O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR veteránů: Diana Pražáková získala tři zlaté

V Liberci proběhlo v sobotu 17. května mistrovství ČR veteránů ve věku nad 35 let. Nejúspěšnější hráčkou se stala Diana Pražáková, jež vyhrála všechny tři disciplíny, po dvou zlatých brali Jiří Parkán, Jiří Provazník a Radek Brázda.

Diana Pražáková ještě v průběhu letošní sezóny patřila do nejlepší desítky singlistek na průběžném žebříčku ČR v ne-veteránské konkurenci. Kapitánka ligového družstva SK Prosek Praha si udržela dobrou formu i několik týdnů "po sezóně" a zvítězila ve dvouhře i v obou párových disciplínách. V singlu kategorie 40+ to bylo po finálovém vítězství nad Ludmilou Bášovou, která Pražákové "vyfoukla" titul v minulém roce. Smíšenou čtyřhru téže kategorie ovládla Diana společně s Pavlem Kubišem, když na druhém místě skončil další pár z někdejšího klubu ČKD Kompresory (dnes napůl Astra a napůl Prosek) Radovan Gregor-Dana Kykalová. A konečně ve čtyřhře žen zvítězila Diana Pražáková společně s Danou Kykalovou dokonce o kategorii "níž" ve 35+, poraženy ve finále zůstaly Martina Hončíková a Hana Procházková.

Blízko ke třem medailím měl "čerstvý" veterán, Jiří Provazník, který na seniorském šampionátu startoval vůbec poprvé. Spolu s Jaroslavem Fröhlichem benátecký badmintonista zvítězil ve čtyřhře, s Danielou Rubášovou vyhrál i v mixu. Pouze ve dvouhře se musel sklonit před středočeským rivalem Danielem Skrčeným z Kladna. Doplňme, že v kategorii 35+ se mistryní ve dvouhře žen stala Dita Marešová (SK Prosek Praha), mezi 40letými pak dvouhru ovládl Ladislav Oros před Filipem Týcem, debl mužů potom Jan Jirásek a Michal Koudelka.

Kategorie 45+ měla svého dvojnásobného mistra, když Radek Brázda z Ivančic zvítězil v singlu před Pavlem Halschem, se kterým posléze vyhrál také čtyřhru. V mixu se ke zlaté medaili prosadili manželé Petr a Ludmila Bášovi. Mezi padesátiletými už se hrály jen mužské disciplíny, ve dvouhře byl nejlepší Boris Krais, čtyřhru vyhrála domácí dvojice Jiří Dohnal-Luboš Kunášek.

Mezi muži v 55+ získal dvě zlaté Jiří Parkán (SK Prosek Praha), první v singlu, druhou společně s Jiřím Mrázkem ve čtyřhře. A konečně dvouhru mužů v kategorii 60+ ovládl Antonín Lesniak.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.05.2014]

Diskuze k článku

27.05.2014 11:12
Lenka Zálešáková
Celému turnaji na škodu je místo konání, a to Liberec hlavně pro moravské hráče. Je to opravdu trochu z ruky. Ideální bylo Brno. Můžete mi prosím napsat složení soutěže \\\"děvčat\\\" 55+ Z článku nic nevyčtu anebo nebyla žádná účast???

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Atletický žebřík: tipy na odrazová cvičení

Atletický žebřík je pomůckou, jejíž využití prakticky nemá omezení. Přinášíme pětici videí s náměty na cvičení z produkce BadmintonCoach.cz - sledujte náměty na odrazová cvičení.

Extraliga: Benátky vyzvou Brno k "souboji titánů"

Bude to bezpochyby vrchol základní části. Šlágr víkendového 3. kola Compo Praha extraligy smíšených družstev dospělých: Sokol Veselý Brno Jehnice – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Sobotní a nedělní program nabídnou ale i ...

GPA U19: Jan Somerlík a Michal Hubáček slaví dvě zlaté medaile

Celostátní turnaj juniorů GPA U19 hostila o víkendu 1.-2. listopadu Vinoř. Po dvou výhrách vezou Jan Somerlík a Michal Hubáček. Mezi dívkami ovládla dvouhru domácí Michaela Zelinková.

Mezinárodní mistrovství ČR startuje: sledujte kvalifikaci

Dnes v 9:00 odstartuje mezinárodní mistrovství České republiky. Turnaj, který probíhá v Brně v hale ve Vodově ulici, otevřou kvalifikační boje. Sledujte, jak si povedou čeští hráči, a zda se někomu podaří probít až do hlavní ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS