O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMČR den třetí: Kristína Gavnholt má zlato!

Mezinárodní mistrovství České republiky přineslo českým barvám obrovský úspěch. Kristína Gavnholt zvládla i finálový duel proti Arundhati Pantawaneové z Indie a získala tak zlato ve dvouhře žen. Petr Koukal podlehl Poláku Wachovi a skončil druhý.

Finálový den otevřel mix, následovala česká radost

Prvním zápasem finálového dne, který měl naladit publikum v hale na Vodově ulici a trochu podpořit atmosféru, bylo finále smíšené čtyřhry. Favorizovaná ruská dvojice Alexandr Nikolajenko - Valerie Sorokinová potvrdila pozici nasazených jedniček. Estonsko-švédskému páru Gert Kunka - Amanda Hogstromová povolila 15 a 12 bodů a po 26 minutách měla "odpracováno".

BadmintonWeb.cz tipoval: předpověděli jsme vítězství ruského páru, ale sázka proti papírovým předpokladům se nevyplatila: z výhry se radovali Nikolajenko a Sorokinová.

Následoval první vrchol nedělního programu: Kristína Gavnholt se postavila proti indické soupeřce Arundhati Pantawaneové. Prvních několik míčů česká jednička ztratila, ale pak se vývoj setu zcela otočil. První sadě dominovala rychlá a útočná hra naší badmintonistky, která zvítězila 21:10. Ve druhém setu kladla indická badmintonistka tužší odpor, několikrát náskok Gavnholt dotáhla. Za stavu 20:18 ale Kristíně pomohlo "prasátko" a hala mohla slavit české vítězství.

BadmintonWeb.cz tipoval: Odvážný tip, který nám vyšel: Kristína potkala sice jiné soupeřky - řada nenasazených či dokonce kvalifikantek popřela papírové předpoklady - se všemi si ale poradila a slaví cenné vítězství.

Třetím zápasem finálového programu byla čtyřhra žen. V ní ruské favoritky Valeria Sorokinová a Nina Vislovová nedaly mnoho šancí kanadskému páru Nicole Gretherová - Charmaine Reidová. Výhra 21:10 a 21:16 jen ilustrovala dominanci světové dvojice číslo deset nad brněnským turnajem.

BadmintonWeb.cz tipoval: Vítězství Rusek ve čtyřhře žen jsme odhadli správně - ale tady se šlo splést jen stěží. Pouze zranění či obří výpadek by mohly Sorokinovou a Vislovovou o zlato připravit.

Také ve finále čtyřhry mužů se objevili reprezentanti Ruska. Debl potvrdil stoprocentně nasazení: ve finále se střetly turnajové jedničky a dvojky. Výhru pak po dvou setech slavili první nasazení - Adam Cwalina a Michal Logosz z Polska porazili Vitalije Durkina a Alexandra Nikolajenka 21:13 a 21:16.

BadmintonWeb.cz tipoval: Také vítězství polského páru jsme předpověděli, stejně jako finálové rusko-polské složení. Poláci měli více sil i kvalitu na své straně...

Vrcholem nedělního programu v hale na Vodově ulici bylo ale finále dvouhry mužů. Na jedné straně nestárnoucí Przemyslaw Wacha z Polska, na druhé - v domácím prostředí jako živou vodou politý - Petr Koukal. Za mocné podpory publika bojoval Petr o své druhé vítězství na Czech International. Jeho soupeř byl ale neustále o něco vpředu. Podobně jako Kristína Petr začal pětibodovou ztrátou. Tu průběžně dotahoval, ale v koncovce byl stále o ten nejmenší krůček vpřed Wacha - 21:19. Ve druhé sadě byla situace ještě horší. Ani nezměrná bojovnost a dynamický projev nepomohly Petrovi ke zvratu. Za stavu 11:20 už mnozí přestali doufat. V posledním vzepětí dotáhl český šampion na 16:20, pak ale Wacha uzavřel zápas i celý turnaj vydařenou smečí.

BadmintonWeb.cz tipoval: Ani zde se nevyplatil tip na nenasazené - brněnský turnaj byl turnajem vhodným pro opatrné sázkaře. Každopádně nás velice těší, že Petr Koukal byl mezi těmi, kdo papírové předpoklady popřeli, a dosáhl na vynikající úspěch.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: postup do baráže slaví USK Plzeň a Hradec Králové

Plzeňský univerzitní klub a Montas Hradec Králové se stali vítězi západní a východní skupiny 1. ligy – druhé nejvyšší soutěže smíšených družstev. Oba celky se tak utkají se Slavií TU Liberec v květnové baráži o dvě místa v ...

1. liga: překvapení v Orlové, do čela západní skupiny jde Plzeň

Dva překvapivé výsledky nabídlo třetí kolo 1. ligy, naší druhé nejvyšší domácí soutěže družstev. V západní skupině se po zaváhání Mostu ujala vedení USK Plzeň. Ve východní je stále v čele Orlová, která však doma podlehla Tatře ...

1. liga: stoprocentní bilanci mají Český Krumlov, Astra B, Montas a brněnská Kometa

Prvním kolem byla rozehrána druhá nejvyšší domácí soutěž. Dvě výhry si v západní skupině připsaly týmy SKB Český Krumlov a Astra ZM Praha B, ve východní skupině se podobně dařilo Kometě Brno.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS