O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMČR: Bitman s Bášovou nakonec druzí

Finálový den mezinárodního mistrovství ČR přinesl pět výtečných zápasů, dvojitou radost pro Skotskou reprezentaci a neúspěšné snažení mixového páru Bitman-Bášová, který podlehl tchajwanské dvojici Wang-Wu.

Finálový program odstartovala dvouhra žen. Kirsty Gilmourová ze Skotska byla jedním z těch, kdo mohli získat dva turnajové tituly. A začala výtečně – po prvním vybojovaném setu ve druhém zcela eliminovala tchajwanskou soupeřku Cheng Chi Ya.

Následoval nakonec jediný nedělní tříseťák. Evropsko-asijský souboj nakonec lépe zvládli polští deblisté Adam Cwalina a Przemyslaw Wacha. Ačkoliv Poláci bojovali se servisovým rozhodčím, který jim hned několikrát odpískal podání nad pasem (a po pravdě, pískat se dalo i častěji), po první nevydařené koncovce už druhou zvládli a ve třetí sadě takticky své soupeře zcela rozložili.

Do finále dvouhry mužů se dostali dva hráči asijského původu, reprezentant Indie Anup Sridhar, kterého mohli vidět návštěvníci areálu v Braníku v tréninku s Petrem Koukalem, pokořil Indru Baguse Ade Chandru – hráče indonéského původu, který reprezentuje Itálii.

Jako nasazené jedničky a loňské vítězky měly být papírovými favoritkami finále čtyřhry žen Jillie Cooperová a Kirsty Gilmourová, ale kvalita byla na straně žebříčkově jen o něco níže postavených Imogen Bankierové a Petyi Nedělčevové. Kirsty Gilmourová tak odjížděla z Brna s bilancí jedné zlaté a jedné stříbrné medaile.

Nejočekávanějšímzápasem neděle bylo jistě finále mixu. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou cestou zdolali dva tchajwanské páry a mohli vstupovat s velkým sebevědomím do zápasu se soupeři, kteří je jednoznačně porazili před týdnem na circuitovém turnaji v Polsku. Na prvním setu to bylo znát: vynikající práce Bětky na síti a přesně umístěné Jakubovy smeče získaly našim vedení 11:7. Bohužel, po přestávce se soupeři rychle dotáhli a roli hrála i smůla v podobě těsných autů. Po prohře 19:21 se ve druhé sadě Bitman s Bášovou nedokázali vyrovnat s rychlým nástupem soupeřů a po prohře 13:21 se museli smířit se stříbrnou medailí. I tak: vynikající výsledek a velký úspěch českého badmintonu.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra žen: Kirsty Gilmourová (Skotsko) – Cheng Chi Ya (Tchaj-wan) 21:18 21:10
čtyřhra mužů: Adam Cwalina, Przemyslaw Wacha (Polsko) – Chen Chung Jen, Wang Chi-Lin (Tchaj-wan) 20:22 22:20 21:12
dvouhra mužů: Anup Sridhar (Indie) – Indra Bagus Ade Chandra (Itálie) 21:11 21:16
čtyřhra žen: Imogen Bankierová, Petya Nedělčevová (Skotsko, Bulharsko) – Jillie Cooperová, Kirsty Gilmourová (Skotsko) 21:6 21:14
smíšená čtyřhra: Wang Chi-Lin, Wu Ti Jung (Tchaj-wan) – Jakub Bitman, Alžběta Bášová 21:19 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.09.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS