O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Tipujte finále extraligy: speciální závěrečné kolo

Finálový turnaj play-off Compo Praha extraligy se blíží. Odhadněte v naší tipovačce, kdo se stane vítězem, a vsaďte si ve speciálních sázkách na vyrcholení nejvyšší domácí soutěže smíšených družstev dospělých.

Finálový turnaj play-off bude letos hostit Brno. O víkendu 7.-8. dubna se proti sobě v hale Univerzitního Kampusu Brno-Bohunice postaví čtyři kandidáti na titul. V sobotu 7. 4. je od 14 hodin na programu duel Sokol Veselý Brno Jehnice – TJ Sokol Dobruška. V 17 hodin pak začne druhé semifinále Sokol Meteor Praha Radotín – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. V neděli 8. dubna se od 9:00 bude hrát zápas o třetí místo a celý turnaj vyvrcholí ve 13 hodin finálovým utkáním o titul mistra extraligy.

Tipujte v závěrečném kole extraligové tipovačky; odhadněte výsledky finálového turnaje play-off a trefte naše speciální sázky.

Na finále extraligy jsme připravili speciální kolo Tipovačky s řadou neobvyklých sázek. Můžete si tak zkusit odhadnout nejen výsledky obou semifinálových duelů, jak jste zvyklí z minulých kol, ale odhadnout i další sázkové příležitosti. Pro obě semifinále jsme vypsali tip na vybraný zápas. Tipovat můžete celkového vítěze extraligy a také celek, který skončí na posledním místě. Pro finálové utkání jsme nachystali tipy týkající se dramatičnosti: můžete hádat, zda se bude finále opět prodlužovat, a kolik bude třísetových zápasů. Na celý turnaj se pak vztahují dvě závěrečné sázky: zda průměrný počet získaných míčků překročí hranici 300 a zda bude mít lepší zápasovou bilanci Petr Koukal nebo Jan Fröhlich...

Badminton v Brně: oficiální turnajový web

Semifinále: Sokol Veselý Brno Jehnice – Sokol Dobruška

První semifinále má velkého favorita v domácím celku. Barvy jehnických budou hájit zvučné zahraniční posily: Febby Angguni (Indonésie) a Lukasz Moren (Polsko). Do brněnského kádru patří také náš nejlepší singlista Petr Koukal, v poslední době na mezinárodní scéně úspěšný mix Jakub Bitman – Alžběta Bášová, talentovaný junior Adam Mendrek a dále také Jarolím Vícen či Stanislav Kohoutek.

Dobrušští budou kontrovat především naším elitním deblovým párem: Tomáš a Ondřej Kopřivovi sice nedávno ukončili mezinárodní kariéru, ale stále mají obrovskou kvalitu. Dobruška se dále bude opírat o výkony slovenských posil Michala Matějky a Mariana Smreka či domácí přední hráče Zdeňka Svátu a Davida Horáčka, ženskou část sestavy tvoří mistryně ČR v deblu Šárka Křížková a spolu s ní Petra Hofmanová.

Pro toto utkání jsme přichystali dva tipy. Odhadnout můžete celkový výsledek, dále si pak můžete tipnout, který tým zvítězí ve druhé čtyřhře mužů. Právě to je totiž pozice, kterou nejčastěji hájili bratři Kopřivové – za Brno proti nim mohou nastoupit například páry Koukal-Kohoutek nebo Bitman-Koukal...

Tipujte v závěrečném kole extraligové tipovačky; odhadněte výsledky finálového turnaje play-off a trefte naše speciální sázky.

BadmintonWeb.cz tipuje: vítězství Brna není příliš odvážný tip. V domácím prostřed a za podpory zaplněné tělocvičny si brněnští dojdou pro pohodlné vítězství 7:1. Čestný bod pro Dobrušku vybojuje Tomáš Kopřiva, a to spíše ve druhé dvouhře než v deblu.

Semifinále: BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou – Sokol Meteor Praha Radotín

Také druhé semifinále má výrazného favorita: středočeský tým v základní části Pražany deklasoval dokonce 7:1. Benátečtí hrají v ustálené sestavě se dvojicí indonéských opor Megawati Gustiani Sari a Vikim Indrou Okvanou. Hlavní singlovou hvězdou je čerstvě desetinásobný mistr ČR Jan Fröhlich, podporovat ho budou přední hráči domácího žebříčku Petr Jelínek a Jan Vitvera. Velkou oporou v párových disciplínách je Jiří Provazník. Ženskou část družstva doplňují zkušená Hana Milisová (první hráčka ČR ve všech disciplínách!) a mistryně ČR v deblu Kateřina Tomalová.

Také kádr pražského Meteoru je ale hodně nabitý a v průběhu sezóny byl navíc výrazně doplněn. Mezi velké opory patří párový specialista Pavel Drančák. V sestavě Meteoru jsou čerství mistři ČR v deblu Josef Rubáš a Jaroslav Sobota. Mezi zkušené páraře patří i Martin Herout a René Neděla, v singlové části týmu bude hlavní hvězdou Jan Vondra, překvapit může Maxmilian Koreny. Ženskou část družstva Meteoru tvoří sehraná dvojice Hana Kollarová – Eva Titěrová.

I pro druhé semifinále jsme nachystali dva tipy. První míří k celkovému výsledku, ve druhém můžete zkusit odhadnout, jak dopadne smíšená čtyřhra. Silná disciplína obou celků nabízí řadu atraktivních duelů: utkat se mohou například páry Drančák-Kollarová a Provazník-Milisová, či Herout-Titěrová a Okvana-Megawati.

Tipujte v závěrečném kole extraligové tipovačky; odhadněte výsledky finálového turnaje play-off a trefte naše speciální sázky.

BadmintonWeb.cz tipuje: vítězství Benátek bude tentokrát obtížnější než v základní části, ale středočeský tým úlohu favorita potvrdí. Při prohře 2:6 Meteor zaboduje výhradně v párových disciplínách díky Pavlu Drančákovi.

Finálový den a bonusové tipy

V neděli čeká publikum v Brně sledování utkání o třetí místo a posléze finále play-off. Namísto tipů na přesný výsledek (těžko odhadnutelný, protože není jisté, jaké bude obsazení nedělního programu), nabízíme speciální tipy.

V tipovačce můžete zkusit odhadnout, který celek získá mistrovský titul – a který naopak skončí na posledním místě.

BadmintonWeb.cz tipuje: nepůjdeme proti proudu – papírové předpoklady i pohled na sestavy a formu všech týmů před finále play-off říkají, že mistrem bude opět Sokol Veselý Brno Jehnice. Naopak neoblíbenou bramborovou medaili si z Brna odvezou hráči Sokola Dobrušky.

Dva speciální tipy se vztahují k finálovému utkání. Ptáme se, zda si myslíte, že se finále bude stejně jako v předchozích dvou letech prodlužovat. Připomínáme, že na prodloužení dojde ve chvíli, kdy je stav po základní sadě osmi zápasů nerozhodný 4:4 – pak se nastavují tři zápasy, ve dvouhře žen, dvouhře mužů a mixu. Naše druhá otázka pak míří k počtu třísetových zápasů: myslíte si, že ve finále bude tři a méně "tříseťáků" – nebo si rozhodující sadu vyžádá 4 a více zápasů?

BadmintonWeb.cz tipuje: v minulých letech bylo finále play-off hodně vyrovnané. Při předpokládaném finále Benátky-Brno budou Benátky chtít odčinit jednoznačnou porážku 1:7 ze základní části – přesto ale na Brno stačit nebudou a podlehnou mu tentokrát bez nastavení. Nebude to ale bez tvrdého boje, a tak uvidíme více než 3 třísetové zápasy.

A konečně jsme přichystali také dva speciální tipy týkající se průběhu celého finálového víkendu. Zajímá nás, zda průměr získaných bodů všemi týmy v jednotlivých utkáních překročí magickou hranici 300. A ptáme se, zda bude mít lepší zápasovou bilanci za celý víkend Petr Koukal, anebo Jan Fröhlich?

BadmintonWeb.cz tipuje: hranici tří set překračují vítězné týmy v extraligových utkáních běžně a často i velmi výrazně. Ale zvláště v semifinále lze očekávat výraznější rozdíly mezi týmy, a tak je pravděpodobnější, že "třístovka" nepadne. Do výsledku však může výrazně promluvit případné nastavení finálového utkání... A bilance dvou soupeřů v boji o OH v Londýně? V extralize vzájemný duel vyhrál Koukal, na MČR zase Fröhlich. Tady opravdu těžko odhadovat: tipujte tedy dle hlasu svého srdce ;-)

Tipujte v závěrečném kole extraligové tipovačky; odhadněte výsledky finálového turnaje play-off a trefte naše speciální sázky.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.03.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Cizinci v Česku: neporazitelní Asiati a kolonie Slováků

Stejně jako startují čeští hráči v zahraničí, také domácí oddíly pravidelně vítají posily z jiných zemí. Převažují – logicky – Slováci, ale v kádrech ligových družstev najdeme i dvojici Indonésanů, anebo čínskou rodačku z Polska. ...

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Český badminton: kdo je u nás nejlepší?

Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...

Badminton pro handicapované: zatím ticho po pěšině

Badminton je sportem otevřeným pro všechny – včetně handicapovaných. Ty v zahraničí sdružuje organizace I.B.A.D., která nabízí modifikace pravidel badmintonu pro vozíčkáře. Ve 28 zemích světa mohou handicapovaní sportovci soutěžit ...

Liga mistrů: klubová elita se sjede do nizozemského Zwolle

Ve dnech 23.-27. června se v nizozemském Zwolle odehraje mistrovství Evropy klubů - liga mistrů evropských zemí v badmintonovém podání. Soutěž bude mít opět i českého účastníka, vítězný tým 1. ligy Sokol Veselý Brno Jehnice čekají ...

Badmintonová extraliga: obhájí Brno za rok titul?

Nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev dospělých v badmintonu čekají v příští sezóně změny. Už nepůjde o první ligu, ale extraligu, namísto přímého sestupu čeká 7. a 8. tým tabulky baráž – a ti nejúspěšnější si to naopak ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS