O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMČR den třetí: Kristína Gavnholt má zlato!

Mezinárodní mistrovství České republiky přineslo českým barvám obrovský úspěch. Kristína Gavnholt zvládla i finálový duel proti Arundhati Pantawaneové z Indie a získala tak zlato ve dvouhře žen. Petr Koukal podlehl Poláku Wachovi a skončil druhý.

Finálový den otevřel mix, následovala česká radost

Prvním zápasem finálového dne, který měl naladit publikum v hale na Vodově ulici a trochu podpořit atmosféru, bylo finále smíšené čtyřhry. Favorizovaná ruská dvojice Alexandr Nikolajenko - Valerie Sorokinová potvrdila pozici nasazených jedniček. Estonsko-švédskému páru Gert Kunka - Amanda Hogstromová povolila 15 a 12 bodů a po 26 minutách měla "odpracováno".

BadmintonWeb.cz tipoval: předpověděli jsme vítězství ruského páru, ale sázka proti papírovým předpokladům se nevyplatila: z výhry se radovali Nikolajenko a Sorokinová.

Následoval první vrchol nedělního programu: Kristína Gavnholt se postavila proti indické soupeřce Arundhati Pantawaneové. Prvních několik míčů česká jednička ztratila, ale pak se vývoj setu zcela otočil. První sadě dominovala rychlá a útočná hra naší badmintonistky, která zvítězila 21:10. Ve druhém setu kladla indická badmintonistka tužší odpor, několikrát náskok Gavnholt dotáhla. Za stavu 20:18 ale Kristíně pomohlo "prasátko" a hala mohla slavit české vítězství.

BadmintonWeb.cz tipoval: Odvážný tip, který nám vyšel: Kristína potkala sice jiné soupeřky - řada nenasazených či dokonce kvalifikantek popřela papírové předpoklady - se všemi si ale poradila a slaví cenné vítězství.

Třetím zápasem finálového programu byla čtyřhra žen. V ní ruské favoritky Valeria Sorokinová a Nina Vislovová nedaly mnoho šancí kanadskému páru Nicole Gretherová - Charmaine Reidová. Výhra 21:10 a 21:16 jen ilustrovala dominanci světové dvojice číslo deset nad brněnským turnajem.

BadmintonWeb.cz tipoval: Vítězství Rusek ve čtyřhře žen jsme odhadli správně - ale tady se šlo splést jen stěží. Pouze zranění či obří výpadek by mohly Sorokinovou a Vislovovou o zlato připravit.

Také ve finále čtyřhry mužů se objevili reprezentanti Ruska. Debl potvrdil stoprocentně nasazení: ve finále se střetly turnajové jedničky a dvojky. Výhru pak po dvou setech slavili první nasazení - Adam Cwalina a Michal Logosz z Polska porazili Vitalije Durkina a Alexandra Nikolajenka 21:13 a 21:16.

BadmintonWeb.cz tipoval: Také vítězství polského páru jsme předpověděli, stejně jako finálové rusko-polské složení. Poláci měli více sil i kvalitu na své straně...

Vrcholem nedělního programu v hale na Vodově ulici bylo ale finále dvouhry mužů. Na jedné straně nestárnoucí Przemyslaw Wacha z Polska, na druhé - v domácím prostředí jako živou vodou politý - Petr Koukal. Za mocné podpory publika bojoval Petr o své druhé vítězství na Czech International. Jeho soupeř byl ale neustále o něco vpředu. Podobně jako Kristína Petr začal pětibodovou ztrátou. Tu průběžně dotahoval, ale v koncovce byl stále o ten nejmenší krůček vpřed Wacha - 21:19. Ve druhé sadě byla situace ještě horší. Ani nezměrná bojovnost a dynamický projev nepomohly Petrovi ke zvratu. Za stavu 11:20 už mnozí přestali doufat. V posledním vzepětí dotáhl český šampion na 16:20, pak ale Wacha uzavřel zápas i celý turnaj vydařenou smečí.

BadmintonWeb.cz tipoval: Ani zde se nevyplatil tip na nenasazené - brněnský turnaj byl turnajem vhodným pro opatrné sázkaře. Každopádně nás velice těší, že Petr Koukal byl mezi těmi, kdo papírové předpoklady popřeli, a dosáhl na vynikající úspěch.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Pět otazníků 51. mistrovství ČR dospělých

51. mistrovství republiky dospělých nabídne odpovědi na zajímavé otázky. Povede se někomu porazit nemocí oslabeného Petra Koukala? Zvednou hlavu hráči z Moravy a získají alespoň jeden titul? Čeká nás překvapení ze strany juniorů a ...

Petr Koukal 2011 - videoukázka

Petr Koukal svedl ve své kariéře už souboj s mnoha soupeři, ale ten nejtěžší se neodehrál na kurtech... Sledujte minutovou ukázku z dokumentu, který vznikal během léčby rakoviny varlete. Dokument se stále natáčí a půjde-li vše ...

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Dánská liga: Ludíková stále vítězí!

Ačkoliv se tým Ikast BK trápí na posledním místě nejvyšší dánské soutěže, hvězda české singlistky Kristíny Ludíkové stále jasně září: Kristína zatím vítězí a jako jediná drží akcie svého družstva nad vodou. Naopak první a velmi ...

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Účastníci MČR: domácí špička i "cestovatelé"

Aktuální žebříčky kategorie dospělých vydané po Memoriálu Standy Krauze jsou základem pro nominaci na 51. mistrovství ČR dospělých. Pojďme si projít, kdo všechno už má zajištěnou účast a jací budou favorité republikového ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS