O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Thomas Cup 2010: takhle hrají čínští mistři

Čínská reprezentace na Thomas Cupu 2010 potvrdila roli favorita, čínští muži se stali mistry světa družstev. Napravily tak zaváhání čínských žen, které podlehly ve finále Uber Cupu Koreji. Ve finále Číně stačil nejnižší možný počet zápasů k vítězství nad Indonésií: Lin Dan porazil Taufika Hidayata, Fu Haifeng a Cai Yun zdolali Markise Kida a Hendru Setiawana a Chen Jin si poradil se Simonem Santosem. Sledujte záznam všech tří zápasů s anglickým komentářem.

Lin Dan – Taufik Hidayat 21:7 21:14

První utkání finále bylo také tím nejjednoznačnějším. Ačkoli se hrály dlouhé výměny (dohromady zápas trval skoro tři čtvrtě hodiny), navrch měl vždy čínský reprezentant. Taufik celý první set tahal za kratší konec. Pouze na začátku druhého na několik okamžiků vedl a v jeho průběhu se přiblížil favoritovi "na dostřel" za stavu 12:14. Lin Dan si ale nechytatelnými smeči z neuvěřitelných pozic pomohl k poklidné výhře 21:7 a 21:14. Čína – Indonésie 1:0.

 

 

Cai Yun, Fu Haifeng – Markis Kido, Hendra Setiawan 25:23 16:21 21:12

Před zápasem měly tyto dva elitní světové páry vyrovnanou bilanci – třikrát zvítězili Cai a Fu, třikrát Kido a Setiawan. Výjimečnou vyrovnanost potvrdil i úchvatný první set, který skončil až v nastavení 25:23. Indonéská dvojice se ale nenechala vyvést z míry, maličký (pouze 163 centimetrů vysoký) Markis Kido na kurtě doslova létal a druhý set patřil jemu – 21:16. V rozhodujícím setu se však Kido s formou rozžehnal. Precizní obrana a bezchybné zakončování útočných příležitostí na čínské straně se střetla s nervózní hrou a řadou nevynucených chyb na straně druhé. V závěru se už evidentně frustrovaný indonéský pár nezmohl na odpor a prohrál 12:21. Čína – Indonésie 2:0.

 

 

Chen Jin – Simon Santoso 19:21 21:17 21:7

Nejdelší zápas finále trval skoro hodinu a čtvrt. Čínský favorit Chen Jin v něm musel předvést všechno své umění, aby zdolal Simona Santosa. Indonéský hráč se posunul na místo dvojky po zranění zkušeného Sony Dwi Kuncora a nevedl si špatně, první set pro sebe dokonce získal poměrem 21:19. I ve druhém se držel, ale jen zhruba do poloviny – poslední vyrovnané skóre bylo 12:12, pak už na kurtu úřadoval vysoký Číňan. Ve třetí sadě pak Indonésan zcela odpadl kondičně a výsledkem byla dlouhá řada chyb, která darovala klidné vítězství 21:7 soupeři. Čína – Indonésie 3:0!

 

 

Ačkoli finále Thomas Cupu 2010 skončilo jednoznačným vítězstvím Číny 3:0, jednotlivé zápasy pro reprezentaci říše středu snadné nebyly. Snad jen Lin Dan potvrdil jednoznačně svou extratřídu, ale Cai Yun s Fu Haifengem a Chen Jin se na svá vítězství pořádně nadřeli – a všechny tři zápasy finálového utkání jsou parádní ukázkou badmintonu té nejlepší světové kvality.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [14.06.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Malaysia Open: parádní finálové bitvy ve dvouhrách a mužském deblu

Turnaj světové Super Serie hostilo malajsijské hlavní město Kuala Lumpur. Finálový den přinesl velkou podívanou – Lin Dan ve třech setech podlehl Chen Longovi, mezi ženami po boji získala titul Carolina Marin. A vyvrcholením ...

Swiss Open: jedinou výhru si připsal Milan Ludík

Na výborně obsazeném turnaji Swiss Open Česko reprezentovali tři nejlepší singlisté. Petr Koukal ani Kristína Gavnholt se neprosadili, jedinou výhru zaznamenal v prvním kole Milan Ludík.

Denmark Open: Čína byla tentokrát suverénní

Všechny zlaté medaile na turnaji Super Series v dánském Odense posbírali reprezentanti Číny. Singlovou výhru si po napínavém průběhu vybojoval světový šampion Chen Long.

Thomas Cup: po dramatickém finále se radují z výhry Japonci

Více než šest hodiny hry a pět napínavých zápasů přineslo utkání o pohár sira George Alana Thomase. Mistry světa se stali nakonec hráči Japonska, kteří porazili tým Malajsie 3:2.

Thomas Cup: šokující porážka Číny v semifinále

Od roku 2004 nepoznalo mistrovství světa družstev mužů jiného vítěze než Čínu. Thomas Cup 2014 ale přinesl šokující výsledek: Japonsko vyřadilo hlavního favorita na titul už v semifinále, a to navíc jednoznačným poměrem 3:0!

Uber Cup: mistryněmi světa podle očekávání Číňanky

Ve finálovém turnaji Uber Cupu, mistrovství světa družstev žen, v indickém Novém Dillí uspěly hráčky Číny. Druhé místo obsadily Japonky, bronzové medaile pak patří družstvům domácí Indie a Korey.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!