O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Tipujte na extraligu: víkendové kolo 30.11.-1.2.

O víkendu proběhne další kolo Compo Praha Extraligy smíšených družstev dospělých. Šlágrem kola bude zápas mezi Brnem a Jehnicemi, dále můžeme čekat velké množství zápasů, jež rohodnou o postupujících do play-off.

Tipujte na extraligu a 1. ligu a vyhrajte tričko Yonex!

Extraligová sobota: souboj o play-off v Plzni

Sobotní program extraligy odstartuje od 10 hodin v městské sportovní hale v Benátkách souboj domácích s Astrou ZM Praha. Jasným favoritem budou benátečtí, kteří se budou opírat o výkony svých indonéských posil a také uzdraveného Adriana Dziolka: polský hráč by měl být novým trumfem Středočechů v boji o první místo v průběžné tabulce.

Od 11 hodin přivítá Sokol Meteor Praha Radotín ve své domácí hale v ZŠ Vinoř Sokol Dobrušku. Dobruška má zatím stoprocentní bilanci, na půdě pražského celku to ale bude mít hodně těžké: Meteor má vyrovnanou sestavu, minulý týden na Memoriálu Holobradého ukázali špičkovou kvalitu i hráči mimo okruh hlavních hvězd; například vítěz čtyřhry Ivo Stoklas.

Badmintonový klub Technické univerzity v Liberci se od 15 hodin utká v jablonecké hale tenisového centra Břízky se Sokolem Veselý Brno Jehnice. Domácí prostředí je jednou z mála výhod libereckých: Brno by mělo nastoupit i s Petrem Koukalem a jakýkoli bodový zisk Severočechů by byl překvapením.

Jedním z důležitých duelů v boji o pozici v play-off bude pak utkání mezi USK Plzeň a hosty z BaC Kladno. To je v plánu od 16:30 v hale na Bolevecké v Plzni. Domácí se budou opírat o výkony úřadujících mistrů ČR v deblu či maďarskou posilu v dívčím kádru, hosty zase za body potáhne Polák Michal Rogalski.

Tipujte na extraligu a 1. ligu a vyhrajte tričko Yonex!

Neděle v extralize: zaboduje Meteor v Brně?

Také nedělní program extraligy začne už v 10:00, kdy BaC Kladno ve své domácí hale (možná i za tónů Imperial March nebo nějaké jiné písničky z Hvězdných válek, jak naznačuje jejich zvací grafika) přivítá BK TU v Liberci. Liberečtí touží po tom odlepit se z poslední pozice tabulky a zápas v Kladně je příležitostí – domácí ale jistě nebudou chtít ztratit body...

Šlágr kola mezi Sokol Veselý Brno Jehnice a Sokol Meteor Praha Radotín začne v 11 hodin v Brněnské Yonex aréně. Jehničtí se budou opírat o Petra Koukala, zahraniční posily a určitě také početné publikum. Meteor by ale letos chtěl nabourat hegemonii Brna a Benátek – a kde jinde otestovat kvality nově složeného kádru, než na horké půdě úřadujícího mistra?

Od 13 hodin začne v tělocvičně V Korytech duel mezi domácí Astrou ZM Praha a hosty z týmu Sokol Dobruška. Také Astra se tradičně opírá o početné a fandící publikum, a tak to dobrušští na půdě mírného papírového outsidera nebudou mít snadné. Záležet bude na přítomnosti a formě jejich slovenských posil.

V 17:00 v neděli pak extraligové kolo uzavře zápas mezi BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou a USK Plzeň. Benátečtí hrají podruhé doma a podruhé by rádi plný bodový zisk i "čisté konto". Povede se jim naplnit smělý plán, nebo je západočeský tým zaskočí? Odpověď se dozvíme během nedělního večera.

Tipujte na extraligu a 1. ligu a vyhrajte tričko Yonex!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Baráž o extraligu: nejvyšší soutěž budou hrát Liberec a Plzeň

 V Hradci Králové se v sobotu rozhodovalo o dvou účastnících nejvyšší soutěže družstev v baráži. Extraligovou příslušnost si udržel loni sedmý tým Slavie TU Liberec, spolu se Severočechy pak postoupí vítěz západní skupiny 1. ligy ...

Benátecký pohár: vítězství posbírali domácí

Výtečné obsazení měl první turnaj Grand Prix B dospělých na začátku nové sezóny. Do Benátek nad Jizerou se sjela republiková špička, aby bojovala o body do žebříčku. Všechna vítězství nakonec posbírali domácí: Petr Jelínek a ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!