O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: přímý souboj o první místo

První extraligové kolo v roce 2011 přinese dlouho očekávaný souboj dvou největších kandidátů na mistrovský titul: Sokol Veselý Brno Jehnice A hostí BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Rozhodovat se ale bude i o postupujících do play-off a v boji o záchranu.

Šlágr kola: souboj úřadujícího mistra s vedoucím týmem tabulky

Na sobotu 8. ledna od 14:00 v jehnické Yonex aréně je naplánováno očekávané utkání mezi brněnským áčkem a Benátkami. Domácí jsou úřadujícími mistry ČR a jejich družstvo je doslova nabité hvězdami: diváci se mohou těšit na dva nejlepší české singlisty Petra Koukala a Jana Vondru, špičkové juniorky Zuzanu Pavelkovou a Lucii Havlovou, hrajícího trenéra Stanislava Kohoutka – a také zahraniční posily. Za Brno může nastoupit polská dvojice Wang Linling a Lukasz Moren, anebo „Čechoslovák“ Jarolím Vícen a slovenský borec Vlado Závada. Brněnský tým doposud brzdila zranění a nemoci, podle slov vedoucího družstva Ladislava Vorla budou ale Jehnice v sobotu kompletní a v dobré formě.

Benátky ovšem mohou domácím pořádně zatopit – vždyť jde o doposud suverénní tým, který v soutěži rozdával jeden debakl za druhým. Kvalitně složené družstvo, které se spolu připravuje v rámci oddílových soustředění, tvoří špičkoví singlisté Pavel Florián a Petr Jelínek, indonéská dvojice Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana, Kateřina Tomalová, hrající manažer a kapitán Petr Martinec a junior Josef Richtr. Do Brna by přitom benátečtí mohli přivézt i nečekané trumfy – otázkou je zdravotní stav párového specialisty Jiřího Provazníka, na soupisce Deltacaru je i další indonéská hráčka Cynthia Tuwankotta a také Martina Brejchová.

Dá se předpokládat, že Brno a Benátky obsadí první dvě příčky po základní části a vybojují si tak jistotu účasti v semifinále play-off. Sobotní utkání tedy bude rozhodovat o tom, kdo se stane vítězem a bude mít výhodnější pozici pro semifinálový los. Především to ale bude prestižní zápas dvou rivalů, kteří si budou moci „nanečisto“ otestovat svou sílu, a parádní podívaná pro publikum v jehnické tělocvičně.

BadmintonWeb.cz tipuje: Brno poprvé nastoupí v plné sestavě a pro jehnické bude hrát i výhoda domácího prostředí. Benátky nedají svou kůži zadarmo (mohlo by dojít i k překvapení v první dvouhře mužů), ale z vítězství 5:3 se budou radovat Brňané.

Brněnská rezerva hraje o všechno, potřebuje první body

Zatímco první tým Brna hraje o místo na výsluní, rezerva Jehnic se trápí na samotném dnu tabulky. Brněnští potřebují v předposledním kole základní části získat své první body za vítězství či remízu, jinak už může být rozhodnuto o sestupujícím. V sobotu 8. ledna od 15:30 v hale ZŠ Vinoř budou hrát pravděpodobně existenční souboj s domácím týmem Sokol Meteor Praha Radotín B – rezerva Meteoru je ale příjemným překvapením letošního ročníku soutěže a zatím drží třetí místo v tabulce. Brňané budou doufat v dobrou formu svých opor Michala Weinbrennera, Davida Pokorného či Martiny Vackové, možná nasadí i juniora Adama Mendreka. Domácí by měl nad vodou držet zatím mimořádně úspěšný mix Skrčený-Erbenová a výkony Marka Tellera, Petra Hoška, Iva Stoklase a dalších.

BadmintonWeb.cz tipuje: Brněnské béčko dokáže papírově postavit silnou sestavu a zápas bude dramatický až do posledního míčku. Oba celky si připíšou po čtyřech bodech a rozejdou se smírně – s remízou budou spokojenější hráči Meteoru.

V neděli 9. ledna od 10:00 čeká brněnskou Yonex arénu velká událost: dvojzápas. Jehnické béčko přivítá Sokol Dobrušku, áčko nastoupí proti Meteoru B. Jehnická rezerva bude hrát svůj druhý zápas o přežití. Dobrušské družstvo se ale už dává dohromady z řady zranění, která jej decimovala na podzim, a tak bude pro domácí těžkým soupeřem. Proti brněnským hráčům se postaví například bratři Kopřivové, Alžběta Bášová, Šárka Křížková – vše reprezentanti. A k tomu dvojice slovenských posil Michal Matějka a Marian Smrek...

BadmintonWeb.cz tipuje: opět velmi napínavé utkání, v němž se ale potvrdí kvalita dobrušského celku, který si odveze z Brna vítězství 5:3.

Utkání brněnského áčka proti Meteoru B by se zdálo být jasnou záležitostí, ale Meteor B je celek s netušeným potenciálem – porazili už vlastní áčko a určitě by rádi zaskočili i dalšího favorita. K tomu by ale museli podat výkon více než nadstandardní. Pokud Brno nastoupí v plné sestavě, nemají Pražané šanci.

BadmintonWeb.cz tipuje: Jehnice A ani napodruhé před domácím publikem nezaváhají. Jediný bod ztratí v mixu a zvítězí 7:1.

Sobota nabídne pražské derby

Dalším zápasem v extraligovém programu bude v sobotu 8. ledna od 13:00 v tělocvičně ZŠ Vinoř pražské derby. Sokol Meteor Praha Radotín A přivítá v domácím prostředí tým Astra ZM Praha. V loňském čtvrtfinále play-off zvítězil Meteor nejtěsnějším rozdílem a tým ze Zahradního Města si brousí zuby na skalp městského rivala. Poněkud nesourodý celek Meteoru se zatím v soutěži trápí – tým, mezi jehož opory patří Pavel Drančák, Maxmilian Koreny, Eva Titěrová či Hana Kollarová, musí bojovat o co nejlepší pozici pro play-off. Astra však tradičně vyšle mladý celek složený z vlastních odchovanců a hladový po vítězství: o body se budou prát hrající kapitán Josef Kočí, Lukáš Kurz, Michal Netík, Radek Gregor, Eliška Maixnerová či Tereza Lajdová. A Astra může sáhnout i po posile z vlastní prvoligové rezervy (např. Jakub Zahrádka, Daniel Holec, Zuzana Klusoňová).

BadmintonWeb.cz tipuje: ve vyrovnaném utkání bude Astra bojovat o remízu, prosadí se zejména její singlisté. Meteor ale bude mít převahu v párových disciplínách a získá výhru 5:3.

V sobotu 8. ledna od 14:00 přivitá v tělocvičně průmyslovky Sokol Dobruška družstvo Slavie TU Liberec. Domácí budou i přes některé nepřesvědčivé výsledky v předchozích kolech favoritem, hosté se mohou spoléhat na vynikající výkony svých žen: slovenské posily Liberce Ivana Kubíková a Barbora Bobrovská tvoří silnou dvojici, která obtížně hledá v české extralize konkurenci. Dobrušští by ale měli mít navrch v mužských disciplínách.

BadmintonWeb.cz tipuje: Za Liberec bude tradičně bodovat Ivana Kubíková ve dvouhře, další body už ale budou hosté dolovat jen stěží. Domácí zvítězí poměrem 6:2.

Nedělní utkání Benátek s Meteorem v přímém přenosu

V neděli 9. ledna od 10:00 v CR Project badmintonovém centru přivítají Benátky áčko pražského Meteoru. Toto utkání bude vysíláno přímým přenosem, tentokrát snad technicky lépe zajištěným. Benátky jsou v pozici jasného favorita, ale zápas s Meteorem přesto slibuje výbornou podívanou: na jedné straně hvězdné zahraniční posily a přední hráči domácích žebříčků, na druhé dvojnásobný mistr ČR ve čtyřhře, mnohonásobné medailistky z MČR v párových disciplínách i dvouhře nebo atraktivní kanadská posila.

BadmintonWeb.cz tipuje: Benátecká sestava je přece jen o něco kvalitnější a v domácím prostředí se bude chtít ukázat. Domácí zvítězí 6:2, body ztratí ve třetí dvouhře a jedné z párových disciplín.

Posledním zápasem v našem souhrnu, ale možná tím prvním, pokud jde o počet diváků, bude utkání Astry Praha s Libercem, které je naplánováno na neděli 9. ledna od 10:00 v hale Astry ZM. Domácí mají tradičně bouřlivou kulisu a budou chtít soupeře připravit o všechny body – liberečtí však v zápase cítí příležitost zajistit si klid v bojích o záchranu. Půjde rozhodně o vyhecované a kvalitní střetnutí, které mohou rozhodnout i detaily – Astra B už bude mít ze soboty odehráno utkání 1. ligy, a tak mohou její hráči áčku pomoci (nabízí se například nasazení úspěšného mixu Zahrádka-Lajdová). U Liberce bude důležitá forma a zdravotní stav klíčových hráčů, kapitána Rostislava Peníšky, Adama Hobzika, Mirko Šídy i Jana Slatinského, o špičkové slovenské dvojici už byla řeč. Také hosté mohou ve své sestavě překvapit – pro klíčové utkání by se mohly hodit zkušenosti Martina Panoše.

BadmintonWeb.cz tipuje: Zahradní Město uvidí opravdu napínavý zápas, radovat se v něm budou domácí diváci – Astra Praha porazí Liberec 5:3.

Aktuální výsledky české badmintonové extraligy můžete sledovat přes tournamentsoftware a také na oficiálním svazovém webu Czechbadminton.

 

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Turnaj šesti měst: vítězní hráči pražské Astry

O víkendu se na Zahradním Městě konal mezinárodní Turnaj šesti měst. Z českých účastníků si nejlépe vedla domácí Astra Praha, která v turnaji zvítězila.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Tipovací soutěž: vítězkou prvního kola Tereza Holečková

Velmi vyrovnané bylo první kolo tipovací soutěže na utkání extraligy a 1. ligy smíšených družstev. Vítězkou se nakonec stala Tereza Holečková.

Tipovačka na extraligu: Miloslav Beznoska nasadil k trháku

O víkendu proběhl 5. hrací víkend extraligy a první ligy družstev dospělých – a také 5. kolo tipovací soutěže. Suverénně v něm zvítězil Miloslav Beznoska a vybudoval si výrazný náskok v čele celkového pořadí.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS