O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Uber Cup 2010: ve finále se utkají Číňanky s Korejkami

Dnes byly v Kuala Lumpuru, hlavním městě Malajsie a dějišti finálových turnajů Thomas a Uber Cupu 2010 na programu semifinálové zápasy žen. Ty rozhodly o nepříliš překvapivém finálovém obsazení Čína – Korea. Korejky se na postup do finále nadřely trochu více, když s japonskými soupeřkami ztratily jeden zápas, Číňanky si stále drží "čisté konto" a stejně jako předchozí soupeře i Indonésii v semifinále porazily 3:0.

Korea – Japonsko 3:1
Japonky vydržely vzdorovat favorizovaným soupeřkám přesně tři hodiny a devět minut. Tak dlouho trvaly v součtu všechny čtyři odehrané zápasy semifinálového utkání. Korejky šly do vedení díky první dvouhře a čtyřhře. Nejprve Bae Seung Hee porazila Eriko Hirosovou 21:12 a 21:16, vzápětí druhý bod přidaly Lee Hyo Jung s Kim Min Jung, které vyhrály nad Satoko Suetsunovou a Miyuki Maedovou 21:19 a 21:10. Korea měla před sebou tři mečboly. První neproměnila Bae Youn Joo, když podlehla Ai Gotové 10:21 a 20:22. Ve druhé čtyřhře ale Lee Kyung Won a Ha Jung Eun porazily Mizuki Fujiiovou s Reika Kakiiwovou 21:14 a 21:18. Japonsko se přesto raduje z bronzové medaile – a doufá, že mužský tým v Thomas Cupu nenapodobí osud svých ženských kolegyň.

Čína – Indonésie 3:0
Druhé semifinále nabídlo o poznání méně dramatickou podívanou. Číňanky si nenechaly vzít ani set a v poklidném tempu za hodinu a 49 minut přešly přes Indonésanky do finále. První bod získala ve dvouhře světová jednička Wang Yihan, když porazila Marii Febe Kusumastutiovou 21:7 a 21:12. Ve čtyřhře se překvapení očekávat nedalo – a ani k němu nedošlo. Indonésanky Greysia Poliiová s Meilianou Jauhariovou sice vzdorovaly Ma Jin a Wang Xiaoli statečně, ale dosáhly jen na "důstojnou" porážku 17:21 a 13:21. Dílo zkázy indonéské reprezentace pak dokonala Adriyanti Firdasariová, která podlehla Wang Xin 17:21 a 15:21.

Ve finále Uber Cupu 2010 se tedy utkají Čína a Korea. Celý průběh finálového turnaje Thomas a Uber Cupu 2010 můžete sledovat na tournamentsoftware či přes oficiální stránky turnaje.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.05.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Thomas Cup: šokující porážka Číny v semifinále

Od roku 2004 nepoznalo mistrovství světa družstev mužů jiného vítěze než Čínu. Thomas Cup 2014 ale přinesl šokující výsledek: Japonsko vyřadilo hlavního favorita na titul už v semifinále, a to navíc jednoznačným poměrem 3:0!

Uber Cup: mistryněmi světa podle očekávání Číňanky

Ve finálovém turnaji Uber Cupu, mistrovství světa družstev žen, v indickém Novém Dillí uspěly hráčky Číny. Druhé místo obsadily Japonky, bronzové medaile pak patří družstvům domácí Indie a Korey.

Korea Open: čtyřhru mužů vyhráli Boe s Mogensenem

Turnaj vrcholné úrovně Premier Super Series se konal ve dnech 7.-12. ledna v Koreji. Ze Soulu si čtyři výhry odvezla reprezentace Číny, její hegemonii narušili pouze ve čtyřhře mužů Matthias Boe a Carsten Mogensen. Domácí vyšli ...

Korea Grand Prix Gold: Petr Koukal uhrál kolo

Do druhého kola se dostal jediný český zástupce na turnaji GP Gold v Koreji. Nedělní finále byla velmi monotematická: všechna první i všechna druhá místa získali domácí hráči.

MS juniorů: vítězství v soutěži družstev slaví Korea

Překvapením skončila týmová část MS juniorů – ve finále chybělo družstvo Číny, které obsadilo až třetí místo. V napínavém duelu si Korea poradila s Indonésií. Český tým obsadil celkové 23. místo.

Sudirman Cup: vítězství podle očekávání získala Čína

Dnes vyvrcholil finálovým utkáním Sudirman Cup – mistrovství světa smíšených družstev. Podle očekávání se z titulu radovali reprezentanti Číny. Jinak ale nebyl turnaj prostý překvapení: domácí Malajsie dokonce skončila už v ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS