O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Účastníci MČR: těšte se na oba olympioniky

S koncem ledna se uzavřela startovní listina 51. mistrovství České republiky dospělých, které je na programu mezi 4.-6. únorem v Přerově. Ve dvouhrách nebudou chybět ani oba olympionici z Pekingu, Petr Koukal a Kristína Ludíková, největší favorité na zlatou medaili.

Dvouhra žen: Ludíková versus zbytek světa

Zatímco u juniorského šampionátu byl okruh favoritek široký a zlatou medaili mohla získat celá řada hráček, v dospělé kategorii na vyrovnané startovní pole z výšky shlíží Kristína Ludíková. Česká reprezentantka je hlavní oporou dánského klubu Ikast BK v nejvyšší ligové soutěži a vede si dobře i na mezinárodních turnajích. Loni ostatní hráčky doslova deklasovala a letos se dá očekávat podobný scénář: žádná hráčka ze startovního pole netrénuje tak často a intenzivně jako Kristína.

Mezi nasazenými dál najdeme špičkové hráčky, a to jak ty zkušenější, tak i juniorky: týden po šampionátu U19 budou chtít zazářit mezi dospělými "holka z plakátu" Zuzana Pavelková, Lucie Havlová, Tereza Lajdová, Lucie Černá či Jana Žwaková, která dostala divokou kartu. Stejným způsobem se do soutěže dostala i hlavní soupeřka Kristíny z let minulých, Martina Benešová, která bude čeřit vodu jako nenasazená. Stejně jako loni bude postrachem soupeřek také zkušená Eva Titěrová, a o medaili mohou reálně uvažovat také Dominika Koukalová, Miroslava Vašková, Hana Milisová či Hana Kollarová.

Osmička nasazených ve dvouhře žen:
1. Kristýna Ludíková (volný hráčka ČBaS)
2. Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice)
3. Zuzana Pavelková (SK Badminton Přerov)
4. Hana Milisová (SKB Český Krumlov)
5. Lucie Havlová (Sokol Plzeň Doubravka)
6. Martina Vacková (Sokol Králův Dvůr)
7. Eva Titěrová (Sokol Meteor Praha Radotín)
8. Miroslava Vašková (BSK Praha)

Dvouhra mužů: z rutinní obhajoby se stal velký otazník

Pokud by byl zdráv a udržel si výjimečnou formu z počátku loňského podzimu, byl by titul pro Petra Koukala jednou z příjemných jistot. Naše singlová jednička se ale musela vypořádat s rakovinou a vrací se do tréninku teprve s kalendářním rokem 2011. A tak se z rutinního výletu pro mistrovské zlato stává po letech zase dobrodružství: o herních kvalitách účastníka olympijských her 2008 v Pekingu není pochyb, dokáže ale přemoci únavu a trojici soupeřů, které bude posilovat i naděje, že "je to hratelné"? Nebo se dočkáme překvapení na úkor nasazené jedničky?

Indispozice Petra Koukala je vzácnou příležitostí pro Jana Vondru – ten už mnohokrát o mistrovský titul bojoval, ale v konkurenci Jana Fröhlicha a později právě Koukala ho nikdy nezískal. Rádi by jistě překvapili i další hráči, kteří objíždějí mezinárodní turnaje: Pavel Florián se připravuje na MČR v Dánsku, Tomáš Kopřiva ve Španělsku a Jakub Bitman... doma, ale spolu s Petrem Koukalem! Černými koni singlové soutěže pak mohou být Petr Jelínek, Lukáš Zevl či Maxmilián Koreny a Jarolím Vícen.

Osmička nasazených ve dvouhře mužů:
1. Petr Koukal (Sokol Veselý Brno Jehnice)
2. Jan Vondra (TJ Spoje Praha)
3. Pavel Florián (SKB Český Krumlov)
4. Jakub Bitman (Sokol Meteor Praha Radotín)
5. Tomáš Kopřiva (Sokol Dobruška)
6. Lukáš Zevl (BK 93 Hořovice)
7. Petr Jelínek (BC RSC Brno)
8. Jan Vitvera (Chemička Ústí nad Labem)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [31.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS