O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Uber Cup: mistryněmi světa podle očekávání Číňanky

Ve finálovém turnaji Uber Cupu, mistrovství světa družstev žen, v indickém Novém Dillí uspěly hráčky Číny. Druhé místo obsadily Japonky, bronzové medaile pak patří družstvům domácí Indie a Korey.

Vrcholný turnaj konaný současně s mužským šampionátem (Thomas Cup) přinesl očekávanou dominanci asijských velmocí v čele s Čínou o krok před ostatními. Cesta nejlepších Evropanek skončila ve čtvrtfinále, do kterého se dostaly týmy Dánska a Anglie. Dánky ale jednoznačně podlehly Japonsku 0:3 a o nic lépe se nevedlo ani Angličankám proti Číně. Ze čtvrtfinále si dále postup zajistila Korea výhrou 3:1 nad Thajskem a Indie, která porazila Indonésii 3:0.

V semifinále Čína jednoznačně přehrála družstvo Korey 3:0. Druhý duel nabídl větší drama. Indie vedla nad Japonskem už 2:0, když Saina Nehwal porazila Minatsu Mitaniovou a P. V. Sindhuová poměrem 26:24 ve třetím setu zvítězila nad Sayakou Takahashiovou. Ale dva japonské debly i Eriko Hiroseová ve třetí dvouhře zvrátily vítězství na stranu země vycházejícího slunce. Velké zklamání, bronzová medaile je ale i tak pro Indii největším úspěchem v historii Uber Cupu.

Číňanky vládnou Uber Cupu už od roku 1984, jen dvakrát v 90. letech narušily jejich hegemonii hráčky Indonésie a v roce 2010 Korea. Celkově třinácté vítězství Číny na mistrovství světa družstev žen zajistila výhra 3:1 nad Japonskem v sobotním finále. Své mohla sehrát i únava soupeřek, ale Číňanky kráčely za zlatem neotřesitelně. Li Xuerui nedala šanci Minatsu Mitaniové a porazila ji 21:15 a 21:5. Za Japonsko srovnaly Matsutomová a Takahashiová v deblu, ale Wang Shixian a druhá čtyřhra Zhao Yunlei-Wang Xiaoli už zase nepovolily svým soupeřkám ani set.

Sledujte videozáznamy finálových zápasů:

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.05.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Asian Games: týmové soutěže vyhrála Čína

V čínském Guangzhou probíhají 16. Asijské hry. Týmové soutěže badmintonistů nepříliš překvapivě ovládla právě domácí Čína - muži porazili ve finálovém zápase Koreu, ženy si poradily s Thajskem.

Badmintonová pomoc Japonsku

Pomoci obětem katastrofy v Japonsku se snaží také badmintonisté. Svůj humanitární projekt odhalila světová jednička Lee Chong Wei, vlastní akci chystá také nadace Solibad.

Čínská superliga: nejlepší soutěž světa

Česko bude mít od příštího roku extraligu smíšených družstev, Čína má rovnou superligu. Po osmi letech se konaly velkolepé zápasy mezi klubovými celky největší badmintonové velmoci, vítězi se stali hráči týmu Qindao, kteří ve ...

Čínská superliga: sledujte nejlepší soutěž světa

Nabízíme pohled do obnovené ligové soutěže v nejsilnější badmintonové zemi světa. Sledujte videozáznam několika utkání - v akci uvidíte špičku světového badmintonu, i "bezejmenné", ale vynikající hráče předních čínských klubů.

Čínská superliga: titul získali hráči Qindao

Druhý ročník obnovené domácí ligové soutěže v Číně nabídl fanouškům opět představení největších hvězd na domácích kurtech a často v neobvyklých kombinacích. Mistrovský titul po dramatické bitvě s celkem Hunan obhájilo družstvo ...

India Grand Prix: tří výhry pro čínské „béčko“

Krátce před Vánoci vyslala čínská reprezentace své „béčko“ na mezinárodní turnaj do Indie. A podařilo se jí dosáhnout na tři zlaté, ze dvou vítězství se radovala deblistka Tang Jinhua, třetí zlato do sbírky přidala v singlu žen ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!