O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Navštívili jsme: hala Sprint

V příjemném prostředí haly Sprint v areálu Bobycentra v Brně nám ke spokojenosti ze hry nescházelo takřka nic. Velká a moderní tělocvična je doplněna odpovídajícím zázemím, příjemná obsluha si věděla rady i s odpovědí na zvídavé dotazy.

Rezervace online? Jen pro „známé firmy“

Hala Sprint se nachází v těsném sousedství starého fotbalového stadionu Za Lužánkami v centru Brna. Její návštěvu jsme uskutečnili společně s Veronikou Srncovou, talentovanou hráčkou Sokola Židlochovic, ve středu 11. července mezi 9. a 10. hodinou ranní. Webová prezentace nás nejprve trochu zaskočila odklikávací reklamou, působí ale pěkně a nabízí všechny klíčové informace o otevíracích dnech haly, hodinách a v pravém sloupci je i odkaz na rezervační systém. V něm ovšem není možné si "jen tak" zabrat kurt – nejprve totiž musí zájemce získat přímo v hale uživatelské jméno a heslo a i pak si může objednat badminton pouze na základě předem zakoupeného kreditu. Na stránce je k dané věci i vysvětlení, které nám prakticky slovo od slova zopakovala i recepční přímo v hale: jde o opatření, jež by mělo zamezit tomu, že si lidé zarezervují kurt a zablokují ho tak jinému zájemci – a poté nedorazí. Totéž ovšem může nastat i při rezervaci telefonické: sám jsem udal pouze své příjmení a rezervace bez obtíží proběhla (jakkoliv by podle výhružné stránky nový klient proběhnout neměla) – kdybych z nějakého důvodu nedorazil, zůstalo by hřiště prázdné.

Turnajové partnerství

Web přehledně představuje badmintonovou i tenisovou halu, upozorňuje na bar ve vestibulu, který nabízí nejrůznější nápoje a malé občerstvení. Dále dělá reklamu blízkému prodejci tenisového a badmintonového vybavení a také masážím a pedikúrám. Partnery haly Sprint jsou krom řady společností také VŠ Liga a Multiliga, v jejichž rámci se lze zapojit do organizovaných turnajů pro neregistrované hráče. Provozovatel haly Sprint přes web avizuje i možnost hraní s trenéry či pořádání akcí. Celoroční cena za badmintonové kurty je 260 Kč mezi 15-23 hodinou a 200 Kč mezi 6-15 hodinou, o víkendech a svátcích jednotně 260. Studenti mohou získat na ISIC slevu "až 30 %". Možnost zajít do Sprintu na badminton i velmi brzy ráno a naopak až do pozdního večera je dalším kladem. Škoda onoho rezervačního systému, alespoň ale umožňuje zjistit aktuální obsazenost kurtů. Více pracovat by také provozovatel mohl se svojí Facebookovou stránkou, kde jsou poslední aktualizací bezmála dva roky staré fotografie.

Nezapomeňte si „pětku“

Při cestě do haly se jako mírný problém ukázalo ji v Bobycentru najít, respektive objevit cestu, kudy se dá dojet přímo k hale a zaparkovat. Pomohla předchozí návštěva, díky níž se mi podařilo zaparkovat v oblouku přímo pod tribunou fotbalového stadionu. Pokračovali jsme s Verčou přímo do haly, kde se nás ujala příjemná recepční a vysvětlila vše, co jsme potřebovali vědět. Platba za kurt proběhla předem, vybral jsem si ještě z rozsáhlé nabídky občerstvení a pokračoval do šaten. K těm vedou schody do spodního patra budovy, a jejich vybavení je velmi luxusní. Prostorné skříňky se uzamykají na desetikorunovou zálohu, drobnou minci je tedy potřeba mít sebou. Nechybí ani upozornění, že cenné předměty je možné uschovat na recepci. Šatna je prostorná a nechybí v ní velké zrcadlo i vysoušeč vlasů (i v pánské).

Dokonalost je v detailech

Cesta ke kurtům nás vedla podél prázdné tenisové haly poněkud temnou chodbou (světlo na fotobuňku by pomohlo). Na konci přímo u vstupu čekalo příjemné překvapení – velká tabule se stručným přehledem badmintonových pravidel a počítání. Pro začátečníky užitečná pomůcka, na kterou se mohou před hrou nebo v jejím průběhu obrátit. Několik schodů směrem vzhůru vedlo do samotné haly – mimořádně prostorné, takže se do ní bez obtíží vešlo šest kurtů v řadě za sebou a ještě zbylo na velký prostor za nimi, vhodný pro rozcvičení. Hala je skutečně čistě badmintonová, a tak jsou dotažené i detaily. Mezi ně patří perfektní osvětlení, v pruzích mezi jednotlivými kurty, takže prakticky nehrozí, že by se hráč podíval do světel a nechal se v průběhu hry oslnit. Zelená barva stěn zajištuje dobrou viditelnost péřových i plastových míčků bílé a žluté barvy, strop je vysoký a nad kurty nejsou žádné překážky – při hře tak nebyl problém vystřelit dlouhé podání doopravdy maximální silou vzhůru nebo si pomoci vysokým obranným lobem. V přestávkách mezi naším tréninkem jsme se s Verčou rádi posadili na dřevěné lavičky, které se táhnou podél celé jedné delší stěny tělocvičny a nabízejí dost prostoru odložit si věci.

