O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Dánská liga: titul slaví Greve a Lars Paaske

Nejprestižnější ligová soutěž starého kontinentu zná své vítěze: jsou jimi hráči Greve, tedy celku, jehož barvy hájí i Lars Paaske. V baráži o udržení nejvyšší soutěže se nedařilo týmu Ikast – celek Kristíny Ludíkové sestupuje pro příští rok do druhé ligy.

Napínavé play-off vyvrcholilo překvapivými výsledky ve finále

Dánské play-off začíná skupinovou fází, v níž se utkávají týmy na 3.-8. místě tabulky o pozice pro vyřazovací část. Už v těchto předskupinách play-off se zrodilo několik těsných výsledků a utkání s dramatickým průběhem. Na konci března se pak rozeběhla závěrečná část play-off. Ve čtvrtfinále si nejprve Vaerose poradilo se Skovshovedem a postup do bojů o medaile získal také Aarhus, který vyřadil Lillerod. Teprve tehdy se do hry zapojili vítězové základní části – a týmy Greve i Skaelskor-Slagelse ukázaly, že jsou kvalitou daleko před ostatními. První v poklidu přehráli Vaerlose 4:0, druzí povolili Aarhusu získat jediný bod.

Do finálového utkání vstoupil lépe celek Skaelskor-Slagelse, když Joachim Fischer Nielsen s Brittou Andersenovou dokázali ve třech setech porazit přední polskou dvojici Robert Mateusiak – Nadiezda Ziebová v barvách Greve. A když Peter Hoeg Gade s lehkostí sobě vlastní vyhrál dvouhru proti Jensi Kristianu Lethovi, vedlo Slagelse už 2:0. Jenže pak už bodovali jen hráči Greve: o obrovské překvapení se ve čtyřhře mužů postaral veterán Lars Paaske, když spolu s Rasmusem Mangorem Andersenem porazil úřadující světové jedničky Carstena Mogensena a Matthiase Boe 21:14 a 21:13! Li Wenyan pak ve třech setech přehrála Judith Meulendijksovou a srovnala na 2:2. V dramatické dvouhře Joachim Persson získal třetí set nad Hansem-Kristianem Vittinghusem poměrem 21:19 a o vítězství Greve v poměru 4:2 definitivně rozhodly ve čtyřhře žen Kamilla Rytter-Juhlová s Christinnou Pedersenovou, které porazily Helle Nielsenovou a Mette Poulsenovou 2:0 na sety.

Kompletní výsledky play-off dánské extraligy:

skupina o medaile – A: 10. 2.: Greve – Skaelskor-Slagelse 3:4, Aarhus – Vaerlose 1:5
13. 2.: Greve – Vaerlose 4:2, Skaelskor-Slagelse – Aarhus 5:1
27. 2.: Greve – Aarhus 5:1, Vaerlose – Skaelskor-Slagelse 3:4
skupina o medaile – B: 10. 2.: Gentofte – Skovshoved 3:4, Vendsyssel – Lillerod 1:5
13. 2.: Skovshoved – Vendsyssel 2:4, Lillerod – Gentofte 4:2
27. 2.: Vendsyssel – Gentofte 1:5, Lillerod – Skovshoved 2:4

čtvrtfinále play-off: 23. 3.: Vaerlose – Skovshoved 4:2
24. 3.: Aarhus – Lillerod 4:1

semifinále play-off: 28. 3.: Greve – Vaerlose 4:0
31. 3.: Skaelskor-Slagelse – Aarhus 4:1

utkání o 3. místo: 18. 4.: Vaerlose – Aarhus 4:3

finále play-off: 19. 4.: Greve – Skaelskor-Slagelse 4:2

V baráži o udržení se extraligisté nevytáhli

V desetičlenné tabulce základní části dánské extraligy skončily na posledních dvou místech celky Odense a Ikastu. Proto musely bojovat o udržení příslušnosti v nejvyšší soutěži v baráži s vítězi 1. ligy, týmy AB Aarhus a Solrod Str. V šesti kolech, kdy se utkal každý s každým doma a venku, se "extraligistům" příliš nevedlo a jak Odense, tak bohužel i Ikast, jehož barvy hájí Kristína Ludíková, sestupují pro příští sezónu do nižší soutěže.

Kristína Ludíková nicméně patřila k oporám Ikastu. Hned v prvním utkání podržela dámskou čtyřhru a dokázala ve "zlatém" setu porazit i Petyu Nedělčevovou v barvách Odense. Během dalších utkání si připsala výhry nad Tinou Hoyovou a Annou Marií Pedersenovou (obě jí ale dokázaly porážku v odvetě vrátit).

Kompletní výsledky baráže o nejvyšší dánskou ligu:

10. 2.: Odense – Ikast 3:4, Aarhus – Solrod 4:2
26. 2.: Solrod – Odense 3:4, Ikast – Aarhus 3:4
21. 3.: Aarhus – Odense 4:2, Ikast – Solrod 2:4
29. 3.: Odense – Solrod 4:3, Aarhus – Ikast 5:1
5. 4.: Solrod – Aarhus 4:2, Ikast – Odense 4:2
12. 4.: Soldor – Ikast 4:2, Odense – Aarhus 5:1

Pořadí celků v baráži: 1. Aarhus (13 bodů), 2. Solrod (11 b), 3. Odense (10 b), 4. Ikast (6 b)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.04.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Francouzská liga: Martina Benešová pomohla zvítězit

Minulý víkend se rozjela National 1A - nejvyšší francouzská soutěž smíšených družstev. Barvy Red Star Mulhouse hájí Češka Martina Benešová. Úřadující mistryně republiky ve čtyřhře si v prvním kole vedla dobře: dvěma body pomohla ...

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: postup do baráže slaví USK Plzeň a Hradec Králové

Plzeňský univerzitní klub a Montas Hradec Králové se stali vítězi západní a východní skupiny 1. ligy – druhé nejvyšší soutěže smíšených družstev. Oba celky se tak utkají se Slavií TU Liberec v květnové baráži o dvě místa v ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS