O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Uzdravený Petr Koukal startoval na Strasbourg Masters

Krátce po skončení posledního cyklu chemoterapie přijal Petr Koukal pozvání na exhibiční turnaj Strasbourg Masters. První soutěžní zápas svedla uzdravená česká jednička s nizozemským hráčem Dickym Palyamou.

Pozvánka pro čtyři Evropany

Pořadatelé Strasbourg Masters pozvali na svůj mini-turnaj čtyři hráče – vedle Petra Koukala na něm startovali ještě Dicky Palyama z Nizozemska, Marc Zwiebler z Německa a domácí, francouzský reprezentant Brice Leverdez. Součástí programu byla i dvouhra žen s neméně hvězdným obsazeným: Juliane Schenková z Německa, Ella Diehlová z Ruska a domácí Sashina Vignesová. A konečně organizátoři zajistili také start čtyř deblových párů: vedle domácí dvojice Baptiste Careme – Sylvain Grosjean to byli ještě Němci Ingo Kindervater a Kristof Hopp, Angličané Dean Georges a Chris Tonks a rakouští hráči Jurgen Koch a Haoda Huang.

Petr Koukal nastoupil ve třetím utkání středečního programu proti Dickymu Palyamovi, kterému podle očekávání podlehl ve dvou setech. Ačkoliv je Petrovo tělo po prodělané nemoci ochablé, kladl nizozemskému borci tuhý odpor a druhý set prohrál nejtěsnějším možným rozdílem – přesto po výsledku 21:12 a 21:19 postoupil do finále exhibičního turnaje soupeř.

Pro Petra Koukala je ale už fakt, že mohl nastoupit, sám o sobě vítězstvím – a formu, která by se mohla blížit té před nemocí, uvidíme nejdříve až na domácím mistrovství republiky.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.12.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.

Badmintonová exhibice v Říčanech: Zábavné odpoledne se špičkovým badmintonem

Výjimečná badmintonová exhibice v podání českých reprezentantů a mistrů republiky, dovednostní soutěže pro děti a možnost zahrát si s našimi nejlepšími badmintonisty – to vše se uskuteční v pátek 5. září od 16:00 v prostorách ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!