O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Malaysia Open: skvěle si vedl Lee Chong Wei a... Čína

Do nového roku vykročili v prvním turnaji kategorie Super Series nejlépe očekávaní favorité: světová jednička Lee Chong Wei z Malajsie, který suverénně ovládl dvouhru mužů, a... celá reprezentace Číny, jejíž zástupci zvítězili ve čtyřech ostatních disciplínách.

Čína versus zbytek světa, vydání 2011

Zdá se, že v novém roce se jen málo bude měnit v trendu, který světové turnaje mění na souboje „všichni proti Číňanům“. Také na Malaysia Open Super Series, který se konal v Kuala Lumpuru mezi 18. a 23. lednem, byli členové týmu trenéra Li Yongbo naprosto dominantní a jen občas umožnili zazářit i jiným. Hned zpočátku ovšem také přilili olej do ohně kritiky na adresu jejich oblíbené „týmové režie“ - ve čtvrtfinále vzdal Lin Dan zápas Chen Longovi, a tak šel jeho soupeř do semifinálové bitvy proti domácí jedničce o poznání čerstvější. Co tím čínští trenéři a funkcionáři sledují, je těžké odhadnout, ale každopádně lze říci, že podobné výsledové manipulace značně poškozují regulérní průběh turnaje a když se to vezme kolem a kolem, i dobré jméno badmintonu jako takového.

Abychom se naladili na pozitivnější stránku: početné domácí publikum musel nadchnout suverénní výkon Lee Chong Wei - v současnosti v podstatě nesesaditelný král světového pořadí se s úlohou papírového favorita vypořádal, jak se sluší a patří: za celý průběh turnaje neztratil ani set, zmiňovanému Chen Longovi z Číny „naložil“ dvakrát 21:9 a ve finále suše ukončil zlaté naděje matadora Taufika Hidayata. Rok 2011 začíná nekorunovaný král toho loňského ve fantastické formě.

Tři z finálových utkání byla čistě čínská. Ve čtyřhře žen sehrané čínské páry stěží hledají konkurenci a obsadily dokonce všechna semifinálová místa. Začíná to vypadat jako černá magie: pomalu aby trenéři evropských párů či asijské konkurence vyslali špiony a zničili voodoo panenky tchajwanských, japonských, korejských, dánských či ruských párů... Velmi suverénní jsou čínské ženy i v singlu, i proto, že jich je na špičkové úrovni tolik: Evropanka kvalit Juliane Schenkové (která odehrála v Kuala Lumpuru vynikající turnaj) musí cestou za vítězstvím porazit dvě nebo tři excelentní Číňanky, a to zvládne opravdu jen málokdo. Dominanci alespoň částečně ženským disciplínám dokonali Číňané v mixu, více než hodinový souboj elitních párů ukázal smíšenou čtyřhru v asijské podobě, která se už příliš nevzdaluje regulérnímu deblu.

Také čtyřhra mužů měla čínské vítěze, pátou nasazenou dvojici Chai Biao – Guo Zhendong. Pro našince byl ale jistě zajímavější nakonec druhý pár: Jonas Rasmussen se dal po mistrovství světa, kdy ukončil kariéru jeho dlouholetý partner Lars Paaske, dohromady s Madsem Conradem-Petersenem. Na začátku to možná trochu skřípalo v souhře, ale nyní můžeme říci, že se zrodil nový světový pár: v kodaňské exhibici dokázali Rasmussen s Petersenem porazit světové jedničky a reprezentační kolegy Matthiase Boe a Carstena Mogensena, v Kuala Lumpuru došli po soustředěných výkonech až do finále. Držme jim palce, ať i v dalších světových turnajích udrží podobně skvělou formu!

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: He Hanbin, Ma Jin - Tao Jiaming, Tian Qing (všichni Čína) 21:13 13:21 21:16
čtyřhra mužů: Chai Biao, Guo Zhendong (Čína) – Jonas Rasmussen, Mads Conrad-Petersen (Dánsko) 21:16 21:14
dvouhra žen: Wang Shixian - Wang Yihan (obě Čína) 21:18 21:14
čtyřhra žen: Tian Qing, Zhao Yunlei - Wang Xiaoli, Yu Yang (všechny Čína) 21:12 6:21 21:17
dvouhra mužů: Lee Chong Wei (Malajsie) – Taufik Hidayat (Indonésie) 21:8 21:17

Kompletní výsledky turnaje si můžete prohlédnout na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Carolina Marin obhájila titul mistryně světa!

Finálový den mistrovství světa přinesl obrovskou radost španělskému badmintonu. Carolina Marin získala podruhé za sebou zlatou medaili ve dvouhře žen. Dvouhru mužů ovládl Chen Long, Čína celkem brala tři zlaté.

Mistrovství světa jde do finále: dočká se Lee Chong Wei titulu?

Maratonský program měl sobotní semifinálový den MS v Jakartě. Řada vyrovnaných bitev skončila až v 11 hodin tamějšího času. Zítra čeká hráče finálový den a boje o zlaté medaile.

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Canada Open: domácí turnaj ovládla Michelle Li

V kanadském Calgary potěšila diváky Yonex Canada Open domácí Michelle Li, když dokázala zvítězit ve dvouhře. Singl mužů ovládl stejně jako nedávné US Open vracející se Lee Chong Wei.

Hans Kristian Vittinghus a Lee Chong Wei: když dva dělají totéž, není to totéž

Během US Open nachytal dánský badmintonista svého soupeře na nečekanou fintu - odehrání pod nohama ze zadního forehandu. Během utkání Canada Open proti indickému soupeři Praneethovi se Lee také dopustil "zadního forehandového ...

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS