O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Turkiye International: ruský deblový double

Posledním předvádnočním turnajem na mezinárodní scéně bylo mezinárodní mistrovství Turecka. Dobrou formu krátce před svátky ukázali Rusové – odvezli si vítězstvi ze čtyřhry mužů i žen.

Češi v akci: Ludíková skončila ve čtvrtfinále

Na turnaj se vypravilo i několik českých reprezentantů. Z kvalifikačních bojů se do hlavní soutěže dostala Zuzana Pavelková, která v prvním kole podlehla na tři sety osmé nasazené Lianne Tanové z Belgie. V prvním kole skončila i cesta dvou našich singlistů: Jan Vondra opět podruhé v krátké době narazil na Przemyslawa Wachu a podruhé na polského borce nestačil, Pavel Florián prohrál s ruským reprezentantem Sergejem Ivlevem.

Nejúspěšnější z Čechů byla Kristína Ludíková. Té se podařilo vyhrát dvě kola, postupně porazila Claudii Mayerovou z Rakouska a Jevgeniji Dimovovou z Ruska. Ve čtvrtfinálovém utkání už ale podlehla první nasazené Judith Meulendijksové z Nizozemska. Oba naše nejlepší singlisty tedy vyřadili pozdější vítězové turnaje...

Ruský deblový double

Finálové zápasy Turkiye International byly naplánovány až na čtvrtek 23. prosince – úplně poslední předvánoční vavříny si vybojovali hráči z Dánska, Nizozemska, Polska i Ruska. Turnaj evropského circuitu se nejvíce vydařil právě ruské reprezentaci, která ukázala svou sílu v párových disciplínách: čtyřhru mužů ovládli Ivan Sozonov a Vladimir Ivanov, čtyřhru žen potom Anastasiya Chervyakovová a Mariya Korobeinikovová.

Ve dvouhrách došlo na vítězství nasazených a hlavních favoritů: další titul na evropské scéně si připsal Przemyslaw Wacha - polský veterán postupoval jako druhý nasazený nezadržitelně vpřed a v turnaji neztratil ani set. Mezi ženami se z výhry radovala první nasazená Judith Meulendijksová - ta ale proti Lindě Zechiriové z Bulharska musela ve finále bojovat na tři sety.

Kompletní výsledky finálových utkání:

smíšená čtyřhra: Mads Pieler Kolding, Julie Houmannová (Dánsko) – Baptiste Careme, Laura Choinetová (Francie) 21:12 21:18
dvouhra žen: Judith Meulendijksová (Nizozemsko) – Linda Zechiriová (Bulharsko) 19:21 21:18 21:15
dvouhra mužů: Przemyslaw Wacha (Polsko) – Eric Pang (Nizozemsko) 21:18 21:17
čtyřhra žen: Anastasiya Chervyakovová, Mariya Korobeinikovová (Rusko) – Laura Choinetová, Audrey Fontaineová (Francie) 21:15 21:11
čtyřhra mužů: Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rusko) – Adam Cwalina, Michal Logosz (Polsko) 21:12 21:18

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.12.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...

Bitburger Open: němečtí badmintonisté získali dvě výhry

Turnaj úrovně Grand Prix Gold Bitburger Open se vydařil domácím badmintonistům: Němci získali dvě zlaté medaile ze čtyř finálových účastí. Petr Koukal sehrál v prvním kole turnaje úžasné drama s Emilem Holstem z Dánska...

Brazil International: Koukal ani Fröhich olympijské body nevezou

Další exotická mise za body do olympijské kvalifikace se našim hráčům nevydařila: ani Jan Fröhlich ani Petr Koukal nedokázali v Brazílii na tamějším mezinárodním mistrovství vyhrát své první kolo.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!