O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Úspěšné ME juniorů:

Na vytouženou medaili sice naši junioři na ME nedosáhli, i tak se ale šampionát stal pro české barvy nejúspěšnějším v historii. K pátému místu ze soutěže družstev přidali páté místo v soutěži jednotlivců Tereza Švábíková, Jan Louda, Ondřej Král ve dvouhrách a páry Petr Beran – Ondřej Král a Jan Somerlík – Matěj Hubáček ve čtyřhrách. A k medaili to neměli daleko!

Tereza Švábíková na své cestě do čtvrtfinále dokázala přehrát hned dvě medailistky z loňského juniorského ME do 17let, ale v boji o medaili už nestačila ve dvou setech na německou reprezentantku Yvonne Li, která se prosazuje i mezi dospělými, kde jí patří aktuálně 90. místo na světovém žebříčku.

Hned dva zástupce jsme měli ve čtvrtfinále ve dvouhře mužů, a to se jen tak nevidí! Ondřej Král na své cestě vyřadil nasazeného hráče číslo 12, poradil si s Dánem a přehrál i nasazenou šestku z Rumunska. Stopku mu vystavil až Angličan David Jones, se kterým prohrál ve dvou setech.

Nejblíže medaili byl Jan Louda, kterého ve druhém setu dělilo od bronzu pouhých 5 bodů a ještě i ve třetím setu mu dával naději stav 12:7. Zápas se mu ale bohužel nepodařilo dotáhnout do vítězného konce.

Ondřej Král ke čtvrtfinále ve dvouhře přidal ještě čtvrtfinále ve čtyřhře společně s Petrem Beranem. Mezi nejlepších 8 párů Evropy dokráčeli hladce, pak už nestačili na pozdější vítěze z Francie – pár Thom Gicquel – Toma Junior Popov. Mimochodem, Popov kromě čtyřhry ovládl také dvouhru a zároveň se stal prvním „nedánským“ hráčem, který dokázal získat zlato jak v soutěži družstev, tak v soutěži jednotlivců.

Druhými českými čtvrtfinalisty ve čtyřhře byl pár Matěj Hubáček – Jan Somerlík, pár složený pouze pro tento turnaj. Pár, který ovšem zazářil a zařadil se mezi příjemná turnajová překvapení, neboť dokázali vyřadit jedny z favoritů na medaili – osmý nasazený francouzský pár Baures – Rossi. V boji o medaili dokázali v prvním setu zaskočil i druhé nasazené Poláky, ale druhý vítězný set už přidat nezvládli.

Český tým sice z turnaje odjel bez medaile, ale pět pátých míst na juniorském ME je pro český badminton obrovským úspěchem a nezbývá než doufat, že to tato generaci „vydrží“ i do kategorie dospělých!

Doporučit:


Autor: administrátor [17.04.2017]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS