O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Uber Cup 2010: šok! Korea porazila Čínu 3:1

Podle papírových předpokladů nebylo nic jasnějšího, než že reprezentace Číny vyhraje Uber Cup 2010. Tým, v němž nechyběly světové jedničky ve dvouhře i čtyřhře, ale ve finále nečekaně podlehl Koreji 1:3. Korejské reprezentantky heroickými výkony zejména v deblech dokázaly popřít veškerou pravděpodobnost a odhady expertů - Korejky se mohou radovat z prvního titulu mistryň světa družstev žen v historii své země; svět má nového hegemona poprvé po dekádě čínské nadvlády - Číňanky mají šest titul v řadě z let 1998-2008, letos však selhaly. Vítězem Uber Cupu 2010 se stala Korea.

V úvodním zápase finále se zrodilo první překvapení. Světová jednička Wang Yihan nestačila na svou korejskou soupeřku Bae Seung Hee. První set v dramatické koncovce vyhrála Korejka 23:21 a favorizovaná Číňanka nedokázala najít dostatek sil na zvrat - druhý set skončil jednoznačným poměrem 21:11. Korea - Čína 1:0!

Bae Seung Hee měla těžký úkol ve dvouhře, úkol jejích týmových kolegyň Lee Hyo Jung s Kim Min Jung byl ale mnohem složitější - postavily se světovým jedničkám ve čtyřhře žen Ma Jin a Wang Xiaoli - a kdo sleduje světové turnaje, ví, že čínské debly jsou na nich doslova "neprůstřelné". Leč: šedivá je teorie a zelený strom života, v hodinu a šest minut trvajícím dramatu byly po setech 18:21 21:12 a 21:15 lepší korejské reprezentantky. Korea - Čína 2:0.

Očekávalo se hladké vítězství Číny, nejspíše poměrem 3:0 - a náhle musely čínské reprezentatnky čelit třem mečbolům Korey! Blízko využití prvního byla už druhá singlistka Sung Ji Hyun, která zdatně vzdorovala Wang Win. Po setech 21:14 16:21 a 21:7 byla však nakonec přece jen lepší Číňanka a snížila tak skóre. Korea - Čína 2:1.

Čtvrtý zápas, drhá čtyřhra, se dlouho pro Koreu nevyvíjel dobře. Vyrovnaný první set pro sebe získala čínská dvojice Du Jing s Yu Yang 21:19. Lee Kyung Won s Ha Jung Eun ale našly síly čelit tvrdé, útočné hře Číny a vyhrály druhý set 21:14. Třetí sada byla opět napínavá až do posledního okamžiku, oba páry se přetahovaly o podání, po přestávce první bod srovnal stav na 11:11. Teprve u čtrnáctky se Korejky "utrhly" a získaly mírný náskok pro koncovku, jenž se ukázal rozhodující. Třetí sada skončila 21:19 a rozhodla o výhře Korey 3:1.

Uber Cup 2010 má tak překvapivé, ale zasloužené vítězky. Hráčky Korey dokázaly překonat "čínskou zeď" ze světových jedniček a dalších hráček z předních míst žebříčku nezměrnou bojovností a v rozhodujících momentech předvedly lepší formu.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.05.2010]

Diskuze k článku

03.03.2013 00:50
Michael
Ahoj, nelezli jmse nikdy nikde kde je nkjaey zakaz, dokonce vzdy, kdyz jedem na pulcinky, tak mame vytistene povoleni k lezeni na mistnich skalach...Pok

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Uber Cup 2010: jak se zrodilo korejské překvapení

Že čínský tým vyhraje Uber Cup 2010 bylo tak jasné, jako že slunce vychází na východě. A přece dokázala reprezentace Korey ve finále jednoznačného favorita porazit 3:1. Korejky srazily na kolena tým složený z prvních pěti hráček ...

Thomas & Uber Cup: skupinové boje přinesly zranění světové jedničky!

Šokem pro malajské fanoušky začalo finále Thomas a Uber Cupu – mistrovství světa mužských, resp. ženských reprezentačních družstev. Lee Chong Wei, světová jednička ve dvouhře mužů, musel pro zranění skrečovat zápas Peteru Gademu!

Thomas Cup 2010: Čína porazila ve finále Indonésii 3:0

Zatímco finále Uber Cupu přineslo překvapení na úkor největšího favorita, ve finále Thomas Cupu Čína odehrála svou roli velkého favorita svědomitě. Za necelé tři hodiny porazila Indonésii 3:0 a stala se mistrem světa v soutěži ...

Korea GP Gold: prestižní turnaj skončil triumfem domácích

Všechny zlaté medaile získali na domácím turnaji Grand Prix Gold korejští badmintonisté. K výhře se prosadili i ve dvouhrách, a to v konkurenci předních hráčů z Číny a dalších asijských velmocí.

Uber Cup: mistryněmi světa podle očekávání Číňanky

Ve finálovém turnaji Uber Cupu, mistrovství světa družstev žen, v indickém Novém Dillí uspěly hráčky Číny. Druhé místo obsadily Japonky, bronzové medaile pak patří družstvům domácí Indie a Korey.

Sudirman Cup: Čína ve finále porazila Dánsko

Ve finále nejvyšší skupiny Sudirman Cupu došlo na konfrontaci asijského a evropského badmintonu. Čína si poradila se zkušeným družstvem Dánska jednoznačně 3:0, o třetí místo se podělily celky Korey a Indonésie.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS