O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Tipujte na extraligu: v sobotu se hraje čtvrtfinále

Nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev dospělých pokračuje tento víkend prvními utkáními play-off. Své síly v nich změří dva pražské celky Meteor a Astra, druhé čtvrtfinále pak proti sobě postaví USK Plzeň a Kladno.

Tipujte na extraligu a 1. ligu a vyhrajte tričko Yonex!

Extraligový program: pražské derby a souboj Plzně s Kladnem

V sobotu 22. února se proti sobě nejprve postaví týmy Sokol Radotín Meteor Praha a Astra ZM Praha. V tělocvičně ZŠ Vinoř půjde o utkání s jasně rozdanými kartami. Nasadí-li domácí Meteor plnou sestavu včetně zahraničních posil v čele s Dimitrií Popstoikovovou a Lukaszem Morenem, bude tým ze Zahradního Města jen obtížně hledat cestu za body. Ostatně už v základní části Meteor na domácí půdě uštědřil Astře jednoznačnou porážku 7:1, když čestný bod získal pouze Daniel Holec v první dvouhře. Vyrovnaný tým Meteoru se může opřít o skvělé páry – ať už kombinaci Pavla Drančáka s Lukaszem Morenem, anebo sehranost dvojice Marek Teller-Petr Hošek, Astra spíše může doufat v body z dvouher od Daniela Holce, Lukáše Kurze či Michala Netíka, a cenným bonusem by pro hosty byl jakýkoliv bod z dámských disciplín.

V 16:00 bude zahájeno i druhé čtvrtfinále, v němž USK Plzeň přivítá ve své domácí tělocvičně v Bolevecké BaC Kladno. Plzeňští budou mít výhodu domácího prostředí i přesto, že skončili v základní části až za Kladnem – Středočeši se totiž pořadatelství důležitého utkání vzdali. Utkání slibuje napínavý průběh – v základní části si Kladno odvezlo z Plzně cennou výhru 5:3, podepřenou ale řadou těsných výsledků. Hosté budou spoléhat na bodový příspěvek Michala Rogalského, polské posily, domácí zase představí Moniku Szöke z Maďarska či Juraje Vachálka ze Slovenska. V listopadovém duelu však spíše než výkony zahraničních hvězd utkání rozhodovali hráči na nižších místech soupisky. Bude zajímavé sledovat, zda plzeňští ponechají stejně jako v předchozím duelu s Kladnem v první čtyřhře sehranou dvojici Josef Rubáš-Jaroslav Sobota, anebo zda elitní deblisty rozdělí a pokusí se o zisk dvou čtyřhrových bodů, jako to dělali v posledních kolech extraligy. Na straně Kladna naposledy jazýčkem na vahách byla Martina Vacková, která dokázala nadvakrát porazit maďarskou posilu Plzně – pokud si dobrou formu přiveze na univerzitní půdu i tentokrát, má Kladno na úspěch zaděláno.

Tipujte na extraligu a 1. ligu a vyhrajte tričko Yonex!

Pokračuje také 1. liga: k vítězství míří Český Krumlov a Hradec Králové

Posledním kolem pokračuje také nadstavbová část 1. ligy. Druhá nejvyšší soutěž je nyní ve své východní i západní skupině rozdělena na trojici týmů, které bojují o postup do baráže a možnost proniknout do extraligy, a čtveřici, jež se utkává o záchranu. V západní části je už jistotou postup SKB Český Krumlov. Tým postavený na reprezentační trojici Pavel Florian, Jaromír Janáček a Lucie Černá tak může v klidu spřádat plány na baráž proti extraligovým "odpadlíkům" Liberci a Dobrušce – a vítězi východní části 1. ligy. Krumlovští budou hrát v sobotu v domácím prostředí proti Chemičce Ústí n. L. a Astře ZM Praha B. Na východě je ve vedení Montas Hradec Králové, cestu k titulu mu ještě může znepříjemnit Orlová-Lutyně a Sokol Veselý Brno Jehnice B.

Tipujte na extraligu a 1. ligu a vyhrajte tričko Yonex!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.02.2014]

Diskuze k článku

21.02.2014 09:11
Jan Prejzek
V kolik hodin začíná Meteor vs Astra ? Od 16h ?
21.02.2014 20:03
Webos
Od 11:00 http://czechbadminton.cz/article/compo-praha-extraliga-zacina-play-ctvrtfinale-zitra-v-praze-vinori-plzni

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

16.-17. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit vrcholný turnaj - finále play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na utkání čtyř nejlepších smíšených družstev o titul. Více na www.playoff-badminton.cz.

Badmintonová tipovací soutěž

Badmintonweb.cz připravil 3.ročník  tipování výsledků EXTRALIGY družstev dospělých. Odhadněte správně výsledky aktuálního kola a vyhrajte tričko od společnosti Yonex. Celkový vítěz obdrží raketu podle svého výběru!

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Max Koreny: „Myslím, že už začínám být doma.“

Max Koreny je bez diskuse turnajovým zjevením letošní sezóny. Kanaďan, který trénuje v Hořovicích pod vedením Petra Koukala, předvedl skvělé výkony na individuálních turnajích a stal se oporou pražského Meteoru. Nedávno navíc ...

Extraliga: Český Krumlov má jistý postup do semifinále

Ani v posledním předvánočním kole si nováček z Českého Krumlova nepokazil doposud stoprocentní bilanci. Se šesti výhrami vede tabulku extraligy a má jistotu účasti ve finálovém turnaji play-off.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!