O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Velká cena Plzně: dvě zlata Hany Milisové

 Republikový turnaj nejvyšší úrovně GPA dospělých v Plzni přinesl ve dnech 1.-3. března řadu překvapení, ale také potvrzení jedné jistoty: Hana Milisová na domácí půdě panuje - tentokrát získala první místo ve dvouhře a v deblu s Eliškou Maixnerovou. Překvapivými vítězi mixu se stala dvojice Šelong-Šikalová. 

Disciplíny, které vyhrála Hana Milisová, byly také jedinými, kde se potvrdilo nasazení. Ve dvouhře žen byla Hana nasazena jako číslo 1 a přes dvousetové výhry nad Denisou Šikalovou, Dominikou Kurzovou, Lucií Kolářovou a ve finále nad Veronikou Úblovou si zajistila prvenství. Finálová účast je velkým úspěchem pro doubraveckou Úblovou, jež si v semifinále poradila s Dianou Pražákovou a získala i skalp juniorské žebříčkové jedničky Ivany Zychové. 

Ani ve čtyřhře žen nemusela Hana Milisová hrát nikdy třetí set - výsledky byly ale už vyrovnanější. Ve finále se spolu s Eliškou Maixnerovou postavily složenému páru Monika Erbenová - Lucie Havlová. Ani druhý pokus domácích hráček zvítězit v plzeňském turnaji ale nebyl úspěšný. Velkým výsledkem bylo 3. místo pro Proboštovskou Annu Fričovou, která na něj dosáhla po boku zkušené Šárky Křížkové.

Ve smíšené čtyřhře zametli s favorizovanou konkurencí Vojtěch Šelong a Denisa Šikalová. Bylo to rozhodně perně vybojované vítězství. Po výhře nad juniorským párem Valenta-Koldová vyřadili "Shei Long" a benátecká juniorská hvězda ve třech setech Pavla Drančáka s Lucií Havlovou. Také ve třetí sadě rozhodli svůj čtvrtfinálový zápas proti Danielu Skrčenému a Monice Erbenové. V semifinále vyřadili Jiřího Provazníka a Hanu Milisovou 23:21 16:21 a 21:16. A aby se to nepletlo, na tři sety vyhráli i finále s Pavlem Florianem a Štěpánkou Vazačovou... 

Čtyřhra mužů patřila reprezentačnímu páru Ondřej Kopřiva-Pavel Florian. Ti narušili parádní sérii plzeňské dvojice Josef Rubáš - Jaroslav Sobota, kteří od začátku sezóny vyhráli všechna GPA i mistrovství republiky. Tentokrát měly nasazené jedničky namále už v prvním kole proti proseckému páru Stádník-Svoboda, který zdolali až 22:20 ve třetím setu. Další "tříseťák" už ale Rubáš se Sobotou nezvládli a podlehli Florianovi s Kopřivou 14:21. Pozdější vítězové si pak poradili s dalšími překážkami v podobě dvojic Drančák-Koreny a Herout-Neděla. 

Nejvíce překvapivých výsledků přinesla dvouhra mužů. Jeden se málem zrodil už v prvním kole, když Petr Jelínek porazil Josefa Richtra až 23:21 ve třetím setu. "Na tři" pak musel hrát i proti Danielu Holcovi, nakonec to ale jeden z hlavních adeptů dotáhl až k celkovému vítězství. Obrovským překvapením turnaje se stal hradecký Jan Hubáček - talentovaný junior prošel po výhrách nad Bedřichem Valentou, Davidem Ptáčkem a Ondřejem Králem až do semifinále turnaje, kde nestačil na dalšího nenasazeného, ale přeci jen velkými turnaji prověřenějšího Marka Tellera. Pěkným výsledkem bylo konečné 3. místo také pro Maxe Korenyho, který už v prvním kole v hezkém zápase vyřadil Juraje Vachálka. 

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Vojtěch Šelong, Denisa Šikalová (TJ Orlová-Lutyně, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Pavel Florian, Štěpánka Vazačová (SKB Český Krumlov) 21:14 12:21 21:14
dvouhra žen: Hana Milisová (SKB Český Krumlov) - Veronika Úblová (Sokol Doubravka) 21:16 21:16
čtyřhra žen: Eliška Maixnerová, Hana Milisová (Astra Praha, SKB Český Krumlov) - Monika Erbenová, Lucie Havlová (BaC Kladno, Sokol Doubravka) 21:17 21:17
čtyřhra mužů: Pavel Florian, Ondřej Kopřiva (SKB Český Krumlov, Sokol Dobruška) - Martin Herout, René Neděla (Montas Hradec Králové) 21:16 21:19
dvouhra mužů: Petr Jelínek (RSC Brno) - Marek Teller (Sokol Meteor Praha Radotín) 21:15 21:12

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.03.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Konečné žebříčky: Hana Milisová drží tři první místa!

Stejně jako loni vládne českým žebříčkům jediná hráčka. Českokrumlovská Hana Milisová drží první místo ve dvouhře, čtyřhře i mixu a po roce si tak na konečném žebříčku zopakovala unikátní hat-trick.

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Konečné žebříčky: kdo jsou naši nejlepší?

Sezóna 2010/2011 je v českém badmintonu definitivně u konce. Kteří hráči ovládli domácí žebříčky a získali nejvíce bodů v jednotlivých disciplínách?

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!