O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Cvičíme s BWF: technika klírů, smečů a dropů

Videa světové badmintonové federace poradí, jak na techniků úderů ze střední a zadní části kurtu, jak hrát správně smeč a jak si pomoci obranným dropem.

Backhandový drajv: video upozorňuje na změny gripu podle místa zahrávání úderu, rotaci předloktí při úderu a možnost zahrávat backhandový drajv z výpadu na levou i na pravou nohu.

Forehandový drajv: stejně jako u backhandu i zde se hovoří o úpravách držení rakety, rotaci předloktí a razanci úderu.

Forehandový klír: klíčový úder zejména pro dvouhry, provedení s přeskokem, zahrávání nad ramenem síla vycházející z rotace trupu i předloktí.

Forehandová smeč: delší, tříminutové video ukazuje na způsoby, jak dostat míč dolů a jak pomoci razanci úderu. Dojde i na smeč z výskoku.

Forehandový drop: video popisuje útočnou variantu forehandových dropů.

Forehandový obranný drop: "tažená" varianta dropů z forehandu zahrávaná jako obrana ve chvíli, kdy je hráč pod tlakem v zadní části kurtu.

Backhandový klír: jak dostat míč backhandem zezadu až dozadu? Video předvede, že to dokážou i ženy a dívky...

Backhandový obranný drop: varianta "taženého" dropu z backhandové strany.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton vždy in: sledujte metodická videa a naučte se správné technice

 Český badmintonový svaz zveřejnil novou sadu tréninkových videí z dílny Petra Báši - zabývají se správnou úderovou technikou a nabídnou tipy, jak se naučit hrát kraťasy na síti, útočné výhozy, krátké backhandové podání či základ ...

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Z dlouhé chvíle: zajímavé kousky s raketou a míčem

Co dělat, když čekáte na spoluhráče, v přestávce mezi zápasy nebo volné chvilce tréninku? Jak zahnat nudu v tělocvičně? Zkuste některý z triků s raketou a míčem, který na videích z produkce BadmintonCoach.cz předvádějí Tomáš ...

Finty v tréninku: driblinkové fintičky

Sledujte tréninkové video s ukázkou tuctu různých fintiček, které si můžete vyzkoušet při driblování s jedním míčkem. Zvládnete je všechny?

BEC Trickshot Challenge: přehlídka fintiček

BadmintonEurope vyhlásila před Vánoci soutěž. Cílem bylo natočit povedenou fintičku, inspirovanou třeba evropskými hvězdami, a pochlubit se svým uměním. Prohlédněte si soutěžní videa a zkuste, zda to také dokážete ;-)


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS