O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Cvičíme s BWF: technika klírů, smečů a dropů

Videa světové badmintonové federace poradí, jak na techniků úderů ze střední a zadní části kurtu, jak hrát správně smeč a jak si pomoci obranným dropem.

Backhandový drajv: video upozorňuje na změny gripu podle místa zahrávání úderu, rotaci předloktí při úderu a možnost zahrávat backhandový drajv z výpadu na levou i na pravou nohu.

Forehandový drajv: stejně jako u backhandu i zde se hovoří o úpravách držení rakety, rotaci předloktí a razanci úderu.

Forehandový klír: klíčový úder zejména pro dvouhry, provedení s přeskokem, zahrávání nad ramenem síla vycházející z rotace trupu i předloktí.

Forehandová smeč: delší, tříminutové video ukazuje na způsoby, jak dostat míč dolů a jak pomoci razanci úderu. Dojde i na smeč z výskoku.

Forehandový drop: video popisuje útočnou variantu forehandových dropů.

Forehandový obranný drop: "tažená" varianta dropů z forehandu zahrávaná jako obrana ve chvíli, kdy je hráč pod tlakem v zadní části kurtu.

Backhandový klír: jak dostat míč backhandem zezadu až dozadu? Video předvede, že to dokážou i ženy a dívky...

Backhandový obranný drop: varianta "taženého" dropu z backhandové strany.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Bojuj jako Vittinghus: skvělá výměna z All England

Tři čtvrtě minuty dlouhý klip předvede parádní výměnu ze zápasu mezi Lee Chong Wei a Hansem Kristianem Vittinghusem. Dánský badmintonista vybírá neuvěřitelné míče, na závěr předvede i svůj smysl pro čestný boj.

All England: videa z finálových utkání

Sledujte pětici videí z finálových utkání All England 2011. Uvidíte souboj velikánů Lin Dana a Lee Chong Wei, či dramatické finále čtyřhry mužů se šťastným koncem pro dánský pár Matthias Boe – Carsten Mogensen.

Atletický žebřík: tipy na odrazová cvičení

Atletický žebřík je pomůckou, jejíž využití prakticky nemá omezení. Přinášíme pětici videí s náměty na cvičení z produkce BadmintonCoach.cz - sledujte náměty na odrazová cvičení.

Backhandová smeč: nic není nemožné

Smečovat z backhandu se zdá mnoha hráčům nemožné, většině pak neobvyklé, neužitečné či příliš obtížné. Ale šedivá je teorie, zelený strom života – a badminton je pestrá hra plná možností. Podívejte se, s jakou lehkostí smečuje ze ...

China Open: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam čtyř finálových utkání China Open Super Series: vedle tří čínských soubojů ve dvouhře mužů, dvouhře žen a smíšené čtyřhře můžete zhlédnout i vítězství korejského páru Lee Yong Dae – Jung Jae Sung ve čtyřhře ...

Chinese Taipei Grand Prix Gold: Korea vs. Indonésie

Na tchajwanském mezinárodním mistrovství se prosadili především zástupci dvou zemí – Indonésané a Korejci spolu svedli většinu finálových soubojů, každá země se nakonec radovala ze dvou zlatých. Z Indonésie to byl Simon Santoso ve ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS