O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: Prosek byl krok od bodového zisku

Sobotní program extraligy přinesl výhru všech papírových favoritů. Nejblíže překvapení byl nečekaně tým Proseka, který doma potrápil Dobrušku a podlehl jí nejtěsnějším rozdílem 3:5.

Čtyři zápasy třetího hracího dne Compo Praha extraligy smíšených družstev dospělých měly jasné favority. Ve středočeském derby nezaváhaly domácí Benátky a porazily Kladno 8:0. Stejně tak ani Brno nedarovali Liberci jediný bod – a to hráli liberečtí v domácím prostředí. V tělocvičně základní školy Vinoř se hrála dvě utkání po sobě: od 11 hodin nejprve Prosek vyzval Dobrušku a hosté byli rádi za těsné vítězství 5:3. Následně si Meteor poradil v pražském derby s Astrou ZM v poměru 6:2.

SK Prosek Praha – Sokol Dobruška 3:5

V minulém kole prosečtí zaznamenali dvě jasné porážky 0:8. Na svůj první bodový zisk si museli tedy počkat až do třetího extraligového utkání. Ve Vinoři získali body hned tři, k remíze jim ale ještě jeden vyhraný zápas chyběl. Utkání otevřely čtyřhry. Zatímco bratři Kopřivové si bez obtíží poradili s dvojicí Krajča-Beznoska, na vedlejším kurtu se postaraly o překvapení veteránky Pražáková a Kykalová, když zdolaly dobrušský pár Hofmanová-Křížková. Diana Pražáková se ani nepřevlékla a o pár minut později už létala po kurtu v zápase dvouhry. A trápící se Petru Hofmanovou doslova ulétala – Prosek vedl 2:1!

V dalším průběhu už úřadovaly dobrušské opory. Tomáš a Ondřej Kopřivovi získali suverénně body po výhrách nad Čermákem a Beznoskou. Dvěma body přispěla také slovenská posila východočeského družstva Marian Smrek – nejprve v mixu s Křížkovou proti páru Filz-Kvíčalová a pak i v deblu se Svátou proti Svobodovi a Čermákovi. Nejdramatičtější zápas si oba týmy schovaly až na konec, kdy už bylo o vítězi rozhodnuto: za stavu 2:5 korigovala prosecká dvojka Tomáš Krajča třísetovým vítězstvím nad Zdeňkem Svátou skóre na 3:5.

BadmintonWeb tipoval: ve svém odhadu osmibodového debaklu jsme byli na prosecké až příliš přísní. S formou se potkaly zkušené hráčky Proseka a kdyby domácím nescházel nemocný Filip Stádník, mohli pomýšlet i na remízu. Dobruška si musela očekávané vítězství vydřít.

Sokol Meteor Praha Radotín – Astra ZM Praha 6:2

Družstvo Astry bylo v pražském derby outsiderem. Meteor s ním ale měl v domácím prostředí plné ruce a kurty práce – a při troše štěstí si mohli hráči ze Zahradního Města odvézt i remízu. Začal to hned úvodní mix: Kurz s Maixnerovou v něm podlehli favorizované dvojici Herout-Titěrová až 20:22 v rozhodujícím setu! Z párových disciplín i singlů brala ale Astra nakonec jen po bodu, oba zařídila Tereza Lajdová. Jak její výhra nad Kollarovou, tak i vítězství dvojice Maixnerová-Lajdová nad párem Kollarová-Titěrová přitom může být vnímáno jako překvapení – Astra se skutečně letos může opřít o mimořádné výkony svých děvčat.

Body na stranu Meteoru přidali v pánských dvouhrách Vonda, Neděla a po třech setech proti Zahrádkovi také Stoklas. Prosadil se i sehraný pár Neděla-Herout, a také na druhé pozici provizorně složená dvojice Vondra-Drančák.

BadmintonWeb tipoval: Tady jsme se skoro trefili – tipovali jsme sice výsledek 7:1, ale Astře jsme dávali největší šance ve dvouhře žen a čtyřhře žen: právě v těchto disciplínách nakonec tým ze Zahradního Města získal své dva body...

BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou – BaC Esiko Kladno 8:0

V očekávaném středočeském derby Benátky naplno využily výhody domácího prostředí. Ačkoliv se řada zápasů dostala do třetího setu, nakonec se radovaly z vítězství 8:0. Kladenští mohli bodovat už v úvodním mixu: po zisku první sady se ale hra dvojice Skrčený-Erbenová rozsypala a Provazník s Megawati dotáhli zápas do vítězství. Jiří Provazník i Gustiani Megawati Sari si chtěli utkání pořádně užít – byli totiž u dalších dvou třísetových dramat. Provazník s Jelínkem nakonec zdolali Tellera s Hoškem, Megawati s Milisovou si poradili s Erbenovou a Vackovou.

Že nemají indonéské posily v naší nejvyšší soutěži výhry předplacené, ukázal další zápas: Michal Severa v něm bojoval na tři sety proti Viki Indrovi Okvanovi, ale na domácí hvězdu nakonec nestačil. Další body pro Benátky zajistili už suverénněji Petr Jelínek, Jan Vitvera, Kateřina Tomalová a debl Okvana-Vitvera.

BadmintonWeb tipoval: odhadovali jsme, že Kladno získá čestný bod, a to možná díky Michalu Severovi – ten měl ale nejtěžšího možného soupeře. Naopak náš druhý “černý bodový kůň”, Martina Vacková ve dvouhře žen, nestačila na skvěle hrající Kateřinu Tomalovou.

VSK Slavia TU Liberec – Sokol Veselý Brno Jehnice 0:8

Jablonec hostil utkání jasného papírového favorita s outsiderem. Domácí měli největší šanci bodovat hned v úvodním mixu, který se zařadil mezi nejnapínavější zápasy dosavadního ročníku extraligy. Dvojice Král-Bobrovská v něm podlehla páru Mendrek-Bášová až 25:27 ve třetím setu! Další zápasy už drama nepřinesly, Brňané vítězili ve dvou setech a povolili svým soupeřům jen minimum bodů. Díky párům Koukal-Vícen, Bášová-Angguni, Bitman-Mendrek a singlistům Koukalovi, Bitmanovi, Vícenovi a Angguni si tak Brno odvezlo z Liberce vítězství 8:0.

BadmintonWeb tipoval: nebyl to nejodvážnější tip, ale sázka na “kanára”, který Brno uštědřilo libereckým, nám vyšla. I když Královi a Bobrovské chybělo jen málo, aby roztrpčili tipující v naší soutěži...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

16.-17. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit vrcholný turnaj - finále play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na utkání čtyř nejlepších smíšených družstev o titul. Více na www.playoff-badminton.cz.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

ME klubů: Benátky došly mezi osm nejlepších

Ve francouzském Tours probíhalo od 10. do 14. června mistrovství Evropy klubů. Český zástupce, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., došel i v oslabené sestavě do čtvrtfinále.

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o tituly hráči nad 35 let

Poprvé jako oficiální akce ČBaS proběhlo v sobotu 2. května v Dobřanech MČR seniorů – mistrovství hráčů nad 35 let.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS