O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Velká cena Plzně: odveta za MČR vyšla páru Drančák-Provazník

Podruhé krátce za sebou se republiková špička sjela do Plzně – tentokrát na turnaj GPA dospělých. Ve finále čtyřhry mužů Pavel Drančák s Jiřím Provazníkem oplatili domácímu páru Rubáš-Sobota porážku z nedávného mistrovství ČR.

Čtyřhra mužů: parádní disciplína nabídla třísetové finále

Právě čtyřhra mužů byla asi nejlépe obsazenou disciplínou turnaje – vedle čerstvých mistrů ČR Josefa Rubáše a Jaroslava Soboty v ní startovaly i dvojice jako Jiří Provazník – Pavel Drančák, Martin Herout – René Neděla nebo Petr Hošek – Marek Teller. Právě tyto první čtyři nasazené páry se i přes dílčí peripetie (poslední dva zmíněné páry musely sehrát tři sety proti párům Beznoska-Krajča, respektive Bureš-Horáček) sešly v semifinále. Turnajové jedničky a dvojky ukázaly, že jsou kvalitou ještě o krok před soupeři – výsledky 21:15 a 21:14 v duelu Rubáš-Sobota – Teller-Hošek a hlavně 21:6 a 21:10 v souboji Drančák-Provazník – Herout-Neděla hovoří jasnou řečí. Finále nabídlo parádní podívanou. Po setech 21:13 18:21 a 21:16 se nakonec z výhry radovali Pavel Drančák a Jiří Provazník, kteří se tak dočkali alespoň malé odvety za prohrané finále mistrovství ČR.

Překvapení ve dvouhrách: pád Koukalové a úspěch Davida Pokorného

Ve dvouhře mužů se objevila v závěrečných kolech turnaje nečekaná jména. Horní polovinou pavouka neohroženě postupoval Petr Jelínek – nasazený hráč číslo jedna neztratil v průběhu turnaje ani set a postupně porazil Mikuláše Skálu, Petra Hoška, Reného Nedělu, Adama Mendreka i Davida Pokorného. To ve spodní větvi nebyli favorité zdaleka tak suverénní. Už v prvním kole padl po třech setech s Danielem Holcem Marek Teller. Právě Holec se spolu s Lukášem Kurzem a Jakubem Zahrádkou následně zúčastnil malého „přeboru Astry“ - ze vzájemných zápasů hráčů tohoto pražského klubu vyšel dvakrát vítězně Jakub Zahrádka a mohl se tak těšit na semifinálového soupeře. Ten vzešel z duelu nenasazených: hned v prvním kole totiž Ivo Stoklas nestačil na Davida Pokorného – a ve druhém kole ho napodobila i turnajová trojka Jan Segeč, který podlehl ve třech setech Michalu Svobodovi. David Pokorný prožil výjimečný turnaj: po vydřené výhře nad Přemyslem Voráčem porazil i Michala Svobodu a v semifinále po třech setech Jakuba Zahrádku. Ve finále už tahal za kratší konec, pro badmintonistu, který hájí letos barvy ligových Ivančic, je to ale i tak obrovský úspěch.

Také ve dvouhře žen se diváci dočkali řady překvapení, kterých i z kategorie prvotřídních. Hned v prvním kole se s turnajem loučila například Hana Kollarová po porážce od Petry Hofmanové, Třetí nasazená Martina Vacková zase překvapivě podlehla Zuzaně Jeřichové. Obrovský potlesk celé haly sklidila po dramatickém zápase druhého kola Eliška Maixnerová. Její soupeřkou byla turnajová jednička Dominika Koukalová – ta měla ale možná soupeřky hned dvě; vedle Elišky také ne úplně „poslušné“ tílko. V rozhodující sadě měla více klidu a štěstí Maixnerová, která vyhrála 21:16 19:21 a 21:19. A že je mistryní těsných koncovek ukázala i v dalším průběhu turnaje, když porazila Petru Pilařovou 24:22 a Kateřinu Tomalovou 22:20 – vždy v rozhodující sadě zápasu! Až ve finále vystavila hráčce pražské Astry stop Hana Milisová. Turnajová dvojka si dokráčela pro celkové vítězství po setech 21:15 a 21:10.

Ve čtyřhře žen potvrdily mistrovskou formu Kateřina Tomalová a Šárka Křížková. Čerstvé mistryně ČR jako nasazené jedničky prošly turnajem způsobem start-cíl a neztratily přitom ani set. Ve finále porazily turnajové dvojky Moniku Erbenovou a Martinu Vackovou. Malým překvapením bylo obsazení semifinále – namísto nasazených párů se totiž ke třetímu místu probily Zuzana Jeřichová s Pavlínou Pokornou a Martina Brejchová s Hanou Milisovou.

Také mix patřil mezi silně obsazené disciplíny Velké ceny města Plzně. Ve finále se podle očekávání střetly první dva nasazené páry. Jiří Provazník a Hana Milisová si dvousetovým vítězstvím zajistili titul nejúspěšnějšího páru turnaje – ke zlatu z dvouhry mužů, respektive žen, přidali ještě to společné ve smíšené čtyřhře. Domácí publikum jistě ocenilo překvapivý postup na divokou kartu startující dvojice Přinda-Kolářová do čtvrtfinále přes třetí nasazené Štiku a Vackovou.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Petr Jelínek (BC RSC Brno) – David Pokorný (BC 66 Ivančice) 21:8 21:12
dvouhra žen: Hana Milisová (SKB Český Krumlov) – Eliška Maixnerová (Astra ZM Praha) 21:15 21:10
čtyřhra mužů: Pavel Drančák, Jiří Provazník (Sokol Meteor Praha Radotín, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Josef Rubáš, Jaroslav Sobota (USK Plzeň) 21:13 18:21 21:16
čtyřhra žen: Šárka Křížková, Kateřina Tomalová (Sokol Dobruška, Sokol Klimkovice) – Monika Erbenová, Martina Vacková (BaC Esiko Kladno, Sokol Králův Dvůr) 21:18 21:15
smíšená čtyřhra: Jiří Provazník, Hana Milisová (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., SKB Český Krumlov) – Pavel Drančák, Hana Kollarová (Sokol Meteor Praha Radotín, SK Dobrá Voda) 21:18 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.03.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Pět otazníků 51. mistrovství ČR dospělých

51. mistrovství republiky dospělých nabídne odpovědi na zajímavé otázky. Povede se někomu porazit nemocí oslabeného Petra Koukala? Zvednou hlavu hráči z Moravy a získají alespoň jeden titul? Čeká nás překvapení ze strany juniorů a ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Účastníci MČR: domácí špička i "cestovatelé"

Aktuální žebříčky kategorie dospělých vydané po Memoriálu Standy Krauze jsou základem pro nominaci na 51. mistrovství ČR dospělých. Pojďme si projít, kdo všechno už má zajištěnou účast a jací budou favorité republikového ...

Irish International: Češi trápili dánské soupeře

Bez výhry skončilo pro české reprezentanty mezinárodní mistrovství Irska – zle ale potrápili favorizované dánské soupeře Pavel Florian a Zuzana Pavelková. Dvouhry ovládli hráči z Malajsie, páry naopak patřily Nizozemsku.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!