O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Vlajková loď Yonex pro letošní sezónu

Nejnovější badmintonová raketa značky Yonex s označením Yonex Nanospeed 9900 je společně s modelem Yonex Arcsaber Z-Slash novou vlajkovou lodí Yonex pro sezónu 2009/10.

Tato raketa navazuje na zcela mimořádný úspěch dnes již legendárního závodního top modelu Yonex Nanospeed 8000, který se stal celosvětovým badmintonovým bestsellerem a který je i dnes velmi často viděn na mnoha světových turnajích.

Společnost Yonex si od nového modelu 9900 slibuje, že se během této sezóny stane nejrozšířenější raketou používanou na národní, mezinárodních a světových akcích.

Délka rakety je 675 mm(dnes nejtypičtější délka raket), hmotnost celé rakety včetně vynikajícího elastického výpletu Yonex BG 80 o průměru struny 0.68 mm je pouze 92 g, shaft lze charakterizovat jako velmi tuhý (Extra Stiff).

Subjektivně tuhost shaftu hodnotíme podobně jako u předchozího modelů Nanospeed 8000, naopak shaft u modelů 9000S a 9000X se nám zdá být ještě tužší. Naproti tomu torzní tuhost hlavy rakety modelu Nanospeed 9900 překonává všechny dosavadní modely řady Nanospeed.

Oproti svým předchůdcům z řady Nanospeed novinka využívá hned několika nových technologií a změn. Tou nejpodstatnější změnou je implementace nové technologie Yonex X-Fullerene. Rozdíl oproti předchozí Fullerene technologii je v tom, že díky změnám ve struktuře jednotlivých vláken a jejich vzájemnému působení dochází k lepší absorpci přijaté energie a rychlejšímu a efektivnějšímu uvolnění takto nakumulované energie v okamžiku odpalu míče. Nový je také způsob vedení strun skrz rám rakety (New Grommet System) a důležitou změnou prošel také tzv. T-Joint, což je místo, kde se hlava rakety spojuje s dříkem a kde je uplatněná nová technologie New T-Joint.

Podle interních testů společnosti Yonex je výsledný odpal míče o 5 % rychlejší a stabilita hlavy rakety je větší dokonce o 15 %. To vede nejen k razantnějším a rychlejším výměnám, ale také k lepšímu citu pro úder a přesnosti umístění.

Model Nanospeed 9900 určitě svými herními vlastnostmi určitě nezklame, doporučujeme ji zahrnout do užšího okruhu raket pro velmi náročné všechny středně a více pokročilé až profesionální hráče, kteří zvažují nákup nové rakety.

V raketě najdete tyto Yonex technologie:

YONEX Badminton: X-Fullerene

X-Fullerene je nejnovější technologie společnosti YONEX, která je vylepšením technologie Fullerene. X-Fullerene poskytuje větší trampolínový efekt a lepší stabilitu rámu než Fullerene. Struktura molekul technologie Fullerene tvoří karbonové atomy ve tvaru fotbalového míče. Nová generace X-Fullerene má navíc 4 paprsky molekul vycházející z původního atomu Fullerene. X-Fullerene se používá v pryskyřici, která spojuje karbonová vlákna a vytváří konstrukci příčných vazeb. Desetinásobně větší spojovací síla umožňuje vytvářet o 5 % větší trampolínový efekt a o 15 % větší stabilitu.

YONEX Badminton: Nanoscale Fullerene
 
Nanotechnologie společnosti YONEX poskytují precizní kontrolu rakety na molekulární úrovni. Technologie Fullerene zajišťuje vysoce účinné molekulární spojení karbonových nano-částic, které se projevuje ultra lehkými raketami. Ty jsou tenčí, silnější a lépe zachovávají tvar než běžné rakety pro maximální sílu úderu a rychlost při odehrání míčku.


YONEX Badminton: Control Support Cap

Technologie Control Support Cap poskytuje o 88 % širší plochu povrchu než u běžných raket. Zajišťuje tak lepší úchop rakety, rychlejší švih a rychlejší manévrovatelnost.


YONEX Badminton: NEW Built-in T-Joint

Nový odlehčený Built-in T-Joint je vyroben z epoxidové pryskyřice. Spoj zvyšuje kvalitu materiálu a zlepšuje stabilitu míčku na výpletu i v letu.


YONEX Badminton: Isometric

Čtvercový Isometric tvar hlavy rakety vyrovnává délkový rozdíl mezi podélnými a příčnými strunami a zároveň zvětšuje sweetspot (oblast,ze které se dá zahrát čistý úder).


Raketu Yonex Nanospeed 9900 si můžete koupit v našem eshopu za super cenu.

Doporučit:


Autor: Pepa [04.12.2009]

Diskuze k článku

24.05.2015 14:19
Alegrando
Blackstone: Je1 to vim, ale nepovim Nemůžete mě vinit za svou vltasned intelektue1lned lenost. (Dle mfdch dlouholetfdch zkušenosted nějake9 vysvětlove1ned v diskusi moc nepome1he1, neb druhe1 strana to většinou hned vezme jako osobned fatok/je pevně zakope1na na svfdch posicedch, apd.)Nebo vy byste dal přednost tomu, kdybych sem přišel a začal na Yamata 'řve1t' jako vy?
23.05.2015 12:11
Jacky
No to je fakt vfdborne9 - he1de1te se a ani nened jasne9 o čem. Nemohli byste raději jinde? Blackstone, prosedm, jdi se někam napedt nebo něco :-)Alexi, jak můžete někoho vinit z intelektue1lned lnotsei, když nened vůbec zřejme9 o co ve1m jde, o jakfdch znalostech pedšete? Když tedy pominu to, že je zřejmě považujete za jedině spre1vne9...

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS