O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Tipovačka: celkovým vítězem je Martin Schmied

Celkovým vítězem 1. ročníku tipovačky na extraligu se stal se 43 body Martin Schmied. Vítězem posledního kola, kdy jste tipovali zápasy finálového turnaje play-off, se stal Milan Kosek.

V závěrečném kole tipovačky na Compo Praha extraligu smíšených družstev dospělých jste odhadovali, jak dopadnou utkání finálového turnaje play-off a nabídli jsme i celou řadu speciálních tipů. Možná pro ne zcela user-friendly způsob zadávání tipů se zúčastnil relativně nízký počet účastníků – "štamgastů" naší tipovačky. Z pětice tipujících (+ mimosoutěžní tipy autora článku) si nejlépe vedla dvojice Milan Kosek a Nikola Fridrichová – oba získali 7 bodů, los rozhodl o vítězi, kterým se stal první jmenovaný.

Pořadí závěrečného kola tipovačky:

1. Milan Kosek a Nikola Fridrichová (7 bodů)
3. Adam Jurák (6,5)
4.-5. Tomáš Krajča (mimo soutěž), Martin Schmied (6)
6. Jiří Konečný (1)

Na začátek jste mohli odhadovat výsledek semifinále play-off ve dvojici "tradičních" tipů. Pro utkání Brna s Dobruškou odhadoval BadmintonWeb.cz pohodlné vítězství Brno v poměru 7:1 (bod měl získat Tomáš Kopřiva, a to spíše ve dvouhře než v deblu). Realita byla velmi blízko: Brno nakonec s Dobruškou ztratilo dva zápasy, oba body Dobrušce skutečně zařídil starší z bratří Kopřivových. Správný tip na tento zápas měl pouze Adam Jurák, výhru Brna odhadli ale všichni.

V utkání Benátek s Meteorem byli favority Středočeši a tuto úlohu také potvrdili, když vyhráli 5:1. BadmintonWeb tipoval výsledek jejich výhru 6:2, Meteoru měl přinést body Pavel Drančák. Do správného výsledku se netrefil nikdo z tipujících, ale všichni odhadli postup Benátek.

Další dva tipy se zaměřili na výsledek konkrétních zápasů v semifinálových utkáních. Ptali jsme se na 2. čtyřhru mužů v utkání Brno-Dobruška. Nikdo z tipujících nevěřil Dobrušce, ale bratři Kopřivové dokázali porazit 2:1 na sety dvojici Kohoutek-Mendrek a tím popřeli očekávání tipujících. Dále jsme se ptali na výsledek smíšené čtyřhry v utkání Meteoru a Benátek. Z šestice tipujících pouze Nikola Fridrichová věřila Meteoru – a měla pravdu, protože Pavel Drančák s Hanou Kollarovou ve třech setech porazili dvojici Jiří Provazník – Hana Milisová.

Zatímco předchozí dva tipy dopadly spíše neslavně, následující dva znamenaly stoprocentní zisk pro všechny tipující: ptali jsme se na to, kdo získá mistrovský titul a kdo skončí na 4. místě: stejně jako redakce BW jste i vy správně odhadli, že titul získá Brno a na čtvrté pozici skončí Dobruška.

K finálovému utkání se pak vázaly ještě dva tipy na jeho dramatičnost. Ptali jsme se, zda počet třísetových zápasů překročí 3 – to se podle očekávání BW týmu skutečně stalo, ve finále se nakonec hrálo na tři sety hned 7x, což správně odhadl Adam Jurák. BW nicméně neočekával, že se bude finále stejně jako v předchozích dvou letech prodlužovat – na nastavení ale došlo. To správně odhadl pouze Milan Kosek.

Další dva dotazy se pak týkaly celkové bilance. První mířil na souboj Jan Fröhlich – Petr Koukal. Petr Koukal hrál ve finálovém turnaji 4x, z toho 3x zvítězil a jednou odešel poražen, bilanci setů měl 7:3. Jan Fröhlich nastoupil 3x, zvítězil 2x, prohrál 1x a jeho bilance setů byla 5:5. I vzhledem k singlové výhře Koukala nad Fröhlichem tedy vyhodnocujeme Petrovu bilanci jako lepší – co správně odhadli hned tři tipující.

Pouze Milan Kosek odvážně tipoval, že počet získaných míčků na utkání překročí hranici 300. To se ale nakonec stalo, a to i přes předčasně ukončené semifinále. Ve finále totiž díky nastavení mělo Brno dokonce 574 míčků a Benátky 487 – a tato čísla posunula průměrný zisk na 348,75 míčků – tedy jednoznačně více než 300.

Celkové pořadí tipovačky – vítězem je Martin Schmied

Níže naleznete celkové pořadí tipovačky. První pozici si s přehledem udržel Martin Schmied, nás může těšit, že mimosoutěžní tipy BadmintonWebu byly stejně úspěšné jako nejlepší ze soutěžících. Martinovi gratulujeme!

mimo soutěž: Tomáš Krajča – 43 bodů
1. Martin Schmied – 43
2. Nikola Fridrichová – 40,5
3. Milan Kosek – 39
4. Adam Jurák – 38,5
5. Adam Čechura – 27,5
6. Dean Brabec – 24,5
7. Jakub Krejsa – 22,5
8. Kamil Kyzlík – 12,5
9. Radek Micka – 10,5
10. Jan Čechura – 9,5
11. Martin Bočák – 9
12.-14. Petr Švimberský, Martin Šída a Ivo Stoklas – 8,5
15. Jiří Konečný – 7
16. Kuba Mazúr – 5,5
17. Zuzana Kvíčalová – 5
18. Kamil Hasoň – 4,5
19. Effe – 4
20. Petr Martinec – 1,5
21. Jana Vraštiaková – 1
22. Jan Frauknecht – 0

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.04.2012]

Diskuze k článku

01.06.2012 07:01
Subhan
PLMC hovored:Dakujeme za pochvalu, pbluikum bolo nielen hojne ale aj skvele. Keby sme len tusili, ze pritiahneme do Prahy aj Moravakov a Slovakov, slovo Prazaci by si od nas pocas koncertu urcite nepocula

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Tipovací soutěž: vítězkou prvního kola Tereza Holečková

Velmi vyrovnané bylo první kolo tipovací soutěže na utkání extraligy a 1. ligy smíšených družstev. Vítězkou se nakonec stala Tereza Holečková.

Tipovačka na extraligu: Miloslav Beznoska nasadil k trháku

O víkendu proběhl 5. hrací víkend extraligy a první ligy družstev dospělých – a také 5. kolo tipovací soutěže. Suverénně v něm zvítězil Miloslav Beznoska a vybudoval si výrazný náskok v čele celkového pořadí.

Tipovací soutěž: třetí kolo vyhrál Miloš Chaloupka

S velkým náskokem ovládl třetí kolo tipovačky na extraligu Miloš Chaloupka. Druhé vítězství v řadě za sebou ho vyneslo na druhé místo celkového pořadí soutěže.

Tipovací soutěž: vyrovnané kolo zvládl nejlépe Miloš Chaloupka

Hodně vyrovnané bylo startovní pole tipujících ve druhém kole soutěže. O půl bodu zvítězil Miloš Chaloupka, ale zdatně si vedla i celá řada dalších účastníků.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!