O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Tipovačka: vítězem 2. kola je Miloslav "Koloušek" Beznoska

Mimořádně těsné bylo pořadí na předních místech tipovačky na extraligu v jejím 2. kole. Předvánoční utkání extraligy a 1. ligy přinesla některé překvapivé výsledky, které nejlépe odhadl Miloslav Beznoska.

Vítězství o pouhý půlbod

V konečném pořadí čtrnácti účastníků rozhodovaly pouhé půlbody. Každý správně trefený výsledek tak znamenal posun o jedno či více míst v tabulce. Nejlepším tipujícím se stal Miloslav Beznoska z oddílu SK Prosek Praha – "Kolouškovi" se podařilo správně odhadnout 11 ze 14 tipovaných duelů, ve čtyřech případech navíc trefil i přesné skóre. O pouhý půlbod za vítězem druhého kola tipovačky zaostali Kamilové Hasoň a Kyzlík se stejným počtem správných tipů, ale o jedno odhadnuté skóre méně.

Pořadí 2. kola tipovačky na extraligu a 1. ligu:
1. Miloslav Beznoska (13 bodů)
2.-3. Kamil Hasoň, Kamil Kyzlík (12,5)
4.-7. Nikola Fridrichová, Jan Čechura, Jan Zajíček, Michal Hamáček (12)
8.-10. Petr Švimberský, Miloš Chaloupka, Jan Filz (11,5)
11. Kuba Mazúr (11)
12.-13. Dean Brabec, Radek Holata (10)
14. Jan Vorlík (9,5)

Průběžné pořadí celé soutěže po 2 kolech:

1. Nikola Fridrichová (25,5 bodu) *
2. Jan Filz (24,5)
3. Miloslav Beznoska (24)
4. Jan Čechura (23,5)
5. Kamil Hasoň (21,5)
6. Kuba Mazúr (20)
7. Michal Hamáček (19,5)
8. Dean Brabec (18)
9.-10. Jan Vorlík a Miloš Chaloupka (17,5)
11. Kamil Kyzlík (12,5)
12. Jan Zajíček (12)
13. Petr Švimberský (11,5)
14. Radek Holata (10)
15. Jan Řasa (9)
16.-18. Marek Nečas, Jan Frauknech a Rostislav Geržičák (7,5)
19. Václav Podivín (5,5)

* do celkového pořadí uznány se zpožděním dodané tipy na 1. kolo soutěže, které se nezapočítaly do výsledků 1. kola

2. kolo: problém byl uhodnout skóre

Extraliga tentokrát mnoho překvapení nenabídla – problém byl spíše odhadnout správný výsledek. Třeba jako u duelu Meteoru s Libercem, kdy pouze Honza Vorlík tipl skóre 5:3, ale všichni měli správně výhru domácích. Zajímavé střetnutí Brna a Benátek odhadovali tipující přesně půl na půl – někteří věřili domácím, jiní hostům, objevily se i odhady remízy. Výhru Kladna nad Mostem odhadli správně takřka všichni tipující – ale nikdo netrefil správný výsledek 7:1. Astře v Dobrušce věřilo mnoho tipujících na remízu či těsnou výhru, ale pravdu měli ti, kdo tipovali vítězství Východočechů v poměru 6:2.

Nedělní duely extraligy se tipujícím dařilo trefovat přesněji. Hned čtyři odhadli, že Most prohraje doma s Meteorem 1:7, všichni ostatní trefili alespoň výhru hostů. Výhru Benátek nad Dobruškou tipovali také všichni a polovina účastníků správně odhadla i skóre 7:1. A podobně výhru Jehnic nad Kladnem trefili všichni tipující, tentokrát však jen tři z nich odhadli skóre 6:2. Pouze duel Astry s Libercem byl problémovým – Astře sice věřila valná většina tipujících na výhru, ale skóre 7:1 nečekal vůbec nikdo.

První liga byla už zajímavější. V souboji USK Plzeň-Doubravka většina tipovala remízu, ale univerzitnímu celku se podařilo zvítězit 5:3. Výhru Chemičky Ústí nad Prosekem odhadli téměř všichni, ale jen tři účastníci trefili skóre 6:2. Největší úspěšnost tak přinesl duel Českého Krumlova s Astrou B, kde výsledek 5:3 trefilo hned sedm účastníků.

Východní skupina přinesla remízu Kopřivnice s Orlovou – tento výsledek tipnuli pouze tři účastníci. Výhra Dobrušky B nad Ivančicemi také tipující překvapila – výsledek 6:2 netrefil vůbec nikdo a méně než polovina účastníků odhadla alespoň vítězný tým. Zato Montasu Hradec Králové proti Brnu B věřili až na jednu výjimku všichni účastníci a šest z nich trefilo i správné skóre 5:3.

Příští kolo extraligy a 1. ligy je naplánováno na 26. ledna 2013. Už dnes ale můžete vložit své tipy na 14 vybraných utkání. Neváhejte!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.12.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Yonex & Sportobchod finále play-off extraligy smíšených družstev 2011

Extraliga se blíží svému finále: o víkendu 9.-10. dubna se v tělocvičně ZŠ Vinoř utkají čtyři nejlepší týmy o mistrovský titul. Stane se vítězem Brno, Benátky, Meteor nebo Dobruška? Přijďte se podívat na bitvu o pohár mistrů ČR!

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Videozáznam utkání: Benátky – Meteor A 6:2

Sledujte videozáznam extraligového utkání mezi družstvy BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou a Sokol Meteor Praha Radotín A. Benátečtí dokázali v domácím prostředí zvítězit 6:2. Videopřenos realizovala společnost TVCOM.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!