O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Uber Cup 2010: šok! Korea porazila Čínu 3:1

Podle papírových předpokladů nebylo nic jasnějšího, než že reprezentace Číny vyhraje Uber Cup 2010. Tým, v němž nechyběly světové jedničky ve dvouhře i čtyřhře, ale ve finále nečekaně podlehl Koreji 1:3. Korejské reprezentantky heroickými výkony zejména v deblech dokázaly popřít veškerou pravděpodobnost a odhady expertů - Korejky se mohou radovat z prvního titulu mistryň světa družstev žen v historii své země; svět má nového hegemona poprvé po dekádě čínské nadvlády - Číňanky mají šest titul v řadě z let 1998-2008, letos však selhaly. Vítězem Uber Cupu 2010 se stala Korea.

V úvodním zápase finále se zrodilo první překvapení. Světová jednička Wang Yihan nestačila na svou korejskou soupeřku Bae Seung Hee. První set v dramatické koncovce vyhrála Korejka 23:21 a favorizovaná Číňanka nedokázala najít dostatek sil na zvrat - druhý set skončil jednoznačným poměrem 21:11. Korea - Čína 1:0!

Bae Seung Hee měla těžký úkol ve dvouhře, úkol jejích týmových kolegyň Lee Hyo Jung s Kim Min Jung byl ale mnohem složitější - postavily se světovým jedničkám ve čtyřhře žen Ma Jin a Wang Xiaoli - a kdo sleduje světové turnaje, ví, že čínské debly jsou na nich doslova "neprůstřelné". Leč: šedivá je teorie a zelený strom života, v hodinu a šest minut trvajícím dramatu byly po setech 18:21 21:12 a 21:15 lepší korejské reprezentantky. Korea - Čína 2:0.

Očekávalo se hladké vítězství Číny, nejspíše poměrem 3:0 - a náhle musely čínské reprezentatnky čelit třem mečbolům Korey! Blízko využití prvního byla už druhá singlistka Sung Ji Hyun, která zdatně vzdorovala Wang Win. Po setech 21:14 16:21 a 21:7 byla však nakonec přece jen lepší Číňanka a snížila tak skóre. Korea - Čína 2:1.

Čtvrtý zápas, drhá čtyřhra, se dlouho pro Koreu nevyvíjel dobře. Vyrovnaný první set pro sebe získala čínská dvojice Du Jing s Yu Yang 21:19. Lee Kyung Won s Ha Jung Eun ale našly síly čelit tvrdé, útočné hře Číny a vyhrály druhý set 21:14. Třetí sada byla opět napínavá až do posledního okamžiku, oba páry se přetahovaly o podání, po přestávce první bod srovnal stav na 11:11. Teprve u čtrnáctky se Korejky "utrhly" a získaly mírný náskok pro koncovku, jenž se ukázal rozhodující. Třetí sada skončila 21:19 a rozhodla o výhře Korey 3:1.

Uber Cup 2010 má tak překvapivé, ale zasloužené vítězky. Hráčky Korey dokázaly překonat "čínskou zeď" ze světových jedniček a dalších hráček z předních míst žebříčku nezměrnou bojovností a v rozhodujících momentech předvedly lepší formu.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.05.2010]

Diskuze k článku

03.03.2013 00:50
Michael
Ahoj, nelezli jmse nikdy nikde kde je nkjaey zakaz, dokonce vzdy, kdyz jedem na pulcinky, tak mame vytistene povoleni k lezeni na mistnich skalach...Pok

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Thomas Cup: šokující porážka Číny v semifinále

Od roku 2004 nepoznalo mistrovství světa družstev mužů jiného vítěze než Čínu. Thomas Cup 2014 ale přinesl šokující výsledek: Japonsko vyřadilo hlavního favorita na titul už v semifinále, a to navíc jednoznačným poměrem 3:0!

Uber Cup: mistryněmi světa podle očekávání Číňanky

Ve finálovém turnaji Uber Cupu, mistrovství světa družstev žen, v indickém Novém Dillí uspěly hráčky Číny. Druhé místo obsadily Japonky, bronzové medaile pak patří družstvům domácí Indie a Korey.

Korea Open: čtyřhru mužů vyhráli Boe s Mogensenem

Turnaj vrcholné úrovně Premier Super Series se konal ve dnech 7.-12. ledna v Koreji. Ze Soulu si čtyři výhry odvezla reprezentace Číny, její hegemonii narušili pouze ve čtyřhře mužů Matthias Boe a Carsten Mogensen. Domácí vyšli ...

Korea Grand Prix Gold: Petr Koukal uhrál kolo

Do druhého kola se dostal jediný český zástupce na turnaji GP Gold v Koreji. Nedělní finále byla velmi monotematická: všechna první i všechna druhá místa získali domácí hráči.

MS juniorů: vítězství v soutěži družstev slaví Korea

Překvapením skončila týmová část MS juniorů – ve finále chybělo družstvo Číny, které obsadilo až třetí místo. V napínavém duelu si Korea poradila s Indonésií. Český tým obsadil celkové 23. místo.

Sudirman Cup: vítězství podle očekávání získala Čína

Dnes vyvrcholil finálovým utkáním Sudirman Cup – mistrovství světa smíšených družstev. Podle očekávání se z titulu radovali reprezentanti Číny. Jinak ale nebyl turnaj prostý překvapení: domácí Malajsie dokonce skončila už v ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS