O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Croatian International: Kateřina Tomalová dvakrát ve čtvrtfinále

Na mezinárodním mistrovství Chorvatska v Záhřebu se čeští reprezentanti v mnoha případech mohli těšit z pozice nasazených. Nejlepším výsledkem bylo dvojnásobné čtvrtfinále Kateřiny Tomalové, která došla mezi nejlepších osm ve dvouhře a ve čtyřhře s Šárkou Křížkovou.

Vedle některých dobrých výkonů zejména našich singlistů turnaj v Chorvatsku také poznamenaly zdravotní problémy a vynucené skreče. Na pěkný výsledek dosáhly Kateřina Tomalová se Šárkou Křížkovou v prvním kole čtyřhry, když porazily dánský pár Amanda Madsenová-Isabella Nielsenová 21:19 ve třetím setu. Dánského soupeře vyřadil v prvním kole dvouhry i Pavel Florián, který na tři sety porazil Joshuu Eipeho, pak ale podlehl Kallemu Koljonenovi z Finska. Hned dvě kola v singlu uhrála Kateřina Tomalová, jež postupně zdolala Cathrine Fossmovou z Norska a Nicole Ankliovou ze Švýcarska. A konečně Lucie Černá sehrála v turnaji dvě třísetové bitvy. Tu první proti Slovince Tině Kodričové vítěznou, druhou s Julií Rechnagelovou-Christensenovou z Dánska už bohužel nikoliv.

Finálový den Croatian International byl tak trochu dánskou přehlídkou. Sedm z deseti míst v zápasech o první místo totiž obsadili právě reprezentanti největší evropské badmintonové velmoci. V čistě dánském mixovém finále se z výhry radoval Niclas Nohr a Sara Thygesenová. Napínavé finále dvouhry žen pro sebe získala Mette Poulsenová. Ve dvouhře mužů vyhrál nejvýše nasazený Lukas Schmidt z Německa. Čtyřhry pak přinesly vavříny opět Dánům: Julii Finneové-Ipsenové s Rikke S. Hansenovou v ženském deblu, Mathiasi Christiansenovi a Davidu Daugardovi mezi muži.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Niclas Nohr, Sara Thygesenová - Mads Pedersen, Mai Surrowová (všichni Dánsko) 21:15 13:21 21:18
dvouhra žen: Mette Poulsenová (Dánsko) – Ozge Bayraková (Turecko) 23:25 21:19 21:16
dvouhra mužů: Lukas Schmidt (Německo) – David Obernosterer (Rakousko) 21:14 21:9
čtyřhra žen: Julie Finneová-Ipsenová, Rikke S. Hansenová - Iben Bergsteinová, Louise Seiersenová (všechny Dánsko) 15:21 21:17 21:19
čtyřhra mužů: Mathias Christiansen, David Daugard - Theodor Johansen, Mads Pedersen (všichni Dánsko) 21:8 21:12