O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Benátky n. Jiz. - Fiederball Scheffleng 7:0

Turnaj mistrů zakončil celek BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou vítězstvím. Český vicemistr si poradil s nejlepším celkem Lucemburska jednoznačně, v utkání neztratil jediný zápas a zvítězil 7:0.

Při demolici Lucemburčanů bodovala i čtrnáctiletá Šikalová

Benátečtí bojovali po dvou porážkách od silnějších soupeřů proti lucemburskému týmu už jen o čest – tu si ale hájili velmi statečně. I v pozměněné sestavě dokázali svého soupeře dokonale zdeptat a nepovolili mu zisk ani jednoho setu. Jasné vítězství začal Petr Jelínek, který jako singlový jednička porazil Mike Vallenthiniho 21:14 a 21:7. V podobném duchu si vedla i Gustiani Megawati Sari, když Myriam Haveové povolila jen 12 a 11 bodů. Ještě o něco „úspornější“ byli Viki Indra Okvana s Jiřím Provazníkem, kteří přehráli Mike Vallenthiniho a Daniela Kirschenbildera 21:11 a 21:10. Definitivu benáteckému vítězství pak daly dívky ve čtyřhře: Denisa Šikalová a Kateřina Tomalová porazily Michele Bockovou a Aude Meyerovou 21:9 a 21:13. Pro čtrnáctiletou Šikalovou to bylo první vítězství v kategorii dospělých – a jistě velké povzbuzení do další tréninkové práce pro naši přední juniorku.

Další tři zápasy se dohrávaly už jen pro určení konečné výše skóre. Benátky však nepolevily: bod získal také mix Jiří Provazník – Gustiani Megawati Sari, kteří porazili Daniela Kirschenbildera s Myriam Haveovou 21:7 a 21:16, zvítězil také hrající kapitán družstva Petr Martinec, který ve druhé dvouhře porazil Gregoryho Mergena 21:18 a 21:14, a konečnou podobu výsledku dala Kateřina Tomalová výhrou nad Aude Meyerovou 21:15 a 21:11.

Benátecké bilancování: žádný velký úspěch, zážitek ale ano

Vedoucí družstva Petr Martinec byl při závěrečném hodnocení střízlivý. Dobře si uvědomoval, že jeho družstvo mohlo dosáhnout i většího úspěchu, na druhou stranu: nizozemští i turečtí soupeři byli papírovými favority a středočeský tým zanechal v turnaji dobrý dojem. K nezaplacení budou jistě získané zkušenosti pro jeho mladé hráče. „Dnešní vítězství nad lucemburským týmem byla naše povinnost. Lucemburčané nám vysoké vítězství umožnili i tím, že nepostavili své ukrajinské hráče Nozdranovou a Streltsova. Družstvo předvedlo dobrý výkon a s přehledem dokázalo zvítězit ve všech zápasech. Velmi příjemně mne překvapila čtrnáctiletá Denisa Šikalová, jež odehrála výborný turnaj, který dnes korunovala premiérovým vítězstvím na ME klubů. Třetí místo ve skupině a konečné 9.-12. místo není sice žádným velkým úspěchem, přesto bych poděkoval všem hráčům za reprezentaci klubu. Dnes večer společně  posedíme u nějakého dobrého moku a zítra ráno  se družstvo vrací zpět do ČR,“ napsal Petr Martinec na klubovém webu.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.06.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS