O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Ze společnosti: Kenneth Jonassen bude hrát bundesligu

Někdejší dánská singlová hvězda Kenneth Jonassen se stal nedávno koučem anglické reprezentace. Vedle toho se ale bude objevovat také v německé bundeslize – jako aktivní hráč. Kauzou uplynulých týdnů jsou nepřesvědčivé přípravy na Hry Commonwealthu.

Kauza: bude Indie připravena na Hry Commonwealthu?

Hry Commonwealthu jsou velkou a tradiční sportovní akcí, na níž se utkávají zástupci zemí, které spadaly pod britskou korunu. Letos se má jejich pořadatelství zhostit Indie – a všichni badmintonisté mají ještě v živé paměti problémy, které měl Hajdarábád s mistrovstvím světa 2009. Kvůli nedostatečně zajištěné bezpečnosti se tehdy z turnaje odhlásila anglická reprezentace a ani další národní týmy dvakrát nejásaly. Hry Commonwealthu se mají konat v Novém Dillí. Na začátku září vzbudila velký rozruch Saina Nehwalová. Indická singlistka je ambasadorem Her, v televizním rozhovoru však vyjádřila pochybnost nad tím, zda se stihnou všechny nezbytné přípravy. Její slova obletěla svět a Saina už jen málokoho uklidnila následným dementi, ve kterém uvedla, že svých slov lituje.

Termín Her Commonwealthu je 3.-14. října, tedy prakticky za dveřmi. O to nepříjemnější jsou pro organizátory další vyjádření zástupců reprezentací Skotska a Nového Zélandu. Ti si byli prohlédnout vesničku, kde mají být ubytováni sportovci. "Hry jsou ohroženy, protože organizátoři nedodrželi své sliby," uvedl Michael Cavanagh, vedoucí skotské výpravy na Hry. Skotský tým se měl přestěhovat na jiné místo vesničky, kde ale nebyly připravené pokoje, a tak musel "předvoj" výpravy pomáhat s dokončovacími pracemi. V řadě pokojů probíhaly ještě stavební práce, všude pak byl nepořádek. Podobně se vyjádřil i zástupce Novozélanďanů David Currie: "Vesnička není připravena, sportovci nemohou přijet – z toho vyplývá, že se Hry nemohou konat," uvedl lakonicky. Oficiální vyjádření organizátorů připouštějí, že "muselo dojít k některým kompromisům," ale slibují, že by mělo být do zahájení Her vše v pořádku. Věřme, že se tak skutečně stane, a badmintonisté, ale třeba i ragbisté nebo kriketisté budou moci odehrát své soutěže podle plánu.

Z kuloárů: BWF možná chystá stěhování

Badminton World Federation – mezinárodní badmintonová federace – možná chystá stěhování. V současnosti je hlavním sídlem BWF malajsijský Kuala Lumpur, ale už brzy to platit nemusí. Neoficiální šeptanda o možnosti stěhování vyplavala na povrch ve zprávě singapurského deníku Today Online. Prezident BWF Paisan Rangsikitpho přímo řekl: "Chceme jít tam, kde nás lidé chtějí a kde jsou nejlepší podmínky pro badminton. Chce nás Evropa a řada dalších zemí, zvažujeme i setrvání v Malajsii..." Mezi vážné kandidáty na nové sídlo BWF patří právě Singapur, což potvrdil i předseda tamějšího badmintonového svazu Lee Yi Shyan.

Mimo kurty: čínská svatba a skotský pohřeb

Cai Yun, vynikající čínský deblista, chystá svatbu. Začátkem září proběhly tiskem informace o jeho zasnoubení s Wang Na – trenérkou čínské reprezentace v synchronizovaném plavání. Cai Yun a Wang Na si však prstýnky vyměnili už v dubnu, a v průběhu podzimu je čeká svatba.

Smutnou zprávu naopak přinesla skotská badmintonová federace. Její někdejší předseda (v letech 1987-89) a nynější pokladník Colin Atkinson podlehl minulý týden infarktu. Atkinson v různých funkcích pro Badminton Scotland pracoval 45 let a v jeho stopách kráčí i jeho dcera Hilary: členka organizačního týmu badmintonového turnaje na olympijských hrách v Londýně 2012.

Charita: 8 675 korun za raketu korejského šampiona

Člen elitní deblové formace a největší současná hvězda korejského badmintonu Lee Yong Dae se zapojil do projektu Solibad, když věnoval do internetové aukce svou raketu Victor Super Wave 35, s níž hrál během světového šampionátu v Paříži. Korejský hráč je ambasadorem charitativního projektu ve své zemi a na dobročinné účely se díky velkému množství přihazujících vybralo 373 eur, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu 8 675 korun. Solibad brzy chystá další aukce: tričko a raketu Taufika Hidayata a Lee Chong Wei.

Comeback: Kenneth Jonassen bude hrát německou bundesligu

Na světové scéně už dánského singlistu Kennetha Jonassena, někdejší žebříčkovou dvojku, neuvidíme – loni ukončil bohatou kariéru. Nějaký čas pracoval u dánské reprezentace jako kouč, nyní se stal singlovým trenérem anglického národního družstva. Aktivní hraní mu ale zřejmě stále chybí: zatímco loni nastupoval za družstvo Greve v dánské nejvyšší soutěži, na letošek podepsal kontrakt s EBT Berlin a bude tak startovat v německé bundeslize. "Pořád rád soutěžím, a proto jsem řekl ano, když mě tým oslovil," komentoval své nové angažmá Jonassen. "Nebudu ale hrát mnoho utkání – jen ta, která se vejdou vedle mých trenérských a rodinných povinností," řekl pro Badzine. Tým, jehož členy jsou například Robert Blair, Juliane Schenková, Wong Choong Hann či Chetan Anand by rád zaútočil na mistrovský titul, který drží družstvo ze Saarbrückenu.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Ženy budou hrát povinně v sukních. Je to správné?

Světová federace BWF se rozhodla přidat do svého soutěžního řádu kontroverzní pravidlo. Na turnajích úrovně Grand Prix a vyšších by nyní ženy směly hrát pouze v sukních či šatech. Pravidlo je motivováno snahou o větší atraktivitu ...

Zranění ukončilo sezónu Pavlu Floriánovi

Nečekané a nepříjemné patálie prožil na konci května Pavel Florián. Český reprezentant musel podstoupit operaci menisku pravého kolene a sezóna tak pro něj předčasně skončila.

Ze společnosti: světové páry hrají "škatulata"

Lars Paaske ukončil po mistrovství světa svou bohatou kariéru a Jonas Rasmussen si tak musel najít nového partnera. To se ale vědělo dopředu. Zato rozchod světových jedniček v mixu, Novy Widianta a Liliyany Natsirové, je pořádná ...

Ze společnosti: Hidayat otcem, Rasmussenová manželkou a Ponsana mnichem

Ne všichni badmintonisté zpravují veřejnost o svém mimosportovním životě. V poslední době se však sešlo několik "klípků" ze života badmintonové společnosti. Taufik Hidayat se stal podruhé otcem, mistr světa ve smíšené čtyřhře ...

Ze společnosti: anglické zásnuby i kurt ve vězení

V anglické badmintonové reprezentaci se chystá hvězdná svatba: Chris Adcock požádal o ruku Gabrielle Whiteovou – a uslyšel od ní "Ano." Náš badmintonový koktejl přináší i další zajímavosti – třeba o speciálním kurtu ve vězení...

Zázračné děti: ve třech letech klír, v šesti finta

Vzpomínáte na své badmintonové začátky? Pro některé to bylo v sedmi letech, pro jiné v deseti či patnácti, obvykle za trnitého učení, jak správně držet raketu a trefit míček. Ale občas se najde výjimka: zázračné děti, které si ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!