O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Trénink s Annou Rice: jak na zadní backhand?

Hráčka světové úrovně a trenérka Anna Rice ve svém seriálu odpovídá na otázky fanoušků. Dozvíte se například, jak na zadní backhand, jak dosáhnout plynulého footworku, či jak hrát rychle a zároveň trefovat kurt.

Jak se naučit perfektní backhand?

První rada, kterou Anna Rice hráčům udělí, se týká držení rakety. Je důležité si uvědomit, že pro zadní backhand používáme jiné držení, než pro backhandové údery v přední části kurtu. Je to něco mezi základním gripem a "plácačkovým" držením. Dále Anna doporučuje uvolnit paži, aby nebyla při úderu příliš strnulá. Samotný úder pak vede loket, stisk prstů vymrští raketu směrem vzhůru a ta se zastaví při kontaktu s míčkem a nepokračuje v pohybu dopředu – jako by se odrazila ode zdi.

Jak být rychlý a zároveň konzistentní?

V odpovědi na otázku hráče z Indie se Anna zamýšlí nad tím, jak zlepšovat současně rychlost hry a konzistenci úderů. Jde o dvě věci, které stojí prakticky v protikladu: s vyšší rychlostí přichází obvykle větší množství chyb. Anna zdůrazňuje, že je třeba zvyšovat rychlost hry – a zároveň nabízí tip na zlepšení konzistence: zkuste si "otevřít" prostor pro zaměření úderu tím, že nebude míčky posílat přímo k čáře nebo těsně nad sítí, ale zacílíte s určitou rezervou.

Jak dosáhnout elegantního footworku?

V dalším příspěvku Anna zdůrazňuje nutnost propojení všech pohybů na kurtu. Nenechat se rozházet zastavováním a starty, ale představit si, jako bychom byli vlna plovoucí v oceánu. Anna doporučuje se v pohybu uvolnit a nebýt "zakřečovaný" – přílišná snaha mnohdy plynulosti pohybu spíše ubližuje.

Jak se vyrovnat se zraněním?

Co odpovědět hráči, který se obtížně vyrovnává se zraněním lokte? Anna Rice také měla během kariéry zdravotní problémy a zásadní radou, kterou pro indického dotazovatele má, je neodbývat rozcvičku, zahřátí a protažení před samotným výkonem. Zároveň je dobré se ujistit, že vám vyhovuje raketa, s níž hrajete.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zlomené brko Petra Mazúra: Ukradený bekhend

Čtěte detektivní příběh z prostředí závodního badmintonu; pilotní článek nové rubriky a zároveň autorské představení Petra Mazúra: těšínského badmintonisty, který hájí barvy pražského Proseka.

Zimní badmintonový camp: tréninky s Tomášem Krajčou

VAŠE LIGA a BadmintonCoach vás zvou na zimní camp, který proběhne o víkendu 7.-8. prosince v tělocvičně na Spojích. Přijďte zlepšit svou úderovou techniku, pohyb i taktiku hry a překvapte své ligové soupeře.

Zázračné děti: ve třech letech klír, v šesti finta

Vzpomínáte na své badmintonové začátky? Pro některé to bylo v sedmi letech, pro jiné v deseti či patnácti, obvykle za trnitého učení, jak správně držet raketu a trefit míček. Ale občas se najde výjimka: zázračné děti, které si ...

Začíná mistrovství světa: sledujte online přenosy

V londýnském Wembley se dnes rozjíždějí zápasy prvních kol mistrovství světa. Turnaje, který je generálkou na olympijské hry v příštím roce, se zúčastní i dvojice českých reprezentantů. Po celý týden můžete sledovat online zápasy ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Z historie: velký olympijský příběh Zhang Ning

Je 16. srpen 2008, pravé poledne. Před zaplněnou halu pekingské technické univerzity nastupují dvě ženy, každá s jedním velkým snem. Obě dvě jdou na kurt s myšlenkou, že je čeká poslední zápas slavné kariéry. Že se vítězstvím ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS