O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

V Mostě proběhl špičkově obsazený mezinárodní kemp

  Osmý ročník letního soustředění s mezinárodní účastí uspořádali v Mostě členové týmu Super Stars. Hlavní hvězdou kempu byl trenér Sudhakar Reddy Gujjula z Indie, hráče dále vedli trenéři ze Srbska či Polska. 

Zkušení pořadatelé dokázali po čínském a indonéském trenérovi přivést do Čech dalšího odborníka z asijské badmintonové velmoci - indický trenér Reddy pracuje pro juniorskou reprezentaci a měl tedy co předat šesti desítkám zúčastněných hráčů. Mezi nimi byli kromě členů mosteckého oddílu také hráči z dalších klubů ČR a také z Německa či Slovenska. 

"Během letošního ročníku hráči tradičně absolvovali kromě dvou tréninků badmintonu denně jednu doplňkovou disciplínu. Připraveny pro ně byly dva tréninky atletiky, schwinn cycling, t-bow, power jóga a plavání," vydzvihují pořadatelé pestrou tréninkovou náplň soustředění. Mezinárodní konfrontace je však každopádně tím nejužitečnějším, co si mohou hráči z týdenního kempu odnést - vidět jiný pohled na badminton, seznámit se s novou technikou a cvičeními, získat náměty pro vlastní přípravu. 

"Věřme, že všichni účastníci zužitkují svoji přípravu na blížících se turnajích, a že se po roce opět do Mostu vrátí na devátý ročník mezinárodního soustředění," uzavřeli Lukáš Kroc a Martina Fartágová své hodnocení vydařené akce - uvidíme, koho přivezou příště ;-) 

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.08.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonový camp v Letňanech: singlová sobota, deblová neděle

BadmintonCoach a VAŠE LIGA vás srdečně zvou na další termín pravidelných campů s Tomášem Krajčou. 13.-14. června proběhne v Letňanech v prostorách Sportcentra Praha badmintonový camp zaměřený na dvouhry i párové disciplíny.

Badmintonový camp v Letňanech: 26. září

BadmintonCoach a VAŠE LIGA zvou všechny amatérské hráče na další z pravidelných campů pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Koná se v sobotu 26. září v tělocvičně Sportcentrum Praha – Letňany. Camp nabídne pět tréninkových hodin ...

Badmintonovou olympiádu vyhrálo Kladno

Badmintonový klub Super Stars Most hostil ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most finále celostátního projektu Badmintonové olympiády. Sedm dovednostních disciplín a malé badmintonové utkání rozhodovaly o vítězi, kterým se nakonec ...

GPA U19: dvě domácí výhry pro Janáčka a Černou

Celostátní turnaj Grand Prix A juniorů hostil o víkendu Český Krumlov. V domácím prostředí získali po dvou vítězstvích Jaromír Janáček a Lucie Černá. Řadu překvapení přinesla soutěž ve dvouhře chlapců.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!