasazené dvojky mečbol, ale po výsledku 23:21 se z postupu radovali favorité.

Čtvrtfinále čtyřhry žen bylo výrazně ovlivněno diskvalifikací čtyř vynikajících párů. Do soutěže se tak vrátily nečekaně dvojice, které už byly vyřazeny ve skupinové fázi. Svou šanci naplno využily Rusky Valeria Sorokinová a Nina Vislovová, když si poradily s Michelle Claire Edwardsovou a Annari Viljoenovou z Jihoafrické republiky a také kanadský pár Alex Bruceová – Michelle Li, jež na tři sety porazily australské soupeřky Leanne Choo a Renugu Veeranovou. Evropské naděje v podobě páru Christinne Pedersenová – Kamilla Rytterová Juhlová zhasly po porážce s japonskou dvojicí Mizuki Fujiiová, Reika Kakiiwová 20:22 a 10:21. Druhé nasazené Číňanky Tian Qing a Zhao Yunlei si v poklidu poradily s tchajwanskou dvojicí Cheng Wen Hsing – Chien Yu Chin.

Ve dvouhrách dále postupovali především favorité. Cheng Shao Chieh přehrála Gu Juan 21:18 a 21:10. V osmifinále skončilo olympijské putování Jana O. Jorgensena, když nestačil na levorukého Korejce Lee Hyun-ila 17:21 a 13:21. Wang Yihan sice prohrála první set s Bae Youn Joo – pak ale dostála pověsti nasazené jedničky a vybojovala si postup mezi osm nejlepších. Ratchanok Inthanonová z Thajska porazila přemožitelku Kristíny Gavnholt Juliane Schenkovou 21:16 a 21:15.

Do lepší formy než ve skupině se dostal Lee Chong Wei – nasazený hráč číslo jedna a hlavní malajská naděje na zlatou medaili porazil Simona Santosa drtivým způsobem 21:12 a 21:8. Podobně hladce si poradila s Adrianti Firdasariovou turnajová dvojka v ženském pavouku Wang Xin – 21:15 a 21:8. A dlouho se na kurtech nezdržel ani Peter Gade, který vyřadil Shon Wan Ho z Korey 21:9 a 21:16.

Posledními večerními postupujícími se stali Chen Long, který porazil Wing Ki Wonga 21:17 21:17, Chen Jin, jenž na tři sety vyřadil evropského šampiona Marca Zwieblera, Saina Nehwalová, jež si poradila s Yao Jie, a konečně také Tine Baunová – ačkoli poněkud nešťastným způsobem. Levoruká Japonska Sayaka Satóová začala zápas proti evropské hvězdě velmi dobře. Za stavu 14:11 ale při smeči z odskoku do forehandové strany špatně dopadla a zvrátila si levou nohu v koleni. Když kamery zblízka zabraly tvář trpící Japonky, bylo jasné, že v zápase pokračovat nebude. Po krátkém ošetření se Satóová přece jen postavila na nohy, Baunová jí darovala jeden bod podáním do sítě, ale pak následovaly tři výměny, v nichž stačilo dánské hráčce zahrát míč po diagonále a soupeřka se k němu přes veškerou snahu nemohla dostat. Zcela zničená Satóová tak skončila zápas v slzách skrečí za stavu 15:14.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.08.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Thomas & Uber Cup: skupinové boje přinesly zranění světové jedničky!

Šokem pro malajské fanoušky začalo finále Thomas a Uber Cupu – mistrovství světa mužských, resp. ženských reprezentačních družstev. Lee Chong Wei, světová jednička ve dvouhře mužů, musel pro zranění skrečovat zápas Peteru Gademu!

Thomas Cup 2010: Čína porazila ve finále Indonésii 3:0

Zatímco finále Uber Cupu přineslo překvapení na úkor největšího favorita, ve finále Thomas Cupu Čína odehrála svou roli velkého favorita svědomitě. Za necelé tři hodiny porazila Indonésii 3:0 a stala se mistrem světa v soutěži ...

493 km/h: nejrychlejší smeč na světě má Tan Boon Heong

Yonex Nanoray Z-Speed je raketa vyvinutá se záměrem dosáhnout maximální rychlosti smečů. V laboratorních podmínkách byl díky ní opět překonán rychlostní rekord: v Guinessově knize rekordů je nyní zapsáno vedle jména malajského ...

Denmark Open: Čína byla tentokrát suverénní

Všechny zlaté medaile na turnaji Super Series v dánském Odense posbírali reprezentanti Číny. Singlovou výhru si po napínavém průběhu vybojoval světový šampion Chen Long.

Kristína Gavnholt podlehla Juliane Schenkové

Vyrovnaný duel svedla v základní skupině londýnské olympiády Kristína Gavnholt s německou favoritkou a šestou hráčkou světa Juliane Schenkovou. V napínavém zápase podlehla německé hráčce ve dvou setech.

Indonesia Open: ve fantastické atmosféře se dařilo Dánům

Výjimečný turnaj i v rámci světové Super Serie hostila tento týden Indonésie. Před bouřícími tribunami se k výrazným úspěchům prosadili dánští badmintonisté – vítězi turnaje v Jakartě se stali Jan O. Jorgensen a mix ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS