diskuze

e-shop

11.09.2014 17:32
Martin
Já s tímto novým počítáním nesouhlasím a doufám, že se neuchytí z těchto důvodů: 1) Smažou se rozdíly ve fyzičce. Sám znám případy (3x21, bez přestávky po 11 bodech), kdy výrazně slabší hráč hraje zezačátku naplno, soupeř ho prohání po kurtu a ten slabší se ho drží zhruba do stavu 12:12 a poté fyzicky zcela odpadne a silnější vyhraje třeba 21:15. Takto se ho ten slabší bude držet celej set a třeba i šťastně vyhraje 11:10 a pak bude mít 2 minuty na nabrání sil do dalšího setu. A spousta zvláště amatérských turnajů (či při tréninku) si systém 5x11 zkrátí na 3x11, což tyto rozdíly ve fyzičce smaže téměř úplně. 2) Absence prodloužení = loterie při vyrovnaných zápasech a divákům (kterými se změna argumentuje) to na polularitě naopak ubere. Tohle je blbost největší - kdyby se nastavilo maximum řekněme na 15 bodů, tak to délku zápasu příliš nezvýší a naopak to hodně přidá na napínavosti a zaslouženosti vyhraného setu. 3) Argumentuje se též, že nyní spousta diváků začíná set sledovat až od stavu cca 16:16, kdy to teprve začne nabírat na obrátkách. Tito diváci, kteří nemají čas či zájem sledovat celou hru ovšem při zavedení systému 5x11 to začnou sledovat až od 3. setu, neboť první 2 sety nerozhodnou a budou proto méně zajímavé. Podobně za stavu 1:1 na sety tito diváci 3. set přeskočí, protože není rozhodující. 4) Nemožnost obrátit delší sérii. Hráč, který udělá zpočátku setu šňůru třeba 5 bodů v řadě, má set prakticky už vyhranej a soupeř raději tento set dohraje na půl plynu, aby šetřil síly na další set, což bude tou nudnou pasáží, které se ani tento nový systém nezbaví. Při hře na 3 vítězné nemrzí ztráta jednoho setu tolik jako na 2 vítězné.