O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Za dva týdny startuje MČR!

Od pátku 3. do neděle 5. února se v Liberci uskuteční Mistrovství České republiky v badmintonu. Diváci budou mít jedinečnou možnost zhlédnout kompletní českou špičku v boji o mistrovské tituly. Kteří hráči patří mezi největší favority? V párových disciplínách to vypadá na obhájce loňských titulů, dvouhry jsou letos otevřené.

 

Mix

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou mají na svém kontě už 7 společných titulů mistrů republiky a zdá se, že na cestě za osmým titulem jim nebude nikdo stát v cestě. Hovoří pro ně nejen nedávná hladká výhra na Těšínském poháru, ale i skvělé výsledky z mezinárodních turnajů a aktuálně 64. místo na světovém žebříčku. Cokoliv jiného než obhajoba titulu by bylo velké překvapení.

 

(Alžběta Bášová, Jakub Bitman)

Dvouhra mužů

Tomasz Mendrek, Jan Fröhlich nebo Petr Koukal. Za posledních 24 let dvouhra mužů nepoznala jiného vítěze, než tato tři jména. Přijde letos změna? Petr Koukal po OH v Riu ukončil svou kariéru, a tak se dveře k titulu otevírají nastupující generaci. Očekává se finále mezi Milanem Ludíkem (nasazená jednička) a Adamem Mendrekem (syn Tomasze Mendreka, nasazená dvojka), ale vystavit stopku na cestě do finále jim může i veterán Jan Fröhlich nebo nejlepší junior Jan Louda. 

 

(Milan Ludík)

Dvouhra žen

Na konci roku 2016 oznámila konec mezinárodní kariéry Kristína Gavnholt, osminásobná mistryně republiky ve dvouhře, účastnice tří OH a nejvýše 28. hráčka světového žebříčku. Letošního MČR se tak Kristína pravděpodobně nezúčastní, a tak se o titul nejspíše utkají čtyři hráčky – nejvýše nasazené Zuzana Pavelková s Kateřinou Tomalovou, vítězka Těšínského poháru Dominika Koukalová (sestra Petra Koukala) a nejlepší juniorka Tereza Švábíková.

 

Čtyřhra žen

Největšími favoritkami budou obhájkyně titulu Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou, kterým aktuálně patří 99. místo na světovém žebříčku. Nasazenými dvojkami budou Hana Milisová s Eliškou Maixnerovou, které však nedávno Bášové s Fuchsovou podlehly jasně ve dvou setech. Pro nasazené jedničky tak hovoří nejen výsledek posledního vzájemného zápasu, ale i sehranost a zkušenosti z mezinárodních turnajů.

 

Čtyřhra mužů

Pro pátý společný titul by si měli dojít Pavel Drančák s Jakubem Bitmanem. Největšími soupeři pro ně pravděpodobně budou loňští vicemistři Beran – Janáček nebo mladé pušky Jan Louda s Michalem Hubáčkem.

(Pavel Drančák)

Přijďte se na špičkový badminton a napínavé souboje podívat osobně! Další informace o akci najdete na Facebooku MČR.

Doporučit:


Autor: administrátor [20.01.2017]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS