O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Velká cena města Plzně: tři zlaté pro Hanu Milisovou

GPA dospělých v Plzni je oblíbeným turnajem českokrumlovské Hany Milisové. Stejně jako loni získala tři zlaté medaile a stala se nejúspěšnější hráčkou celostátního turnaje dospělých. Mezi muži si nejlépe vedl dvojnásobný vítěz Vojtěch Šelong.

Hana Milisová patří mezi stálice domácích turnajů GPA – českokrumlovská hráčka dokázala dvě sezóny udržet unikátní bilanci tří prvních míst na republikovém žebříčku a patří mezi ty, kteří dokážou ve všech disciplínách dosáhnout na medailová umístění. Turnaj v Plzni patří mezi její oblíbené – už loni na něm slavila "zlatý hat-trick," letos výtečnou bilanci zopakovala.

Třech výher navíc Milisová dosáhla velmi suverénním způsobem; když pouze jednou byla donucena hrát na tři sety, ve čtvrtfinále dvouhry. "První set jsem prohrála a druhý jsem vyhrála pouze 21-19, byl to kousek od porážky. Třetí set jsem si už věřila, že zápas vyhraji i přesto, že jsem se nevynucených chyb stále nevyvarovala," uvedla Hana Milisová na klubovém webu. "Nedělní semifinále a finále jsem už zvládla bez větších komplikací a mohla jsem se radovat z vítězství i ve dvouhře. "

Dodejme, že dvouhra přinesla nečekané úspěchy i dalším mladým hráčkám: do semifinále se dostaly kladenská Anežka Nováčková a mostecká Veronika Dobiášová, obě dívky narozené v letech 1999 dokázaly přehrát starší a zkušenější nasazené soupeřky.

K singlovému triumfu přidala Hana Milisová relativně snadné výhry v párových disciplínách. V mixu to bylo při neúčasti Stanislava Kohoutka premiérově s Vojtěchem Šelongem, ve finále si nově složený pár až překvapivě snadno poradil s dvojicí Jelínek-Kurzová. A právě Dominika Kurzová musela zkousnout i druhou finálovou porážku, když spolu s Ivanou Zychovou podlehla Haně Milisové a Elišce Maixnerové ve čtyřhře žen. Hana Milisová tím zkompletovala zlatou sbírku a s bilancí dvanácti vítězných zápasů se stala nejúspěšnější hráčkou plzeňského turnaje.

Ve dvouhře mužů padali favorité jako zralé hrušky – do semifinále se dostali tři nenasazení hráči. Bronzové medaile byly úspěchem pro juniora Jana Loudu; stejně tak spokojen byl i Jan Benbenek, který se po delší době úspěšně vrátil na domácí vrcholovou scénu. Z výhry se ve finále po třech setech radoval Vojtěch Šelong, čest nasazených stříbrnou medailí uhájil Bedřich Valenta.

Čtyřhra mužů nabídla nejnapínavější finálové střetnutí. Ondřej Král s Ivem Stoklasem v něm udolali Petry Hoška a Jelínka výsledkem 10:21 21:19 a 22:20.

Kompletní výsledky: Tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

GPB U19: dvě výhry pro Ondřeje Krále a Danielu Jakešovou

Brno hostilo druhý letošní turnaj GPB kategorie juniorů. V turnaji se nejvíce dařilo Daniele Jakešové a Ondřeji Královi, kteří odjížděli z jihu Moravy s bilancí dvou zlatých medailí.

GPA U19: dvě výhry Jana Hubáčka

Brno hostilo o víkendu 3.-4. dubna turnaj GPA kategorie U19. V posledním turnaji sezóny pro tuto věkovou kategorii se nejvíce dařilo Janu Hubáčkovi, který zvítězil ve dvou disciplínách.

Co nás čeká: světové i domácí turnaje v příštím roce

BWF, světová badmintonová federace, zveřejnila aktualizovaný kalendář s turnaji až do konce roku 2011. Jaké turnaje nás čekají v nadcházející sezóně? Jaké budou její vrcholy? Na co se máte těšit na mezinárodní i domácí, české, ...

Memoriál Holobradého: dvě výhry Petry Pilařové

Celostátní turnaj GPA dospělých v pražské Vinoři nabídl kvalitní badminton, řadu dramatických zápasů a některé překvapivé výsledky. Nejúspěšnější hráčkou se stala ústecká Petra Pilařová, vítězka smíšené čtyřhry a čtyřhry žen.

GPA U13: tři zlaté pro Tomáše Švejdu a Kateřinu Zuzákovou

Celostátní turnaj GPA kategorie U13 hostil o víkendu 29.-30. listopadu Český Krumlov. Domácího prostředí naplno využil k zisku tří zlatých medailí Tomáš Švejda, mezi dívkami ho napodobila Kateřina Zuzáková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS