O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do Brna ;-)

Základní informace: kdy, kde, za kolik?

41. Mezinárodní mistrovství ČR je součástí Evropského circuitu. Turnaj probíhá od čtvrtka 27. do neděle 30. září v městské sportovní hale ve Vodově ulici v Brně (mapa) . Ve čtvrtek je na programu kvalifikace, v pátek a sobotu zápasy hlavní soutěže všech pěti disciplín a v neděli pak finálový den. Vstupenky stojí 50 Kč na čtvrteční zápasy, 100 Kč na jednotlivé hrací dny hlavní soutěže a 200 Kč pro celý turnaj. Děti do 15 let mají vstupné zdarma, juniorští hráči s licencí ČbaS pak platí poloviční vstupné. Vstupenky lze zakoupit na místě, předprodej v období před turnajem probíhá na prodejně sportprotebe.cz, ulice Banskobystrická 176, Brno 621 00, každý pracovní den od 13 do 18 hodin.   Všechny další důležité informace najdete na oficiálním webu turnaje.

Turnaj plný hvězd bude výzvou pro české hráče

Tradičně velmi silně obsazený turnaj bude velkou výzvou pro domácí hráče – loni se podařilo Kristíně Gavnholt celý turnaj vyhrát, Petr Koukal obsadil druhé místo. V nabitém pavouku dvouhry mužů bude ale i stříbrná obhajoba obrovský úspěch. V prvním kole Petr vyzve Jarolíma Vícena, týmového kolegu z kádru extraligového Brna. Pak ho čeká vítěz souboje kvalifikantů, ale už mezi osmi nejlepšími může narazit na turnajovou jedničku Przemyslawa Wachu z Polska. Mezi další velká jména v pavouku patří například Valerij Atrašenkov z Ukrajiny, Joachim Persson z Dánska, Iztok Utroša ze Slovinska, Dicky Palyama – nizozemský trenér Petra Koukala, Michael Lahnsteiner z Rakouska, či soupeři dalších dvou Čechů v hlavní soutěži. Jana Fröhlicha čeká nelehký duel s Christianem Lindem Thomsenem z Dánska. A Pavel Florian se bude muset postavit nasazenému hráči číslo 2, Ville Langovi z Finska.

Mezi ženami vstupuje Kristína Gavnholt do turnaje v pozici první nasazené. V cestě za obhajobou vítězství jí ale budou stát také silné soupeřky: zatopit jí určitě může Švýcarka Sabrina Jaquetová, Kirsty Gilmourová ze Skotska, Sashina Vignesová Waranová z Francie, Alesia Zaitsavová z Běloruska nebo druhá nasazená Michelle Chan Ky z Austrálie. V hlavní soutěži startují s jistotou ještě dvě české hráčky: Zuzana Pavelková vyzve dánskou soupeřku Lene Clausenovou, Lucie Černá se postaví proti Marii Ulitinové z Ukrajiny.

Ve čtyřhře mužů se do hlavní soutěže dostal zatím pouze pár Pavel Florian – Ondřej Kopřiva. Jejich los je ale také velkou výzvou: utkají se s britským párem Marcus Ellis – Paul van Rietvelde; a především zkušený Ellis bude velkou překážkou. Favority na celkové vítězství bychom ale měli hledat především mezi nasazenými. Turnajovými jedničkami jsou Poláci Lukasz Moren a Wojciech Szkudlarczyk. Šanci určitě má duo Zvonimirů z Chorvatska – pár Durkinjak-Hoelbling, belgičané Mattijs Dierickx s Freekem Golinským či Francouzi Ronan Labar a Mathias Quere. Černými koni turnaje mohou být Adam Cwalina a Przemyslaw Wacha. Spojení výtečného deblisty s elitním singlistou může zafungovat... ale nemusí. To se ukáže v pátek a potažmo o víkendu...

Ve čtyřhře žen může už ve druhém kole dojít na českou konfrontaci. Čtvrté nasazené, mistryně ČR Kateřina Tomalová se Šárkou Křížkovou, totiž čekají na vítěze duelu mezi Alžbětou Bášovou s Debbie Jasensovou (Belgie) a Lorraine Baumannovou s Leou Palermovou (Francie). Do hlavní soutěže se dostaly ještě i Lucie Černá a Zuzana Pavelková, které čeká souboj s párem Julie Davidsenová-Isabella Nielsenová (Dánsko). Nasazenými jedničkami jsou Steffi Annysová a Severine Corvilainová z Belgie, dvojkami Kamila Augustynová a Agnieszka Wojtkowská z Polska a trojkami Jillie Cooperová a Kirsty Gilmourová ze Skotska. Ale mezi černé koně určitě budou patřit reorganizované anglické páry: na výhru může myslet Lauren Smithová s Gabrielle Whiteovou, Heather Olverová s Kate Robeshawovou či Alexandra Langleyová s Jenny Wallworkovou.

Konečně v tvrdé konkurenci smíšené čtyřhry dosáhl na hlavní soutěž pouze náš nejlepší pár – Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou budou hrát v prvním kole proti běloruským soupeřům Alexeji Konakhovi a Alesii Zaitsavové. Otazník visí ale nejen nad jejich výkonem, ale také zraněním kolene, které vyřadilo „z provozu“ Jakuba minulý týden na Memoriálu Holobradého. Odhadovat vývoj mixového pavouka je obtížné: mezi favority jistě patří nasazení Valerij Atrašenkov a Anna Kobcevová z Ukrajiny, Wojciech Szkudlarczyk a Agnieszka Wojtkowská z Polska, Ronan Labar a Laura Choinetová z Francie a Roman Zirnwald s Elisabeth Baldaufovou z Rakouska. Ale kdo by vsadil na novou dvojici Marcus Ellis – Gabrielle Whiteová, jistě také neprohloupí.

Turnaj Thwack Czech International zkrátka slibuje řadu dramatických bojů a špičkovou úroveň. Lepší badminton v České Republice neuvidíte, a proto neváhejte vyrazit do Brna, ať už za podporou českých nadějí, anebo jen za badmintonem na vynikající evropské úrovni.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [26.09.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS