O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.

Tradiční pohár získali Východočeši

Devět týmů složených z hráčů do 13 let soupeřilo o tradiční pohár: v Českém Krumlově se turnaj hraje už od druhé poloviny 80. let. Ze tříčlenných základních skupin si postup do skupiny o celkové vítězství vybojovaly po suverénních výkonech Jižní Čechy A, Severní Morava a Východní Čechy. Pro další zápolení se týmy rozdělily opět do tříčlenných skupin o celkové umístění.

Ve spodní skupině poražených si celkové sedmé místo vybojovaly Severní Čechy, osmé místo obsadili Západočeši a poslední skončil výběr Jižních Čech B. V souboji zklamaných o celkové čtvrté místo si nejlépe vedl Výběr Prahy, páté skončily po těsné porážce 3:4 právě s Pražany Střední Čechy a šestá Jižní Morava.

Finálová skupina nabídla dramatické boje. Východočeši si poradili s domácími Jižními Čechy 5:2. Další dva zápasy pak skončily nejtěsnějším poměrem 4:3. Severní Morava takto udolala právě Jihočechy, kteří se tak museli spokojit s bronzovou pozicí. V rozhodujícím utkání o vítězství pak Východní Čechy přehrály své moravské soupeře a mohli se radovat z prvního místa.

Východní Čechy nastupovaly ve složení Adéla Seibertová, Kateřina Stehlíková, Rozálie Bártová, Martin Siegl, Marek Aubus, Marek Vykydal.

Konečné pořadí turnaje o Českokrumlovský pohár:

1. Východní Čechy
2. Severní Morava
3. Jižní Čechy A
4. Výběr Prahy
5. Střední Čechy
6. Jižní Morava
7. Severní Čechy
8. Západní Čechy
9. Jižní Čechy B

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.05.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

MČR U15: nejlepšími žáky Tereza Švábíková a Cristian Savin

Pardubice hostily o víkendu 25.-26. dubna mistrovství ČR žáků do 15 let. Nejúspěšnějšími účastníky byli podle očekávání třikrát vítězná Tereza Švábíková a dvojnásobný mistr ČR Cristian Savin.

GPA U13: žádná změna, turnaji vládli Janoštík, Švejda a Zuzáková

Třetí republikový turnaj mladších žáků v Podolí u Brna přinesl očekávané výsledky. Startovnímu poli vládli nejvýše nasazení favorité, po dvou výhrách si odnesli Jan Janoštík, Tomáš Švejda a Kateřina Zuzáková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS