O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMČR den třetí: Kristína Gavnholt má zlato!

Mezinárodní mistrovství České republiky přineslo českým barvám obrovský úspěch. Kristína Gavnholt zvládla i finálový duel proti Arundhati Pantawaneové z Indie a získala tak zlato ve dvouhře žen. Petr Koukal podlehl Poláku Wachovi a skončil druhý.

Finálový den otevřel mix, následovala česká radost

Prvním zápasem finálového dne, který měl naladit publikum v hale na Vodově ulici a trochu podpořit atmosféru, bylo finále smíšené čtyřhry. Favorizovaná ruská dvojice Alexandr Nikolajenko - Valerie Sorokinová potvrdila pozici nasazených jedniček. Estonsko-švédskému páru Gert Kunka - Amanda Hogstromová povolila 15 a 12 bodů a po 26 minutách měla "odpracováno".

BadmintonWeb.cz tipoval: předpověděli jsme vítězství ruského páru, ale sázka proti papírovým předpokladům se nevyplatila: z výhry se radovali Nikolajenko a Sorokinová.

Následoval první vrchol nedělního programu: Kristína Gavnholt se postavila proti indické soupeřce Arundhati Pantawaneové. Prvních několik míčů česká jednička ztratila, ale pak se vývoj setu zcela otočil. První sadě dominovala rychlá a útočná hra naší badmintonistky, která zvítězila 21:10. Ve druhém setu kladla indická badmintonistka tužší odpor, několikrát náskok Gavnholt dotáhla. Za stavu 20:18 ale Kristíně pomohlo "prasátko" a hala mohla slavit české vítězství.

BadmintonWeb.cz tipoval: Odvážný tip, který nám vyšel: Kristína potkala sice jiné soupeřky - řada nenasazených či dokonce kvalifikantek popřela papírové předpoklady - se všemi si ale poradila a slaví cenné vítězství.

Třetím zápasem finálového programu byla čtyřhra žen. V ní ruské favoritky Valeria Sorokinová a Nina Vislovová nedaly mnoho šancí kanadskému páru Nicole Gretherová - Charmaine Reidová. Výhra 21:10 a 21:16 jen ilustrovala dominanci světové dvojice číslo deset nad brněnským turnajem.

BadmintonWeb.cz tipoval: Vítězství Rusek ve čtyřhře žen jsme odhadli správně - ale tady se šlo splést jen stěží. Pouze zranění či obří výpadek by mohly Sorokinovou a Vislovovou o zlato připravit.

Také ve finále čtyřhry mužů se objevili reprezentanti Ruska. Debl potvrdil stoprocentně nasazení: ve finále se střetly turnajové jedničky a dvojky. Výhru pak po dvou setech slavili první nasazení - Adam Cwalina a Michal Logosz z Polska porazili Vitalije Durkina a Alexandra Nikolajenka 21:13 a 21:16.

BadmintonWeb.cz tipoval: Také vítězství polského páru jsme předpověděli, stejně jako finálové rusko-polské složení. Poláci měli více sil i kvalitu na své straně...

Vrcholem nedělního programu v hale na Vodově ulici bylo ale finále dvouhry mužů. Na jedné straně nestárnoucí Przemyslaw Wacha z Polska, na druhé - v domácím prostředí jako živou vodou politý - Petr Koukal. Za mocné podpory publika bojoval Petr o své druhé vítězství na Czech International. Jeho soupeř byl ale neustále o něco vpředu. Podobně jako Kristína Petr začal pětibodovou ztrátou. Tu průběžně dotahoval, ale v koncovce byl stále o ten nejmenší krůček vpřed Wacha - 21:19. Ve druhé sadě byla situace ještě horší. Ani nezměrná bojovnost a dynamický projev nepomohly Petrovi ke zvratu. Za stavu 11:20 už mnozí přestali doufat. V posledním vzepětí dotáhl český šampion na 16:20, pak ale Wacha uzavřel zápas i celý turnaj vydařenou smečí.

BadmintonWeb.cz tipoval: Ani zde se nevyplatil tip na nenasazené - brněnský turnaj byl turnajem vhodným pro opatrné sázkaře. Každopádně nás velice těší, že Petr Koukal byl mezi těmi, kdo papírové předpoklady popřeli, a dosáhl na vynikající úspěch.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS