Velká cena Brna: moravský turnaj měl české vítěze

Předposlední turnaj ze seriálu Grand Prix kategorie A dospělých hostilo Brno. Z moravské metropole si ale všechny tituly odvezli Češi. Nejúspěšnějším z nich byl Jakub Bitman, jenž neměl daleko k mistrovskému hattricku, nakonec získal první místo ve dvouhře a čtyřhře mužů společně s Pavlem Drančákem. Další českou vítězkou byla Dominika Koukalová, která velmi suverénním způsobem ovládla dvouhru žen. Smíšená čtyřhra patřila benátecko-krumlovské dvojici Jiří Provazník-Hana Milisová a čtyřhru žen vyhrály Hana Milisová s Martinou Brejchovou.

Účast na turnaji trochu ovlivnil nečekaný přesun termínu na velikonoční prodloužený víkend, do pavouka ovšem zasáhlo několik slovenských hráčů a konkurence tedy i tak byla velmi slušná.  Například Jakub Bitman ve dvouhře sice prošel jako první nasazený pavoukem až do finále a a na první místo, už v prvním kole ale musel hrát tři sety proti Mirko Šídovi a s Jurajem Vachálkem v kole druhém zachraňoval rozhodující sadu výhrou 23:21. To Dominika Koukalová byla velmi suverénní a rozdávala jednociferné výsledky, až ve finále jí Miroslava Vašková dokázala vzít dvakrát po čtrnácti bodech. Finále čtyřhry mužů proti sobě svedlo už tradiční konkurenty, páry Sobota-Rubáš a Drančák-Bitman, radovali se úřadující mistři republiky. Mezi ženami překvapilo plzeňsko-krumlovské partnerství, dvojice Milisová-Brejchová nicméně začala vyřazením nasazených jedniček a pak už nenašla v pavouku přemožitele. A dramatický a asi nejkvalitněji obsazený mix přinesl zasloužené vítězství páru Provazník-Milisová, který v turnaji neztratil ani set.

Výsledky finálových zápasů:
dvouhra mužů: Jakub Bitman - Marian Šulko 17:21 22:20 21:16
dvouhra žen: Dominika Koukalová - Miroslava Vašková 21:14 21:14
čtyřhra mužů: Jakub Bitman, Pavel Drančák - Jaroslav Sobota, Josef Rubáš 22:20 21:16
čtyřhra žen: Hana Milisová, Martina Brejchová - Alžběta Bášová, Šárka Křížková 21:19 21:14
smíšená čtyřhra: Jiří Provazník, Hana Milisová - Jakub Bitman, Alžběta Bášová 21:17 21:14

Autor: Tomáš Krajča [05.04.2010]