Čistota a bezpečí

Přímo na kurtu jsme ocenili čistotu hřiště, které bylo zameteno a nebyla na něm stará peříčka ani různé stopy. Ve Sprintu se nehraje na kobercích, ale gumová podlaha má podobné vlastnosti – i při větším "záběru" kurty neklouzaly a povrch působil měkkce a šetrně na kotníky. Pro orientaci je příjemné vybarvení kurtů, zelená hřiště jsou zasazena do modrého povrchu zbytku haly a není tak problém vidět správně čáry. Velikost haly umožnila i dostatečné rozestupy mezi kurty, na začátku parného dne byl v hale příjemný chládek, aniž by klimatizace odfoukávala míčky. Všechny kurty sdílejí jedno lanko sítě – ta má uvnitř pásky kovový drát, který může být nebezpečný křehčím raketám (v minulosti jsem byl svědkem zlomení rakety při sklepávání na síti právě ve Sprintu). V prostoru mezi kurty je tento drát vhodně obalen měkkou izolací, takže se neopatrní hráči při přecházení na druhou stranu hřiště nezraní. Detail – ale i na něm je vidět, že ve Sprintu rozumějí požadavkům svých zákazníků.

Nezklamalo zázemí, ani servis

Když uplynula vymezená hodina, přesunuli jsme se do sprch. Ty jsme našli ve stavu částečné rekonstrukce, přesto s nimi byla spokojenost. V dámské šatně v danou chvíli scházel věšáček na ručník, v pánské zase někdo postavil do dveří štafle. Ale v prostorné koupelně bylo možné si nastavit teplotu vody a pohodlně se vysprchovat, svému účelu posloužily i čerstvě uklizené a snad až hygienicky čisté toalety.

Na závěr jsem se rozhodl prověřit ještě poslední věc, nezklamala ale ani sympatická recepční. Na můj dotaz ohledně možnosti hry s trenérem mi dokázala vysvětlit, jaké jsou možnosti trénování, kolik bude přibližně stát hodina a na co se mám nachystat. A když jsem se "prořekl", že badminton trochu hrát přece jen umím, odcházel jsem po několika minutách s telefonním číslem na Tomasze Mendreka. Hala Sprint tedy prospěla i v kolonce "komunikace" a její návštěva tak dobře skončila.

V tělocvičně Sprint v Brně jsme si s Verčou výborně zahráli. V příjemném, navýsost badmintonovém a čistém prostředí jsme si užili hodinu na kurtu, kde bylo dobře vidět a nic nerušilo a nekazilo dojem ze hry. Úrovni haly odpovídalo i její zázemí – celkově zážitek, který byl za ranních 200 Kč velmi luxusní.

Galerie k článku


Zobrazit celou galerii obsahující 12 obázků »

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.09.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Navštívili jsme: Sportcentum Avion

Sportovní centrum situované poblíž nákupního centra Letňany v Praze nabízí hned sedm badmintonových kurtů, prodej badmintonových potřeb a možnost dalších sportovních aktivit. Pozor ale na zrádný povrch tenisové haly!

Navštívili jsme: Hector Sport Centre

Hala Hector v pražských Malešicích je jednou z nově otevřených. Pět badmintonových kurtů má vynikající zázemí, vedle toho si mohou zájemci zaposilovat nebo zkusit tenis a squash. Testování ale odhalilo dvě nepříjemné chyby...

Navštívili jsme: Sportcentrum Kuklenská

Jedna z nových badmintonových hal v Brně, Sportcentrum Kuklenská, nás nadchla čistým prostředím, ale i aktivním přístupem provozovatelů. Kdo hledá badmintonovou halu, kde "to žije", návštěvou Kuklenské neprohloupí.

Navštívili jsme: LTK Liberec

Liberecký tenisový klub provozuje badmintonovou halu se čtyřmi kurty. V příjemném prostředí poblíž zoologické zahrady jsme si dobře zahráli, ale byla nám trochu zima...

Navštívili jsme: Spoje Praha

Tělocvična v žižkovské ulici Na Balkáně nabízí pět kurtů na kobercích a mimořádně vysoký strop. V poněkud zašlém prostředí se nabízí vedle vlastní hry i možnost individuálních tréninků či hodin pro děti, hala má i kvalitní ...

Navštívili jsme: Sportcentrum Step

Sportcentrum v pražském hotelu Step je rozsáhlý areál, kde kromě badmintonových kurtů najdete i kurty tenisové, bazén a řadu dalších aktivit. Mezi jeho lákadla vedle pestrosti sportovního vyžití patří také kvalitní zázemí.


Tagy: test haly, sprint


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS