O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Tipovačka: vítězem 2. kola je Miloslav "Koloušek" Beznoska

Mimořádně těsné bylo pořadí na předních místech tipovačky na extraligu v jejím 2. kole. Předvánoční utkání extraligy a 1. ligy přinesla některé překvapivé výsledky, které nejlépe odhadl Miloslav Beznoska.

Vítězství o pouhý půlbod

V konečném pořadí čtrnácti účastníků rozhodovaly pouhé půlbody. Každý správně trefený výsledek tak znamenal posun o jedno či více míst v tabulce. Nejlepším tipujícím se stal Miloslav Beznoska z oddílu SK Prosek Praha – "Kolouškovi" se podařilo správně odhadnout 11 ze 14 tipovaných duelů, ve čtyřech případech navíc trefil i přesné skóre. O pouhý půlbod za vítězem druhého kola tipovačky zaostali Kamilové Hasoň a Kyzlík se stejným počtem správných tipů, ale o jedno odhadnuté skóre méně.

Pořadí 2. kola tipovačky na extraligu a 1. ligu:
1. Miloslav Beznoska (13 bodů)
2.-3. Kamil Hasoň, Kamil Kyzlík (12,5)
4.-7. Nikola Fridrichová, Jan Čechura, Jan Zajíček, Michal Hamáček (12)
8.-10. Petr Švimberský, Miloš Chaloupka, Jan Filz (11,5)
11. Kuba Mazúr (11)
12.-13. Dean Brabec, Radek Holata (10)
14. Jan Vorlík (9,5)

Průběžné pořadí celé soutěže po 2 kolech:

1. Nikola Fridrichová (25,5 bodu) *
2. Jan Filz (24,5)
3. Miloslav Beznoska (24)
4. Jan Čechura (23,5)
5. Kamil Hasoň (21,5)
6. Kuba Mazúr (20)
7. Michal Hamáček (19,5)
8. Dean Brabec (18)
9.-10. Jan Vorlík a Miloš Chaloupka (17,5)
11. Kamil Kyzlík (12,5)
12. Jan Zajíček (12)
13. Petr Švimberský (11,5)
14. Radek Holata (10)
15. Jan Řasa (9)
16.-18. Marek Nečas, Jan Frauknech a Rostislav Geržičák (7,5)
19. Václav Podivín (5,5)

* do celkového pořadí uznány se zpožděním dodané tipy na 1. kolo soutěže, které se nezapočítaly do výsledků 1. kola

2. kolo: problém byl uhodnout skóre

Extraliga tentokrát mnoho překvapení nenabídla – problém byl spíše odhadnout správný výsledek. Třeba jako u duelu Meteoru s Libercem, kdy pouze Honza Vorlík tipl skóre 5:3, ale všichni měli správně výhru domácích. Zajímavé střetnutí Brna a Benátek odhadovali tipující přesně půl na půl – někteří věřili domácím, jiní hostům, objevily se i odhady remízy. Výhru Kladna nad Mostem odhadli správně takřka všichni tipující – ale nikdo netrefil správný výsledek 7:1. Astře v Dobrušce věřilo mnoho tipujících na remízu či těsnou výhru, ale pravdu měli ti, kdo tipovali vítězství Východočechů v poměru 6:2.

Nedělní duely extraligy se tipujícím dařilo trefovat přesněji. Hned čtyři odhadli, že Most prohraje doma s Meteorem 1:7, všichni ostatní trefili alespoň výhru hostů. Výhru Benátek nad Dobruškou tipovali také všichni a polovina účastníků správně odhadla i skóre 7:1. A podobně výhru Jehnic nad Kladnem trefili všichni tipující, tentokrát však jen tři z nich odhadli skóre 6:2. Pouze duel Astry s Libercem byl problémovým – Astře sice věřila valná většina tipujících na výhru, ale skóre 7:1 nečekal vůbec nikdo.

První liga byla už zajímavější. V souboji USK Plzeň-Doubravka většina tipovala remízu, ale univerzitnímu celku se podařilo zvítězit 5:3. Výhru Chemičky Ústí nad Prosekem odhadli téměř všichni, ale jen tři účastníci trefili skóre 6:2. Největší úspěšnost tak přinesl duel Českého Krumlova s Astrou B, kde výsledek 5:3 trefilo hned sedm účastníků.

Východní skupina přinesla remízu Kopřivnice s Orlovou – tento výsledek tipnuli pouze tři účastníci. Výhra Dobrušky B nad Ivančicemi také tipující překvapila – výsledek 6:2 netrefil vůbec nikdo a méně než polovina účastníků odhadla alespoň vítězný tým. Zato Montasu Hradec Králové proti Brnu B věřili až na jednu výjimku všichni účastníci a šest z nich trefilo i správné skóre 5:3.

Příští kolo extraligy a 1. ligy je naplánováno na 26. ledna 2013. Už dnes ale můžete vložit své tipy na 14 vybraných utkání. Neváhejte!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.12.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

16.-17. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit vrcholný turnaj - finále play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na utkání čtyř nejlepších smíšených družstev o titul. Více na www.playoff-badminton.cz.

Badmintonová tipovací soutěž

Badmintonweb.cz připravil 3.ročník  tipování výsledků EXTRALIGY družstev dospělých. Odhadněte správně výsledky aktuálního kola a vyhrajte tričko od společnosti Yonex. Celkový vítěz obdrží raketu podle svého výběru!

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Max Koreny: „Myslím, že už začínám být doma.“

Max Koreny je bez diskuse turnajovým zjevením letošní sezóny. Kanaďan, který trénuje v Hořovicích pod vedením Petra Koukala, předvedl skvělé výkony na individuálních turnajích a stal se oporou pražského Meteoru. Nedávno navíc ...

Extraliga: Český Krumlov má jistý postup do semifinále

Ani v posledním předvánočním kole si nováček z Českého Krumlova nepokazil doposud stoprocentní bilanci. Se šesti výhrami vede tabulku extraligy a má jistotu účasti ve finálovém turnaji play-off.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS