O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Účastníci MČR: těšte se na oba olympioniky

S koncem ledna se uzavřela startovní listina 51. mistrovství České republiky dospělých, které je na programu mezi 4.-6. únorem v Přerově. Ve dvouhrách nebudou chybět ani oba olympionici z Pekingu, Petr Koukal a Kristína Ludíková, největší favorité na zlatou medaili.

Dvouhra žen: Ludíková versus zbytek světa

Zatímco u juniorského šampionátu byl okruh favoritek široký a zlatou medaili mohla získat celá řada hráček, v dospělé kategorii na vyrovnané startovní pole z výšky shlíží Kristína Ludíková. Česká reprezentantka je hlavní oporou dánského klubu Ikast BK v nejvyšší ligové soutěži a vede si dobře i na mezinárodních turnajích. Loni ostatní hráčky doslova deklasovala a letos se dá očekávat podobný scénář: žádná hráčka ze startovního pole netrénuje tak často a intenzivně jako Kristína.

Mezi nasazenými dál najdeme špičkové hráčky, a to jak ty zkušenější, tak i juniorky: týden po šampionátu U19 budou chtít zazářit mezi dospělými "holka z plakátu" Zuzana Pavelková, Lucie Havlová, Tereza Lajdová, Lucie Černá či Jana Žwaková, která dostala divokou kartu. Stejným způsobem se do soutěže dostala i hlavní soupeřka Kristíny z let minulých, Martina Benešová, která bude čeřit vodu jako nenasazená. Stejně jako loni bude postrachem soupeřek také zkušená Eva Titěrová, a o medaili mohou reálně uvažovat také Dominika Koukalová, Miroslava Vašková, Hana Milisová či Hana Kollarová.

Osmička nasazených ve dvouhře žen:
1. Kristýna Ludíková (volný hráčka ČBaS)
2. Dominika Koukalová (BK 93 Hořovice)
3. Zuzana Pavelková (SK Badminton Přerov)
4. Hana Milisová (SKB Český Krumlov)
5. Lucie Havlová (Sokol Plzeň Doubravka)
6. Martina Vacková (Sokol Králův Dvůr)
7. Eva Titěrová (Sokol Meteor Praha Radotín)
8. Miroslava Vašková (BSK Praha)

Dvouhra mužů: z rutinní obhajoby se stal velký otazník

Pokud by byl zdráv a udržel si výjimečnou formu z počátku loňského podzimu, byl by titul pro Petra Koukala jednou z příjemných jistot. Naše singlová jednička se ale musela vypořádat s rakovinou a vrací se do tréninku teprve s kalendářním rokem 2011. A tak se z rutinního výletu pro mistrovské zlato stává po letech zase dobrodružství: o herních kvalitách účastníka olympijských her 2008 v Pekingu není pochyb, dokáže ale přemoci únavu a trojici soupeřů, které bude posilovat i naděje, že "je to hratelné"? Nebo se dočkáme překvapení na úkor nasazené jedničky?

Indispozice Petra Koukala je vzácnou příležitostí pro Jana Vondru – ten už mnohokrát o mistrovský titul bojoval, ale v konkurenci Jana Fröhlicha a později právě Koukala ho nikdy nezískal. Rádi by jistě překvapili i další hráči, kteří objíždějí mezinárodní turnaje: Pavel Florián se připravuje na MČR v Dánsku, Tomáš Kopřiva ve Španělsku a Jakub Bitman... doma, ale spolu s Petrem Koukalem! Černými koni singlové soutěže pak mohou být Petr Jelínek, Lukáš Zevl či Maxmilián Koreny a Jarolím Vícen.

Osmička nasazených ve dvouhře mužů:
1. Petr Koukal (Sokol Veselý Brno Jehnice)
2. Jan Vondra (TJ Spoje Praha)
3. Pavel Florián (SKB Český Krumlov)
4. Jakub Bitman (Sokol Meteor Praha Radotín)
5. Tomáš Kopřiva (Sokol Dobruška)
6. Lukáš Zevl (BK 93 Hořovice)
7. Petr Jelínek (BC RSC Brno)
8. Jan Vitvera (Chemička Ústí nad Labem)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [31.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze



Související články

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Příprava na republiku: jak trénuje Petr Koukal

Nejlepší český singlista podle mezinárodního žebříčku zveřejňuje na své facebookové stránce videa z přípravy na vrchol domácí sezóny – mistrovství České republiky. Sledujte, jak se připravuje profesionál.

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!