O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Thailand Open: domácí se radovali jen jednou

Turnaj Thailand Open Grand Prix Gold přinesl jen jedno vítězství domácím barvám, ze dvou titulů se radovali zástupci Číny. V Thajsku se představil i český reprezentant Jan Fröhlich.

Česká stopa: nepovedený zápas Jana Fröhlicha

Původně měl náš reprezentant nastoupit proti druhému nasazenému hráči turnaje, Tommymu Sugiartovi z Indonésie. Ten se ale na poslední chvíli odhlásil, a tak byl soupeřem Jana Fröhlicha náhradník Teck Zhi Soo z Malajsie. Přesto se nepodařilo postoupit do druhého kola. Na vlastním webu byl v komentáři k turnaji Jan k sobě velmi přísný. "Takhle špatně jsem hrál naposledy snad v Estonsku," uvedl, "to, že jsem něco snědl a večer strávil o chvilku déle na záchodě, se na tom vůbec nepodepsalo. Cítil jsem se jako nějaký junior, nemohl jsem se vypořádat s halou a z nějakého mně neznámého důvodu rozklepanou rukou," popisoval své pocity po porážce 18:21 a 13:21. "Soupeř také nijak nezářil, takže jsem si stále říkal – tohle nemůžu prohrát – a to byla asi ta chyba," dodal ještě.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Tao Jiaming, Tang Jinhua (Čína) – Sudket Prapakamol, Saralee Thoungthongkamová (Thajsko) 21:14 21:16
dvouhra žen: Saina Nehwalová (Indie) – Ratchanok Inthanonová (Thajsko) 19:21 21:15 21:10
dvouhra mužů: Sony Dwi Kuncoro (Indonésie) – Chen Yuekun (Čína) 21:17 21:14
čtyřhra mužů: Liu Xiaolong, Qiu Zihan (Čína) – Mohd Zakry Abdul Latif, Mohd Faruzizuan Mohd Tazari (Malajsie) 21:18 21:19
čtyřhra žen: Larn Narissapatová, Saralee Thoungthongkamová (Thajsko) – Shu Cheng, Pan Pan (Čína) 21:15 10:21 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [10.06.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Dvouhra mužů: získá Lin Dan čtvrté zlato v řadě?

Ačkoliv není světovou jedničkou, jasným favoritem dvouhry mužů na mistrovství světa v Paříži bude Lin Dan. Levoruký Číňan drží už nyní historický primát: vyhrál totiž tři zlaté medaile za sebou a letos může přidat čtvrté zlato v ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Češi vzpomínají: Gadeho klamavé údery byly neuvěřitelné

Během své bohaté kariéry nastoupil Peter Gade třikrát i proti českým soupeřům. Ondřej Lubas, Jan Fröhlich a Jan Vondra vzpomínají na své duely s badmintonovou legendou na MS v roce 1995 a ME v roce 2004 a také v dánské extralize.

Brazil International: Koukal ani Fröhich olympijské body nevezou

Další exotická mise za body do olympijské kvalifikace se našim hráčům nevydařila: ani Jan Fröhlich ani Petr Koukal nedokázali v Brazílii na tamějším mezinárodním mistrovství vyhrát své první kolo.

India Open: domácí hráči na finále nedosáhli

Další turnaj elitní Super Serie hostila v minulém týdnu Indie. Maximem pro domácí hráče bylo i při neúčasti nejlepších Číňanů semifinále. Z vítězství ve dvouhrách se radovali Lee Chong Wei a Ratchanok Inthanonová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!