O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Tipovačka na extraligu: nejpřesnější byl Milan Kosek

Vítězem druhého kola tipovací soutěže BadmintonWebu se stal Milan Kosek, který nejpřesněji odhadl výsledky osmičky utkání druhého soutěžního víkendu Compo Praha extraligy smíšených družstev dospělých.

Zapojte se do třetího kola Tipovačky na extraligu!

Vítězný tipař: správný odhad všech osmi utkání

Milanu Koskovi se podařil husarský kousek – správně odhadl vítěze všech osmi utkání druhého extraligového víkendu. Přesně v polovině případů se trefil také do správného skóre: u dvou benáteckých vítězství 8:0, stejně vysoké výhry Jehnic nad Libercem a také u výsledku Kladno-Astra 5:3. Podobně jako většina tipujících neočekával až tak jednoznačné vítězství Dobrušky nad Libercem a naopak předvídal výraznější výhru stejného týmu nad Prosekem.O jeho vítězství i přesto rozhodl až los: stejného výsledku (8 úspěšných tipů a 4 přesná skóre) totiž dosáhli také Adam Jurák a Martin Schmied.

Milanovi gratulujeme k dobrému odhadu a posíláme tričko Yonex a slevovou poukázku. Ať se daří i příště!

Přehled utkání a názorů tipujících

Vítězství Sokola Dobrušky na půdě SK Prosek Praha 5:3 bylo výsledkem, který většina tipujících předvídala – správné skóre ovšem neodhadl nikdo. Nejčastěji se v souladu s BadmintonWebem objevoval tip na "kanára", tedy vítězství Dobrušky 8:0. Prosečtí tak sice body do tabulky extraligy nezískali, ale aspoň částečně popřeli očekávání.

Výhru Meteoru v pražském derby nad Astrou předvídali ve shodě téměr všichni tipující: pouze jediný tip očekával výhru Zahradního Města (a to rovnou 8:0 – inu, recesisté se vždy najdou). Konečné skóre 6:2 trefila nadpoloviční většina zúčastněných. Pražské celky tedy nepřekvapily.

Ani středočeské derby nebylo tím nejobtížnějším utkáním k odhadnutí: opět více než 50 % účastníků správně odhadlo nejen výhru Benátek, ale také konečné skóre 8:0. Všichni ostatní tipující přitom také věřili Benátkám na výhru, jen se různili v tom, kolik dali Kladnu šancí na zisk čestného bodu.

Utkání Liberce s Jehnicemi mělo jasného favorita a výhru hostů očekávali opět všichni tipující. Valná většina jich odhadla i skóre 0:8, pouze jednotlivci dávali Severočechům naději na získání čestného bodu. Snadná práce pro Brňany... i tipaře!

A podobně lze hovořit i o utkání mezi Benátkami a Prosekem. Benátečtí soupeře v poklidu deklasovali 8:0 – a to byl výsledek, který až na jednu výjimku tipovali také všichni účastníci druhého kola soutěže. Tip na těsnou výhru hostů přitom můžeme brát opět spíše jako pokus pobavit administrátory Tipovačky ;-)

Utkání Brna proti Meteoru bylo naopak jedním z těch nejzajímavějších. Většina tipujících věřila domácímu týmu, ale skóre 5:3 správně kupodivu neodhadl nikdo – nejčastěji se objevoval tip na vítězství Brna 6:2 či 7:1 – naopak tipy na remízu Meteoru přišly – očekávaně – z řad juniorů a hráčů Meteoru blízkých.

Vítězství Dobrušky nad Libercem překvapilo svou výší téměř všechny: jediný správný tip na vítězství domácích 8:0 zaznamenal Dean Brabec. Tipující jinak dávali Liberci šanci na jeden či dva body, objevil se i odvážný remízový tip.

Také poslední utkání víkendového druhého kola dalo tipařům pořádně zabrat. Rozdělili se takřka přesně na dvě poloviny – jedna čekala těsnou výhru Kladna nad Astrou, druhá remízu. Vítězství Astry předpokládal jediný tipující. Pravdu měla nakonec první jmenovaná skupina: Kladno doma porazilo Astru 5:3 a přineslo radost necelé desítce tipujících.

Tipujte výsledky předvánočního kola

Pro další kolo jsme připravili několik novinek. Předně: utkání Sokol Veselý Brno Jehnice – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou jsme vybrali jako utkání kola. Očekávané drama s nejistým výsledkem bude zároveň tím badmintonově nejkvalitnějším utkáním základní části extraligy. Do nabídky navíc zařazujeme také vybraná utkání západní a východní skupiny první ligy. Vítězství ve třetím kole tedy bude vyžadovat ještě o něco lepší znalost síly jednotlivých mužstev, přesnější odhad a větší porci štěstí ;-) Držíme palce!

Zapojte se do třetího kola Tipovačky na extraligu!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [06.12.2011]

Diskuze k článku

15.12.2011 14:48
Milan Kosek
Tak odměna dorazila, ještě jednou díky.
08.12.2011 15:24
Milan Kosek
No prostě klika :) Díky
08.12.2011 13:24
Adam Jurák
Safra, jen o los :(
06.12.2011 19:10
Adam Čechura
Ahoj, visí někde prosím pořadí, kdo má kolik bodů? Já jen že to tu nemůžu najít... Dík! :)
06.12.2011 20:05
Tomáš Krajča
Průběžné pořadí po druhém kole doplníme během týdne.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Turnaj šesti měst: vítězní hráči pražské Astry

O víkendu se na Zahradním Městě konal mezinárodní Turnaj šesti měst. Z českých účastníků si nejlépe vedla domácí Astra Praha, která v turnaji zvítězila.

Cvičení se švihadlem: kondiční příprava (nejen) pro badminton

 Švihadlo patří mezi základní pomůcky v tréninku badmintonistů. Sledujte pestré možnosti jeho využití na šestici videí z produkce BadmintonCoach.cz - naučíte se se švihadlem rozběhat, rozcvičit, a dostanete tipy na frekvenční i ...

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Tomáš Krajča

Trenér II. třídy a absolvent mezinárodního školení Badminton Europe Summer School; hlavní trenér mládeže v oddílu SK Prosek Praha, trenér pražského Regionálního sportovního centra. Naučte se správnou techniku úderů, pohyb po ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!