O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Iceland International: Florián i Pavelková se zastavili ve čtvrtfinále

Dvojice českých hráčů se zúčastnila mezinárodního mistrovství Islandu. Zuzana Pavelková byla kousek od semifinále, Pavel Florián nepotvrdil pozici nasazené jedničky a skončil také mezi osmi nejlepšími.

Pavel Florián odjíždí s bilancí jedna výhra, jedna prohra

V turnaji, kde startovnímu poli dominovali domácí badmintonisté, měli Češi slušnou šanci na dobré umístění. Pavel Florián dokonce díky své pozici na světovém žebříčku startoval jako nasazená jednička. Po volném prvním kole nejprve vyřadil domácího hráče Birkira Steina Erlingssona hladce 21:10 a 21:9. Pak ale podlehl dánskému badmintonistovi Mathiasovi Kanymu 19:21 a 15:21. “Vyhrát po téměř půl roce na mezinárodním turnaji, to mi udělalo radost a vykouzlilo úsměv na tváři,” radoval se na svých oficiálních stránkách Pavel poté, co zvítězil v prvním kole. Ve druhém se ale zasekl – ani vedení 17:11 nestačilo k zisku prvního setu a Floriánův trenér Radek Votava to zhodnotil přísně: “Jak se zdá, psychická stránka jeho hry volá přinejmenším po revitalizaci. Věřme, že to zvládne, aby na kurtech víc než sám se sebou mohl znovu bojovat se svými soupeři,” uvedl na stránkách SKB Český Krumlov. Držme tedy “Florišovi” palce, ať se odrazí alespoň z dílčího úspěchu (vyhrané kolo) k lepším zítřkům.

Zuzana Pavelková hrála o semifinále až do posledního dechu

Přerovská bojovnice Zuzana Pavelková sehrála vydařený turnaj. V prvním kole si snadno poradila s domácí Unou Haroardottirovou 21:9 a 21:7. Ve druhém přehrála soupeřku z Dánska S. Fie Christensenovou dvakrát 21:18. O postup do semifinále pak svedla strhující bitvu se Sarou B. Kvernovou. Norskou hráčku znají ti, kdo navštívili letošní MMČR v Brně: byla jednou ze soupeřek Kristíny Gavnholt na cestě za vítězstvím. Zuzana proti ní nejprve jasně získala první set 21:11. Pak se ale její hra zadrhla a druhá sada skončila výsledkem 16:21. Ve třetím setu se hráčky přetahovaly o každý míček, koncovka však byla nešťastná pro naši hráčku: Pavelková Kvernové podlehla 28:30! “Po hodinovém zápase mi asi nemusí být divný, že jsem trošku utahaná :D ... ale i přesto bych si klidně zahrála další zápas... no tak příšte... :)” svěřila se s bezprostředními dojmy na svém Facebookovém účtu. Ze stejného zdroje čerpáme i pěknou “historku z natáčení”, aneb svět je malý: v recepci hotelu, kde se Zuzana na Islandu ubytovala, uslyšela větu: “Můžeme mluvit česky.” V ubytovacím zařízení totiž pracují hned dvě Češky, jedna z nich byla přitom spolužačkou bratrance Zuzany Pavelkové...

Vítězové ze Skandinávie

Vzhledem k obsazení turnaje nebylo ani překvapením, že všichni vítězové pocházejí ze Skandinávie. Domácím Islanďanům se podařilo získat dvě první místa, dvě zlaté si odvezli také hráči z Dánska a jedno vítězství putuje do Švédska zásluhou Mathiase Borga.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Mathias Borg (Švédsko) – Tony Stephenson (Irsko) 21:18 21:17
dvouhra žen: Ragna Ingolfsdottirová (Island) – Akvile Stapusaityteová (Litva) 21:18 17:21 21:17
čtyřhra mužů: Thomas Dew-Hattens, Mathias Kany (Dánsko) – Magnus Ingi Helgason, Helgi Johannesson (Island) 16:21 21:12 21:16
čtyřhra žen: Tinna Helgadottirová, Snjolaug Johannsdottirová (Island) – Celilie Nystrup Wegener Clausenová, S. Fie Christensenová (Dánsko) 11:4, scr.
smíšená čtyřhra: Thomas Dew-Hattens, Louise Hansenová (Dánsko) - Tony Stephenson, Sinnead Chambersová (Irsko) 23:21 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS