O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Už zítra startuje YONEX All England Championships:

Letos navíc s trojnásobnou českou účastí!

Zítra ve 12:00 začíná kvalifikací nejstarší badmintonový turnaj světa YONEX All England Championships. jehož historie se začala psát už v roce 1899. Do prestižního turnaje kategorie Superseries Premier s dotací 600 000 USD zasáhne i trio českých hráčů Bitman, Bášová, Tomalová.

All England drží hned několik NEJ – je to nejen nejstarší a nejprestižnější turnaj světa, ale také nejlépe obsazený turnaj. Vše dosvědčuje pohled na startovní listinu – vždyť poslednímu hráči v hlavní soutěži dvouhry mužů patří 28. místo(!) na světovém žebříčku, 29. hráč světa už musel do kvalifikace.

Turnaj si nenechaly ujít jak hvězdy OH v Riu, tak ani hrající legendy jako Lin Dan nebo Lee Chong Wei. A kdo bude obhajovat loňské tituly? Ve dvouhře mužů to bude právě „Super Dan“, který bude usilovat nejen o obhajobu loňského titulu, ale už o osmou výhru na tomto turnaji (poprvé zvítězil v roce 2004). Ve dvouhře žen chtít vítězství zopakovat Nozomi Okuhara, ve čtyřhrách pak ruští dlouháni Vladimir Ivanov  - Ivan Sozonov, drobné Japonky Misaki Matsutomo – Ayaka Takahashi a v mixu indonéská dvojice Praveen Jordan – Debby Susanto.

Ale zpět k českým hráčům! V mixu se představí Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, ve dvouhře pak Kateřina Tomalová. Pro všechny tři jde o vůbec první start na turnaji kategorie Superseries, tak snad se jim premiéra vydaří!

Jako první nastoupí na kurt Kateřina Tomalová (127. místo na světovém žebříčku), které los přiřkl do prvního kola nejlepší anglickou hráčku Fontaine Mica Chapman (87. místo). Zápas by měl začít v 14:20 místního času a půjde o první vzájemné střetnutí těchto hráček. O 20 minut později budou na kurt nastupovat ke svému zápasu Bitman s Bášovou (69. místo), kteří se střetnou s polskou dvojicí Pietryja – Wojtkowska (58. místo). Český pár sice v posledním vzájemném střetnutí v září loňského roku prohrál, ale věříme, že právě v birminghamské Barclaycard Aréně jim to oplatí i s úroky!

Držte českým hráčům palce a nezapomeňte nás sledovat také na Facebooku, ať vám neuniknou žádné novinky!

Kompletní rozlosování turnaje naleznete na Tournamentsoftwaru.

Doporučit:


Autor: administrátor [06.03.2017]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS