O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR dospělých: druhý den určil finálové dvojice

Po druhém dni 51. mistrovství České republiky dospělých v Přerově jsou známy finálové dvojice ve všech disciplínách. Šanci obhájit titul mají ještě Petr Koukal, Kristína Ludíková, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou v mixu a s Pavlem Drančákem v deblu. Nové vítězky bude mít čtyřhra žen.

Dvouhra mužů: Petr Koukal vyzve opět Tomáše Kopřivu

Okolnosti jsou úplně jiné, ale finálové utkání dvouhry mužů se bude opakovat: stejně jako na 50. MČR v Radotíně se i v Přerově proti sobě postaví Petr Koukal a Tomáš Kopřiva. Petr Koukal se dostal do finále přes dva relativně snazší zápasy proti Lukáši Kurzovi a Janu Vitverovi, v semifinále pak zdolal Pavla Floriána, oproti extralize tentokrát jen ve dvou, i když vyrovnaných setech. Tomáš Kopřiva hrál podobně vyrovnané semifinále proti Milanu Ludíkovi – také on druhou sadu rozhodl až v nastavení. Ještě dramatičtější zápasy ale sehrál v prvních kolech: po včerejších třech setech s Jarolímem Vícenem musel podobný maraton absolvovat v duelu se Stanislavem Kohoutkem, ve čtvrtfinále mu vzdal zápas jeden z velkých favoritů Jan Vondra.

Dvouhra žen: překvapení se nekoná, Ludíková rozdává debakly

Finále dvouhry žen obstarají dlouhodobě dvě naše nejlepší reprezentantky. Kristína Ludíková nenechala nikoho na pochybách o tom, že si do Přerova přijela pro mistrovský titul: své soupeřky (postupně to byly Petra Pilařová, Martina Vacková a v semifinále jedno z překvapení turnaje, Tereza Lajdová) vyřídila v poklidném tempu a rozdávala i jednociferné „debakly“. Oproti dvouhře mužů tentokrát nedojde k opakování loňského finále, i když Eva Titěrová k němu neměla daleko – v semifinále však podlehla Martině Benešové. Ta ze své větve vyřadila i další favoritky Hanu Milisovou a Lucii Havlovou. I když by jistě ráda zavzpomínala na svůj první mistrovský titul, který získala už v šestnácti letech, bylo by velkým překvapením, kdyby zlato brala právě ona a ne Ludíková.

Čtyřhra mužů: nasazení odpovídá realitě: jedničky proti dvojkám

Čtyřhra mužů se stala z pohledu pořadatele „bezproblémovou“ disciplínou: jen malé množství třísetových zápasů, a navíc nasazené páry potvrdily takřka dokonale svou kvalitu. Do semifinále se dostaly nasazení číslo 1-4, finále pak obstarají nasazené jedničky Josef Rubáš a Jaroslav Sobota a nasazené dvojky a obhájci loňského a předloňského titulu Jakub Bitman a Pavel Drančák. Z bronzových medailí se radují Petr Hošek s Markem Tellerem, kteří se prosadili přes pražské rivaly Lukáše Kurze a Michala Netíka, s třetím místem se museli spokojit i jedni z adeptů zlaté medaile René Neděla a Martin Herout.

Čtyřhra žen: za titulem neohroženě kráčí „dánské“ duo

Přece jen snazšího losu v horní polovině pavouku čtyřhry žen naplno využily nasazené jedničky Šárka Křížková a Kateřina Tomalová - přes Nikol Fridrichovou a Markétu Kozovou ve čtvrtfinále a Kateřinu Krejčovou s Lucií Pilařovou v semifinále se dostaly až do rozhodujícího, nedělního utkání o zlato. Formálně by jistě byly hlavními adeptkami, ale jejich úloha bude nezáviděníhodná: musejí čelit pestré, agresivní a rychlé hře „dánského“ páru Kristína Ludíková a Markéta Mouritsen. Hráčky, které dlouhodobě žijí a trénují v Dánsku si poradily jak s loňskými mistryněmi Hanou Kollarovou a Martinou Benešovou, tak i s mnohonásobnými medailistkami z MČR Hanou Milisovou a Evou Titěrovou.

Smíšená čtyřhra: repríza loňského finále

Kolo se uzavírá – stejně jako ve dvouhře mužů, která tento článek otevírala, také v mixu se bude opakovat loňské složení finálové dvojice. Proti sobě se postaví spoluhráči z deblu Jakub Bitman a Pavel Drančák - loni byl uspěšnější Jakub s partnerkou Alžbětou Bášovou. Letos si postup do finále vydřel až v nastavení třetí sady proti páru Jiří Provazník – Hana Milisová, stejně tak ovšem Pavel s partnerkou Hanou Kollarovou musel bojovat v rozhodujícím setu proti dvojici Stanislav Kohoutek – Zuzana Pavelková. Finále smíšené čtyřhry tak bude stejně jako loni otevřenou záležitostí. Potvrdí Pavel a Hana svou dominanci domácím turnajům a republikovému žebříčku? Nebo se Jakub a Alžběta dočkají obhajoby loňské zlaté medaile?

Na tyto a všechny ostatní zbývající otázky odpoví zítřejší finálový program.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: překvapení v Orlové, do čela západní skupiny jde Plzeň

Dva překvapivé výsledky nabídlo třetí kolo 1. ligy, naší druhé nejvyšší domácí soutěže družstev. V západní skupině se po zaváhání Mostu ujala vedení USK Plzeň. Ve východní je stále v čele Orlová, která však doma podlehla Tatře ...

1. liga: stoprocentní jsou týmy Mostu, Orlové a Doubravky

Sokol Plzeň Doubravka, TJ Orlová-Lutyně a nováček druhé nejvyšší soutěže Super Stars Most jsou týmy, které zatím drží v 1. lize stoprocentní bilanci. Po prvním kole mají na kontě dvě výhry a plný počet bodů.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS