O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Dutch Open: Kristína Gavnholt ve čtvrtfinále

Mezinárodní mistrovství Nizozemska zastihlo v dobré formě Kristínu Gavnholt, která se dostala mezi osm nejlepších. Vedle turnaje sledovali diváci v Almere také rozlučkovou exhbici Dickyho Palyamy s Peterem Gadem.

Současný trenér Petra Koukala se loučil s aktivní hráčskou kariérou prostřednictvím exhibičního zápasu proti Peteru Gademu. Prohlédněte si na ukázku jednu parádní výměnu s fintičkou:

Vedle náročného a kvalitního badmintonu došlo také na nezbytnou šou, jak ukazuje i cca minutové video, kde si Peter dělá legraci z vytěrače kurtů a baví nizozemské publikum:

Samotný turnaj se nesl víceméně v režii červené a bílé barvy – tu má ve své státní vlajce Indonésie, Singapur, Čína, Hong Kong a konec konců v kombinaci s modrou také Thajsko – právě z těchto asijských národů se rekrutovali vítězové jednotlivých disciplín.

Českou stopu v turnaji výrazně otiskla Kristína Gavnholt. Ta měla jako sedmá nasazená za první soupeřku Tanvi Ladovou z Indie. Po výsledku 21:13 a 21:14 postoupila přesvědčivě do druhého kola. V něm čekala obtížná soupeřka – Lianne Tanová z Belgie. Už poslední vzájemný zápas zvládla lépe Kristína, ale až po třech setech. A historie se v tomto případě opakovala. Po výsledku 21:15 14:21 a 21:14 se mohla "Kika" radovat z postupu mezi osm nejlepších. Tam svedla vyrovnaný boj s druhou nasazenou Busanan Ongbumrungpanovou z Thajska, ale 15 a 19 bodů nakonec nestačilo ani na zisk setu.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Danny Bawa Chrisnanta, Yu Yan Vanessa Neová (Singapur) – Muhammad Rijal, Debby Susantová (Indonésie) 21:19 25:23
dvouhra mužů: Wei Nan - Chan Yan Kit (oba Hong Kong) 21:15 21:18
dvouhra žen: Busanan Ongbumrungpanová (Thajsko) – Gu Juan (Singapur) 21:12 21:12
čtyřhra žen: Bao Yixin, Tang Jinhua (Čína) – Anggie Shitta Awandová, Della Destiara Harisová (Indonésie) 21:15 21:7
čtyřhra mužů: Wahyu Nayaka Arya Pankaryanira, Ade Yusuf - Berry Angriawan, Ricky Karanda Suwardi (všichni Indonésie) 14:21 21:18 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.10.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Fantastická Kristína! Dvě turnajové výhry a 12 tisíc kilometrů ve dvou týdnech

Kristína Gavnholt se rázným způsobem vrací do první světové stovky. Během dvou týdnů vyhrála turnaje v Nigérii a Rusku; zvládla nejen souboje se všemi badmintonovými soupeřkami, ale i náročné cestovací "kombo" – přesun z Lagosu až ...

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS