O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Z historie: sledujte předválečný badminton

Tentokrát se v našem videoseriálu podíváme skutečně hluboko do historie našeho sportu: sledujte vzácné badmintonové záznamy ze 40., a dokonce až z 20. let minulého století! Gentlemani s dřevěnými raketami a dámy ve slušivých šatech s dlouhými sukněmi už čekají...

1926: ladné pohyby při badmintonu

Na začátku tohoto minutového filmového záznamu je divákům představena slečna Rose, která je pak i aktérkou zápasu na zpomaleném záznamu. Video je ale bohužel hodně tmavé, takže pro obdivování ladných pohybů doporučujeme zahýbat s nastavením jasu a kontrastu vašeho monitoru.

1929: angličtí vysokoškolští badmintonisté

Minutový filmový záznam ukazuje badmintonové výměny studentů Mercantile College. Film je němý, ale nabízí hezký pohled na hru samotnou i na z dnešního pohledu humornou výstroj závodníků – zvláště dámám se s dlouhými sukněmi muselo hrát... inu, „jedna radost“ ;-)

1939: předválečný badminton v dlouhých kalhotách

Necelá minuta záběrů z roku 1939 už ukazuje jiný badminton – předválečná hra už byla regulérním sportem a záznam několika výměn z finálového utkání All England Open pro filmový týdeník nabízí pohled na hru blízkou té dnešní, snad až na gentlemanské dlouhé kalhoty jednoho z hráčů.

1940: angličtí profesionálové předvádějí hru pod širým nebem

Pro filmový týdeník Gaumont News vznikla minutová reportáž z exhibičního utkání anglických badmintonových profesionálů v USA. Krásný film nabízí i zpomalené záběry některých vydařených úderů, například parádních kraťasů zahrávaných křížem po síti.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Bojuj jako Vittinghus: skvělá výměna z All England

Tři čtvrtě minuty dlouhý klip předvede parádní výměnu ze zápasu mezi Lee Chong Wei a Hansem Kristianem Vittinghusem. Dánský badmintonista vybírá neuvěřitelné míče, na závěr předvede i svůj smysl pro čestný boj.

All England: videa z finálových utkání

Sledujte pětici videí z finálových utkání All England 2011. Uvidíte souboj velikánů Lin Dana a Lee Chong Wei, či dramatické finále čtyřhry mužů se šťastným koncem pro dánský pár Matthias Boe – Carsten Mogensen.

Atletický žebřík: tipy na odrazová cvičení

Atletický žebřík je pomůckou, jejíž využití prakticky nemá omezení. Přinášíme pětici videí s náměty na cvičení z produkce BadmintonCoach.cz - sledujte náměty na odrazová cvičení.

China Open: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam čtyř finálových utkání China Open Super Series: vedle tří čínských soubojů ve dvouhře mužů, dvouhře žen a smíšené čtyřhře můžete zhlédnout i vítězství korejského páru Lee Yong Dae – Jung Jae Sung ve čtyřhře ...

Chinese Taipei Grand Prix Gold: Korea vs. Indonésie

Na tchajwanském mezinárodním mistrovství se prosadili především zástupci dvou zemí – Indonésané a Korejci spolu svedli většinu finálových soubojů, každá země se nakonec radovala ze dvou zlatých. Z Indonésie to byl Simon Santoso ve ...

Čínská superliga: sledujte nejlepší soutěž světa

Nabízíme pohled do obnovené ligové soutěže v nejsilnější badmintonové zemi světa. Sledujte videozáznam několika utkání - v akci uvidíte špičku světového badmintonu, i "bezejmenné", ale vynikající hráče předních čínských klubů.


Tagy: z historie, video


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS