O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Velká cena města Plzně: tři zlaté pro Hanu Milisovou

GPA dospělých v Plzni je oblíbeným turnajem českokrumlovské Hany Milisové. Stejně jako loni získala tři zlaté medaile a stala se nejúspěšnější hráčkou celostátního turnaje dospělých. Mezi muži si nejlépe vedl dvojnásobný vítěz Vojtěch Šelong.

Hana Milisová patří mezi stálice domácích turnajů GPA – českokrumlovská hráčka dokázala dvě sezóny udržet unikátní bilanci tří prvních míst na republikovém žebříčku a patří mezi ty, kteří dokážou ve všech disciplínách dosáhnout na medailová umístění. Turnaj v Plzni patří mezi její oblíbené – už loni na něm slavila "zlatý hat-trick," letos výtečnou bilanci zopakovala.

Třech výher navíc Milisová dosáhla velmi suverénním způsobem; když pouze jednou byla donucena hrát na tři sety, ve čtvrtfinále dvouhry. "První set jsem prohrála a druhý jsem vyhrála pouze 21-19, byl to kousek od porážky. Třetí set jsem si už věřila, že zápas vyhraji i přesto, že jsem se nevynucených chyb stále nevyvarovala," uvedla Hana Milisová na klubovém webu. "Nedělní semifinále a finále jsem už zvládla bez větších komplikací a mohla jsem se radovat z vítězství i ve dvouhře. "

Dodejme, že dvouhra přinesla nečekané úspěchy i dalším mladým hráčkám: do semifinále se dostaly kladenská Anežka Nováčková a mostecká Veronika Dobiášová, obě dívky narozené v letech 1999 dokázaly přehrát starší a zkušenější nasazené soupeřky.

K singlovému triumfu přidala Hana Milisová relativně snadné výhry v párových disciplínách. V mixu to bylo při neúčasti Stanislava Kohoutka premiérově s Vojtěchem Šelongem, ve finále si nově složený pár až překvapivě snadno poradil s dvojicí Jelínek-Kurzová. A právě Dominika Kurzová musela zkousnout i druhou finálovou porážku, když spolu s Ivanou Zychovou podlehla Haně Milisové a Elišce Maixnerové ve čtyřhře žen. Hana Milisová tím zkompletovala zlatou sbírku a s bilancí dvanácti vítězných zápasů se stala nejúspěšnější hráčkou plzeňského turnaje.

Ve dvouhře mužů padali favorité jako zralé hrušky – do semifinále se dostali tři nenasazení hráči. Bronzové medaile byly úspěchem pro juniora Jana Loudu; stejně tak spokojen byl i Jan Benbenek, který se po delší době úspěšně vrátil na domácí vrcholovou scénu. Z výhry se ve finále po třech setech radoval Vojtěch Šelong, čest nasazených stříbrnou medailí uhájil Bedřich Valenta.

Čtyřhra mužů nabídla nejnapínavější finálové střetnutí. Ondřej Král s Ivem Stoklasem v něm udolali Petry Hoška a Jelínka výsledkem 10:21 21:19 a 22:20.

Kompletní výsledky: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.

MČR U17: dva tituly pro Moniku Světničkovou a Petra Berana

Hradec Králové hostil o víkendu 9.-10. května mistrovství ČR mladších juniorů do 17 let. Ve vyrovnaném startovním poli se ke dvěma zlatým medailím prosadili Petr Beran a Monika Světničková.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!