O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Yonex Arcsaber Z-Slash – nejrychlejší úder na světě!

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o žhavé novince v badmintonové nabídce značky Yonex, o novém modelu Nanospeed 9900. Tento model byl na jaře 2009 prezentován jako vlajková loď Yonex pro sezónu 2009/10 a mnoho závodních hráčů začalo své rakety měnit za dlouho očekávaný nový model z řady Nanospeed.

Už v té době se ale neoficiálně hovořilo o tom, že Yonex pracuje na něčem, co posune hranice a možnosti badmintonu zase o něco dále. Netrvalo to nijak dlouho a Yonex již podruhé v jedné sezóně představil novou vlajkovou loď. Po jarním uvedení modelu Nanospeed 9900 se na badmintonovém trhu objevil další závodní speciál Yonex, tentokrát s netradičním označením Arcsaber Z-Slash („slash“ ve volném překladu znamená rozseknout nebo rámu bičem).

Název Z-Slash se vymyká běžně používanému číselnému značení jednotlivých modelů, které je pro „čísel-milovný“ Yonex tak typické. A stejně tak i samotná raketa se vymyká všem dosavadním zvyklostem.

Už dlouho před oficiálním uvedením se o této raketě hovořilo téměř jako o „mýtické zbrani“, která bude velmi rychlá. Podle neoficiálních zdrojů Yonex připravoval raketu extrémně zaměřenou na smeče, která se stane nejrazantnější raketou světa a která v rukou nejlepších hráčů umožní dát badmintonovému míčku neskutečnou až téměř raketovou rychlost.

Jestliže v tenisu měl nejrychlejší oficiálně zaznamenaný a změřený úder rychlost téměř 250 km/h (podání Andyho Roddicka) a ve squashi dosahuje míček extrémní rychlosti až 285 km/h, tak v badmintonu se během oficiálního měření podařilo odehrát péřový badmintonový míč rychlostí 414 km/h a později dokonce 421 km/h.

Se zaměřením na nejnovější Yonex technologie vznikla raketa Arcsaber Z-Slash, která umožňuje agresivním hráčům dosáhnout ten nejrychlejší švih, jaký je dnes potenciálně možný. Díky použití nových mimořádně přesných technik měření se podařilo zjistit, že oproti běžným raketám je rychlost švihu u rakety Z-Slash větší až o 9,5%, což rozhodně není málo.

Z-Slash je první raketou z nové generace úzkých raket, které využívají zcela novou aerodynamickou konstrukci profilu rámu s cílem minimalizovat odpor vzduchu v okamžiku nápřahu a současně maximálně využít energii hmoty a gravitace při smečovaných úderech.

Každý gram hmotnosti rakety tak působí jako akcelerátor výsledné rychlosti smeče.

Raketa Z-Slash zdůrazňuje rychlost úderu. To bylo také potvrzeno testováním, kdy na konci září v Tokiu specialista na dvouhru - Naoki Kawamae dokázal zasměčovat rychlostí 414 km/h. Tento rekord byl však záhy překonán Tan Boon Heongem z Malajsie, při jehož smeči ukázal radar neuvěřitelnou rychlost 421 m/h.

 

Technické parametry rakety

Doporučit:


Autor: Pepa [14.01.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS