O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Dutch Open: Kristína Gavnholt ve čtvrtfinále

Mezinárodní mistrovství Nizozemska zastihlo v dobré formě Kristínu Gavnholt, která se dostala mezi osm nejlepších. Vedle turnaje sledovali diváci v Almere také rozlučkovou exhbici Dickyho Palyamy s Peterem Gadem.

Současný trenér Petra Koukala se loučil s aktivní hráčskou kariérou prostřednictvím exhibičního zápasu proti Peteru Gademu. Prohlédněte si na ukázku jednu parádní výměnu s fintičkou:

Vedle náročného a kvalitního badmintonu došlo také na nezbytnou šou, jak ukazuje i cca minutové video, kde si Peter dělá legraci z vytěrače kurtů a baví nizozemské publikum:

Samotný turnaj se nesl víceméně v režii červené a bílé barvy – tu má ve své státní vlajce Indonésie, Singapur, Čína, Hong Kong a konec konců v kombinaci s modrou také Thajsko – právě z těchto asijských národů se rekrutovali vítězové jednotlivých disciplín.

Českou stopu v turnaji výrazně otiskla Kristína Gavnholt. Ta měla jako sedmá nasazená za první soupeřku Tanvi Ladovou z Indie. Po výsledku 21:13 a 21:14 postoupila přesvědčivě do druhého kola. V něm čekala obtížná soupeřka – Lianne Tanová z Belgie. Už poslední vzájemný zápas zvládla lépe Kristína, ale až po třech setech. A historie se v tomto případě opakovala. Po výsledku 21:15 14:21 a 21:14 se mohla "Kika" radovat z postupu mezi osm nejlepších. Tam svedla vyrovnaný boj s druhou nasazenou Busanan Ongbumrungpanovou z Thajska, ale 15 a 19 bodů nakonec nestačilo ani na zisk setu.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Danny Bawa Chrisnanta, Yu Yan Vanessa Neová (Singapur) – Muhammad Rijal, Debby Susantová (Indonésie) 21:19 25:23
dvouhra mužů: Wei Nan - Chan Yan Kit (oba Hong Kong) 21:15 21:18
dvouhra žen: Busanan Ongbumrungpanová (Thajsko) – Gu Juan (Singapur) 21:12 21:12
čtyřhra žen: Bao Yixin, Tang Jinhua (Čína) – Anggie Shitta Awandová, Della Destiara Harisová (Indonésie) 21:15 21:7
čtyřhra mužů: Wahyu Nayaka Arya Pankaryanira, Ade Yusuf - Berry Angriawan, Ricky Karanda Suwardi (všichni Indonésie) 14:21 21:18 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonové kuriozity: lety, pády i bloky

Viděli jste někdy drop tak přesný, že míček zůstane stát na horním okraji pásky? Lin Dan takový předvedl v soutěžním zápase! Naše přehlídka badmintonových kuriozit nabíne i úspěšnou výměnu rakety za hry, bloky jako vystřižené z ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS