O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Uber Cup 2010: šok! Korea porazila Čínu 3:1

Podle papírových předpokladů nebylo nic jasnějšího, než že reprezentace Číny vyhraje Uber Cup 2010. Tým, v němž nechyběly světové jedničky ve dvouhře i čtyřhře, ale ve finále nečekaně podlehl Koreji 1:3. Korejské reprezentantky heroickými výkony zejména v deblech dokázaly popřít veškerou pravděpodobnost a odhady expertů - Korejky se mohou radovat z prvního titulu mistryň světa družstev žen v historii své země; svět má nového hegemona poprvé po dekádě čínské nadvlády - Číňanky mají šest titul v řadě z let 1998-2008, letos však selhaly. Vítězem Uber Cupu 2010 se stala Korea.

V úvodním zápase finále se zrodilo první překvapení. Světová jednička Wang Yihan nestačila na svou korejskou soupeřku Bae Seung Hee. První set v dramatické koncovce vyhrála Korejka 23:21 a favorizovaná Číňanka nedokázala najít dostatek sil na zvrat - druhý set skončil jednoznačným poměrem 21:11. Korea - Čína 1:0!

Bae Seung Hee měla těžký úkol ve dvouhře, úkol jejích týmových kolegyň Lee Hyo Jung s Kim Min Jung byl ale mnohem složitější - postavily se světovým jedničkám ve čtyřhře žen Ma Jin a Wang Xiaoli - a kdo sleduje světové turnaje, ví, že čínské debly jsou na nich doslova "neprůstřelné". Leč: šedivá je teorie a zelený strom života, v hodinu a šest minut trvajícím dramatu byly po setech 18:21 21:12 a 21:15 lepší korejské reprezentantky. Korea - Čína 2:0.

Očekávalo se hladké vítězství Číny, nejspíše poměrem 3:0 - a náhle musely čínské reprezentatnky čelit třem mečbolům Korey! Blízko využití prvního byla už druhá singlistka Sung Ji Hyun, která zdatně vzdorovala Wang Win. Po setech 21:14 16:21 a 21:7 byla však nakonec přece jen lepší Číňanka a snížila tak skóre. Korea - Čína 2:1.

Čtvrtý zápas, drhá čtyřhra, se dlouho pro Koreu nevyvíjel dobře. Vyrovnaný první set pro sebe získala čínská dvojice Du Jing s Yu Yang 21:19. Lee Kyung Won s Ha Jung Eun ale našly síly čelit tvrdé, útočné hře Číny a vyhrály druhý set 21:14. Třetí sada byla opět napínavá až do posledního okamžiku, oba páry se přetahovaly o podání, po přestávce první bod srovnal stav na 11:11. Teprve u čtrnáctky se Korejky "utrhly" a získaly mírný náskok pro koncovku, jenž se ukázal rozhodující. Třetí sada skončila 21:19 a rozhodla o výhře Korey 3:1.

Uber Cup 2010 má tak překvapivé, ale zasloužené vítězky. Hráčky Korey dokázaly překonat "čínskou zeď" ze světových jedniček a dalších hráček z předních míst žebříčku nezměrnou bojovností a v rozhodujících momentech předvedly lepší formu.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.05.2010]

Diskuze k článku

03.03.2013 00:50
Michael
Ahoj, nelezli jmse nikdy nikde kde je nkjaey zakaz, dokonce vzdy, kdyz jedem na pulcinky, tak mame vytistene povoleni k lezeni na mistnich skalach...Pok

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Univerziáda: nejlepší tým má Čína, nejvíc titulů Tchaj-wan

Tchaj-wan byl v minulém týdnu dějištěm akademického mistrovství světa v badmintonu. V týmové soutěži se z vítězství radovalo podle očekávání družstvo Číny, v soutěži jednotlivců ale došlo k několika překvapením. Nakonec si ...

Asian Games: týmové soutěže vyhrála Čína

V čínském Guangzhou probíhají 16. Asijské hry. Týmové soutěže badmintonistů nepříliš překvapivě ovládla právě domácí Čína - muži porazili ve finálovém zápase Koreu, ženy si poradily s Thajskem.

Čínská superliga: nejlepší soutěž světa

Česko bude mít od příštího roku extraligu smíšených družstev, Čína má rovnou superligu. Po osmi letech se konaly velkolepé zápasy mezi klubovými celky největší badmintonové velmoci, vítězi se stali hráči týmu Qindao, kteří ve ...

Čínská superliga: titul získali hráči Qindao

Druhý ročník obnovené domácí ligové soutěže v Číně nabídl fanouškům opět představení největších hvězd na domácích kurtech a často v neobvyklých kombinacích. Mistrovský titul po dramatické bitvě s celkem Hunan obhájilo družstvo ...

Čínská superliga: sledujte nejlepší soutěž světa

Nabízíme pohled do obnovené ligové soutěže v nejsilnější badmintonové zemi světa. Sledujte videozáznam několika utkání - v akci uvidíte špičku světového badmintonu, i "bezejmenné", ale vynikající hráče předních čínských klubů.

Korea Grand Prix Gold: Petr Koukal uhrál kolo

Do druhého kola se dostal jediný český zástupce na turnaji GP Gold v Koreji. Nedělní finále byla velmi monotematická: všechna první i všechna druhá místa získali domácí hráči.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!