O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Veteránští mistři: nejvíce titulů získali Angličané

V sobotu 2. října skončilo v irském Dundalku Mistrovství Evropy veteránů. Soutěžili hráči starší 35 let ve všech disciplínách a řadě kategorií podle věku. Česká výprava na medaile nedosáhla, ve finálových zápasech se nejčastěji z titulu šampionů radovali Angličané.

Mistrovství Evropy veteránů: hrají i pětašedesátníci

Více než 500 hráčů se sjelo ve dnech 27. září – 2. října do Dundalku, aby bojovalo o medaile a tituly evropských šampionů. Hrálo se v kategoriích odstupňovaných po 5 letech – od starších 35 let až po nejvyšší kategorii 65+. I pětašedesátníci přitom soutěžili ve dvouhrách, a pavouky jednotlivých disciplín byly zaplněné až po okraj.

Ve finálovém dni bylo v sedmi věkových kategoriích odehráno celkem 35 zápasů o zlaté medaile. Nejúspěšnější byla anglická reprezentace, která si odnesla hned 13 titulů, na záda Angličanům šlapali ještě Dánové s devíti tituly mistrů Evropy. Našim hráčům se na turnaji nepodařilo proniknout do medailových bojů: skončili nejlépe v osmifinále. Více o české účasti na šampionátu čtěte v našem starším článku.

Přehled vítězů Mistrovství Evropy veteránů

Postupně vždy dvouhra mužů, dvouhra žen, čtyřhra mužů, čtyřhra žen a smíšená čtyřhra.

Kategorie 35+: Vladislav Družčenko (Ukrajina), Pernille Stromová (Dánsko), Vladislav Družčenko – Alexandr Ochotný (Ukrajina), Michaela Hukriedová – Stephanie Rubergová (Německo), Nitin a Sarah Panesarovi (Anglie)

Kategorie 40+: Rajeev Bagga (Anglie), Dorota Grzejdaková (Polsko), Jesper Hermansen, Carsten Steenberg (Dánsko), Petya Georgievová (Bulharsko) – Dorota Grzejdaková (Polsko), Nick Pointing – Julie Bradburyová (Anglie)

Kategorie 45+: Michael Watt (Irsko), Jeannette van der Werffová (Nizozemsko), Steve Parry – Norman Wheatley (Anglie), Lode Knudsenová – Jeanette Koldsová (Dánsko), Morten Christensen – Jeanette Koldsová (Dánsko)

Kategorie 50+: Eric Plane (Anglie), Svetlana Zilbermanová Beliasová (Izrael), Darrell Roebuck – Kim Yong (Anglie), Diana Kolevová (Bulharsko) – Svetlana Zilbermanová Beliasová (Izrael), Per Nygaard – Annette Vollertzenová (Dánsko)

Kategorie 55+: Vladimir Koloskov (Rusko), Christine Blacková (Skotsko), Jeppe Jepsen – Per Mikkelsen (Dánsko), Christine Blacková (Skotsko) – Christine Crossleyová (Anglie), Jesper Helledie (Dánsko) – Christine Blacková (Skotsko)

Kategorie 60+: Per Dabelsteen (Dánsko), Jessie Havelaarová (Nizozemsko), Ray Sharp – Brian Wright (Anglie), Susan Elyová – Pam Firthová (Anglie), Brian Wright – Susan Elyová (Anglie)

Kategorie 65+: Harry Shadwick (Anglie), Renate Gabrielová (Německo), Michael Coley – Harry Shadwick (Anglie), Kaya Garbrechtová – Grete Steenbergová (Dánsko), Harry Shadwick – Brenda Andrewová (Anglie)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Mistrovství Evropy družstev: Češi budou hrát proti Dánsku

Dnes začíná v nizozemském Amsterdamu mistrovství Evropy smíšených družstev. Český národní tým nastupuje v omlazené sestavě, ve skupině se utká postupně s Itálií, Izraelem a také s úřadujícími šampiony z Dánska.

Egospor – Benátky n. Jiz. 4:3

Druhou těsnou porážku si připsal český zástupce na mistrovství Evropy družstev. BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. tentokrát podlehl tureckému Egosporu 3:4, bodovali Petr Jelínek a páry Provazník-Okvana a Provazník-Megawati.

Jakub Bitman: „Chci se kvalifikovat v mixu na MS v Londýně.“

Dvojnásobný mistr České republiky pro rok 2011 a člen úspěšného reprezentačního družstva dospělých na mistrovství Evropy, Jakub Bitman, odpovídal na dotazy BadmintonWebu krátce před tím, než se opět rozjede kolotoč evropského ...

Češi na ME vzali Dánům bod a končí devátí

Česká reprezentace prožila úspěšné mistrovství Evropy smíšených družstev. V nizozemském hlavním městě Amsterdamu dokázala i oslabená sestava porazit Itálii a Izrael, v závěrečném utkání jsme pak vzali alespoň jeden bod favoritům z ...

Mistrovství Evropy U17: Češi vyhráli v týmové soutěži jen jednou

Český reprezentační tým startuje na ME kategorie U17 v Portugalsku. V týmové soutěži naši zaznamenali výhru nad Kyprem, těsnou porážku od Rumunska a čerstvý debakl od favorizované Anglie.

ME U17: Češi se dostali do čtvrtfinále čtyřhry

Čeští reprezentanti v soutěži jednotlivců na mistrovství Evropy do 17 let na medaile nedosáhli. Nejblíže měli Adam Mendrek s Jaromírem Janáčkem v deblu, kde vypadli až ve čtvrtfinále. Výkony a výsledky chlapců výrazně předčily ty ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!