O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Welsh International: Kristína Gavnholt skončila třetí

Na turnaji evropského circuitu ve Walesu se dařilo Kristíně Gavnholt. Česká hráčka potvrdila nasazení a jako turnajová trojka se dostala až do semifinále, kde nestačila na americkou soupeřku asijského původu Zhang Beiwen.

Češi v akci: medaile pro Kristínu, Jan Fröhlich uhrál kolo

V turnaji se představilo hned několik českých badmintonistů. Milanu Ludíkovi se bohužel nepodařilo prodrat z kvalifikace do hlavní soutěže. V ní se příliš nedařilo Jakubu Bitmanovi, když na tři sety podlehl Antonu Ivanovovi z Ruska. Podobně už v prvním kole vypadl náš jediný deblový pár Jan Fröhlich-Zdeněk Sváta po prohře se švýcarskou dvojicí Schmid-Tripet. Jan ve dvouhře vyhrál první kolo nad Alexem Marrittem z Anglie, pak ale na tři sety podlehl rakouskému soupeři Matthiasi Almerovi.

Nejlépe z Čechů si tak vedla jediná žena: Kristína Gavnholt. Po výhře v prvním kole nad Australankou Joy Laiovou si poradila i v kole druhém s Viktorií Slobodjanukovou z Ruska. Ve čtvrtfinále na tři sety poradila Panugu Riouovou z Anglie. Až v semifinále narazila na silnější soupeřku: Zhang Beiwen Kristíně povolila pouze 17 bodů v prvním setu a zvládla i vyrovnanou koncovku druhé sady 23:21. Zhang se později stala vítězkou celého turnaje, Kristína se loučila s pěkným třetím místem.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Pablo Abian (Španělsko) - Flemming Quach (Dánsko) 21:12 21:13
dvouhra žen: Zhang Beiwen (USA) – Beatriz Corralesová (Španělsko) 21:12 21:15
čtyřhra mužů: Christopher Coles, Matthew Nottingham (Anglie) – Robin Middleton, Ross Smith (Austrálie) 21:17 21:15
čtyřhra žen: Tang He Tian, Renuga Veeranová (Austrálie) – Keshya Nurvita Hanadiová, Devi Tika Permatasariová (Indonésie) 21:15 21:12
smíšená čtyřhra: Chris Langrdige, Heather Olverová (Anglie) – Vitalij Durkin, Nina Vislovová (Rusko) 21:17 10:21 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.12.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS