O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Zítra startuje ME

Už zítra v dánském Koldingu startuje mistrovství Evropy jednotlivců a ve hře nebude chybět hned pět českých hráčů. Ve dvouhrách se představí Milan Ludík a Kateřina Tomalová, v mixu pár Jakub Bitman – Alžběta Bášová a ve čtyřhře žen Kateřina Tomalová s Terezou Švábíkovou.

 

Úterý

Jako první z českých hráčů ke svému zápasu nastoupí Milan Ludík, a to ve 13h na kurtu číslo 1. Los do prvního kola má vcelku příznivý, čeká na něj maďarská jednička Gergely Krausz (126. na světovém žebříčku).   

(Milan Ludík s trenérem při videoanalýze)

V 19h  ke svému zápasu nastoupí mix Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Jejich soupeři budou aktuální vicemistři Dánska Gravholt – Fruergaard. Souboj dánských vicemistrů s českými mistry bude navíc zajímavý tím, že oba páry se znají ze společných tréninků – Jakub s Alžbětou rok bydleli a trénovali v Odense, odkud jejich soupeři pochází

 

Středa

V 10:30 rozehraje svůj zápas Kateřina Tomalová, která nastoupí proti Lindě Zetchiri z Bulharska, která je na turnaji nasazená jako trojka. Pro Kateřinu jde o vůbec první účast na ME ve dvouhře, doposud na ME startovala ve čtyřhře (ME 2012 ve Švédsku) a mixu (loňské ME ve Francii). Linda Zetchiri je aktuálně 22. na světovém žebříčku a až doposud se hráčky spolu neutkaly.

Po dvouhře Kateřinu čeká ještě odpoledne čtyřhra s Terezou Švábíkovou. A tady je los podstatně příznivější, neboť v prvním kole se naše reprezentantky utkají s lotyšským párem Lencevica - Romanova, který před měsícem přehrály na Polish Open.

 

(Kateřina Tomalová)

Sledujte výsledky na Tournamentsoftware a držte reprezentantům palce, každý vyhraný set a zápas bude úspěchem!

Doporučit:


Autor: administrátor [24.04.2017]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!