O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Trénink s Annou Rice: jak na zadní backhand?

Hráčka světové úrovně a trenérka Anna Rice ve svém seriálu odpovídá na otázky fanoušků. Dozvíte se například, jak na zadní backhand, jak dosáhnout plynulého footworku, či jak hrát rychle a zároveň trefovat kurt.

Jak se naučit perfektní backhand?

První rada, kterou Anna Rice hráčům udělí, se týká držení rakety. Je důležité si uvědomit, že pro zadní backhand používáme jiné držení, než pro backhandové údery v přední části kurtu. Je to něco mezi základním gripem a "plácačkovým" držením. Dále Anna doporučuje uvolnit paži, aby nebyla při úderu příliš strnulá. Samotný úder pak vede loket, stisk prstů vymrští raketu směrem vzhůru a ta se zastaví při kontaktu s míčkem a nepokračuje v pohybu dopředu – jako by se odrazila ode zdi.

Jak být rychlý a zároveň konzistentní?

V odpovědi na otázku hráče z Indie se Anna zamýšlí nad tím, jak zlepšovat současně rychlost hry a konzistenci úderů. Jde o dvě věci, které stojí prakticky v protikladu: s vyšší rychlostí přichází obvykle větší množství chyb. Anna zdůrazňuje, že je třeba zvyšovat rychlost hry – a zároveň nabízí tip na zlepšení konzistence: zkuste si "otevřít" prostor pro zaměření úderu tím, že nebude míčky posílat přímo k čáře nebo těsně nad sítí, ale zacílíte s určitou rezervou.

Jak dosáhnout elegantního footworku?

V dalším příspěvku Anna zdůrazňuje nutnost propojení všech pohybů na kurtu. Nenechat se rozházet zastavováním a starty, ale představit si, jako bychom byli vlna plovoucí v oceánu. Anna doporučuje se v pohybu uvolnit a nebýt "zakřečovaný" – přílišná snaha mnohdy plynulosti pohybu spíše ubližuje.

Jak se vyrovnat se zraněním?

Co odpovědět hráči, který se obtížně vyrovnává se zraněním lokte? Anna Rice také měla během kariéry zdravotní problémy a zásadní radou, kterou pro indického dotazovatele má, je neodbývat rozcvičku, zahřátí a protažení před samotným výkonem. Zároveň je dobré se ujistit, že vám vyhovuje raketa, s níž hrajete.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton vždy in: sledujte metodická videa a naučte se správné technice

 Český badmintonový svaz zveřejnil novou sadu tréninkových videí z dílny Petra Báši - zabývají se správnou úderovou technikou a nabídnou tipy, jak se naučit hrát kraťasy na síti, útočné výhozy, krátké backhandové podání či základ ...

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Z dlouhé chvíle: zajímavé kousky s raketou a míčem

Co dělat, když čekáte na spoluhráče, v přestávce mezi zápasy nebo volné chvilce tréninku? Jak zahnat nudu v tělocvičně? Zkuste některý z triků s raketou a míčem, který na videích z produkce BadmintonCoach.cz předvádějí Tomáš ...

Jak hrají badminton zvířata

Sledujte vtipné video trenérsko/hráčského dua Michal Světnička - Standa Kohoutek. Kluci vám ukážou, jak by to vypadalo, kdyby se do tréninku badmintonu pustila zvířátka jako jelen, pes, had... no a nebo kohoutek ;-)

Finty v tréninku: trojitá porce překvapivých úderů

 Sledujte tři nová videa z produkce BadmintonCoach.cz a naučte se spodní backhandový slice, překvapivý forehandový lob z příjmu nebo zatajený backhandový lob, který můžete znát z jedinečného provedení Petera Gadeho...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!